Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire van értelme gyorsítva...

Mennyire van értelme gyorsítva nézni filmeket?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok róla?


Időspórolás vs minőségromlás.


2020. máj. 10. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Semmi értelme, élvezhetetlenné teszi a filmeket, ha ilyen módon nézed.
2020. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Unatkozol?
2020. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen film. Mármint, én ha elkezdek egy filmet, szeretem végignézni, nem szeretem félbehagyni. Viszont sokszor kifogok olyan filmet, ami a tartalom alapján érdekel, viszont olyan unalmas valójában a film, és olyan lassan történnek az események, hogy igazából nem nagy tragédia ha gyorsítva nézed. (mármint attól is függ, hogy mennyire gyorsítod) Viszont az érdekes, tényleg jó filmeket kár úgy nézni szerintem.
2020. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

„a tartalom alapján érdekel, viszont olyan unalmas valójában a film, és olyan lassan történnek az események, hogy igazából nem nagy tragédia ha gyorsítva nézed”


Igen, erre gondolok leginkább. Ezeknek a filmeknek nagyobb kárt okoznak az unalmas átvezetők, mint a gyorsított lejátszás.


VLC-vel nézem (ez visszapitcheli a hangmagasságot normálra, a másik lejátszóm ezt nem tudja), 1,23-as sebességgel.


„Unatkozol?”

- leginkább unaloműzésnek-szórakozásként nézek filmeket. De nem tudom mire vonatkozik a kérdés, hogyan kapcsolódik az enyémhez.

2020. máj. 10. 23:02
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem több értelme van annak is, ha nem fejezed be az adott filmet, mintha így nézed. Igen, akkor is, ha csak egyes jeleneteket nézel ilyen módon.


Amennyiben nem tetszik nem fejezem be. Amennyiben nincs elég időm nem kezdek bele.

2020. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon ritkán teszek ilyet, de több száz filmen túl nagy ritkán előfordul. Épp ma történt ilyen, ahogy előttem írták, elkezdtem a filmet, de nagyon untatott és túl hosszú volt, viszont nem akartam a felénél úgy hagyni, hogy nem látom a befejezést. Belepörgettem, sok mindenről nem maradtam le, de legalább tudom, hogy még egyszer kár lenne nekifutni.
2020. máj. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy esetben van értelme, amikor egy nap van a filmismereti teszt/vizsga előtt, de még hátra van 8 irtózatosan vontatott 2,5 órás némafilm:D Van pár film, amit így néztem meg, mert egyszerűen nem volt több időm rá. Egy szinten elvesz az alkotás értékéből, de nem annyira, hogy teljesen értékelhetetlenné váljon a filmélmény, sőt van, hogy kifejezetten maradandó élmény pont emiatt vagy kb észre se veszed a kétszeres gyorsítást, mert annyira lassú a film. Úgyhogy nem feltétlenül bűn így nézni, ugyanakkor szerintem alapvetően jó megadni a módját egy filmnézésnek. Jó néha belassulni és valós tempójában végignézni egy vontatott filmet is. Csak arra koncentrálva, megfigyelni a részleteket, elgondolkodni.
2020. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, főleg, hogy van, ami lassú.

Twin Peaks simán mehet 1,5-nel.

2020. máj. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy miért nézel filmet.


Ha azért nézel, hogy legyen meg az esti programod, vagy szereted élvezni a színészi játékot, esetleg akarod látni a kedvenc színészed, akkor nincs értelme gyorsítva nézni.


Viszont, ha csak azért nézel filmet, mert érdekel a sztorija, akkor megéri gyorsítva nézni, mert gyorsabb a filmnézés. Hamarább jutsz a történet végére, s veheted a következőt.


Én úgy szoktam, hogy a szinkronosokat gépen VLC-ben gyorsítom, mert ott elég jól lehet ezt állítani, lekicsinyítem az ablakot és Always On Top Maker-el felülre teszem, majd pl Facebook-ozok is még ( :D ), mert ahhoz nem kell nagy agyi aktivitás. Így tudok figyelni a filmre is, meg a napi X-edik mémre is.

A feliratosokat meg telefonon ujjal viszem a videólejátszómban, mert azzal lehet olyat, hogy ha vízszintesen húzom az ujjam, akkor tekeri a filmet. (Egy teljes elhúzás a képernyőn kb 2 perc összesűrítését jelenti, felgyorsítva pár másodpercbe). S akkor így tudom befolyásolni azt, hogy pont olyan tempóban menjen a film, mint ahogy olvasom a feliratot. :)

2020. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nagyon lassú filmek/sorozatok. 1,1-es gyorsítást észre sem lehet venni rajtuk, az 1,2-es gyorsítást is csak néha bizonyos jeleneteknél, de mire végignézi az ember, spórolt vele 5-10 percet. Ez nyilván a hossztól is függ. Nagy ritkán én is szoktam gyorsítani, ha unom, de meg akarom nézni.
2020. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!