Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sajnos nem szeretem a filmeket...

Sajnos nem szeretem a filmeket, nekem nem ad pozitív élményt a dolog és számomra rengeteg lelki trauma kötődik a filmek világához, hogyan tudnék változtatni ezen? 27F

Figyelt kérdés

Nagyon tisztelem a színészeket, rendezőket, forgatókönyv írókat, sminkeseket, jelmezeseket és mindenkit akik képesek egy nagyszerű filmet megalkotni! Nagyon nehéz szakma és nekem sohasem lenne tehetséges a színészethez, történetet sem tudnék írni. Mivel én grafikus vagyok, én a rajzban vagyok jártas és ez az a témakör amiben ki tudok teljesedni. Minden egyes nap rajzolok rengeteg órán keresztül, ez az életem. De sajnos hiába művészeti ág a film, én sajnos nem szeretem! Nekem nem ad pozitív élményt a dolog és sajnos rengeteg lelki trauma kötődik hozzá. Nagyon fájt, hogy az általános és közép egy csomó olyan filmet kellett végignéznem (mert kötelező volt) amiket utáltam és nagyon rossz érzés volt és egyáltalán nem tetszettek, pl. Tanú, Valami Amerika, Üvegtigris, Szabadság szerelem, Keresztapa, Pál utcai fiúk, Ponyvaregény, Requiem egy álomért, Holt Költők Társasága, Hitler a bukás, Gépnarancs stb... Én ezeket egytől egyig utáltam és szörnyű érzés volt és teljesen belém égtek hogy mennyire utáltam ott lenni a tanteremben és remegtem de senkit nem érdekelt. Értem én, hogy ezek "lapmű" filmek de kizárólag annyit értek el vele, hogy teljesen megutáltam magát a műfajt nagyjából 18 éves koromra. Már 9 éve hogy nem voltam moziban sem és nem is tervezek elmenni. Nem értem, hogy miért kellett engem ezekkel az alkotásokkal kínozni. Tiszteletben tartom a színészek és mindenki munkáját akik dolgoztak rajta, én nem ezeknek a filmeknek a minőségét vitatom, egyszerűen arról beszélek hogy nekem szörnyű érzés volt megnézni őket és utáltam a tanteremben megnézni őket.


A művész ismerőseim (de még azok is akik nem művészek) értetlenkednem rajtam sokszor és olyanokat mondanak hogy "nem vagy elég mély érzelmileg és felnőtt sem", "magadtól fosztod meg ezeket a tapasztalatokat és élményeket", "pedig ez is művészet mint a rajz", "nem csodálom hogy évek óta nincs párod", "beszűkült látókörű vagy", "pedig ezek a filmek amiket felsoroltál hozzátartozik az általános műveltséghez" stb...


Próbálkoztam rajzfilmekkel, mert hát ugye az rajz, hátha az tetszene, az valahogy még úgy ahogy közel állt hozzám. Képregényhős filmekkel is, de már az se annyira. Egyszerűen taszít a dolog és rossz érzést kelt bennem, nem tetszik. Beszéltem pszichológussal is, ő sokat tudott segíteni és azt javasolta ő is, próbálkozzak a rajzfilmekkel, hátha az tudna valamit segíteni. És azt is kiemelte, nem a filmek hibája amit érzek, nem ők bántottak, az iskolában volt helytelen a tanárok viselkedése hogy elvárták tőlem, ezeket nézzem végig. Szeretném, hogy egy picit pozitívabb legyen számomra egy a dolog és ne a remegés, meg a gyomorgörcs jusson az eszembe, meg az hogy mennyire féltem és milyen rossz volt. Mit tegyek?



2020. máj. 16. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kötelezővé teszed magadnak, szerintem ugyan úgy szorongani fogsz. Úgy érzed elvárják tőled hogy szeresd a filmeket. Kinek akarsz megfelelni? Nem szereted őket és kész, más meg a sóskát nem szereti mégsem ülök mellé és nyomom a fejét a tányérba hogy márpedig megeszed b**meg!


Talán az animét tudnám javasolni, mert az a grafikához és a rajzfilmhez is kötődik, de ha nem köt le egyből hagyd ott. Nem kényszer!

2020. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne azért nézz filmet, mert kötelező, hanem mert élvezed. Én is ugyanúgy végignéztem ezeket a kötelező unalmas filmekez suliba, de max csak majdnem elaludtam rajta. Felejsd el ezeket. Láttad, megtörtént, ennyi. Nézz valami más műfajt. Akciófilmek, sci-fi, thriller, horror, stbstb. Amint találsz egyet ami tetszett, többet fogsz nézni.
2020. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Nézd, én úgy vagyok minden sorozattal, és filmmel is, hogy egyszerűen felesleges rájuk időt áldozni és időt pazarolni, mert nem tesz hozzá érdemben az életemhez egyáltalán az, ha megnézek egy filmet vagy sorozatot. Nem jutok előrébb velük egyáltalán.


Mikor társaságban szó van filmekről, jelenetekről stb. kb csak ott állok és nézek, nagyon ritka, hogy hozzá tudok szólni, vagy értem amit mondanak. De engem nem érdekel, teljesen felvállalom ezt, hogy én így viszonyulok ezekhez a dolgokhoz, és a többiek mondhatnak erre bármit, amit akarnak.


Viszont


El kell ismerjem, hogy tényleg van 1-2 olyan film, sorozat, amely érzelmi hatást vált ki belőlem. És úgy érzem, hogy ha nem is tesz hozzá az életemhez érdemben semmit, ha megnézek valamelyiket. Azonban ha megtalálod a saját személyiségedhez illő filmet, sorozatot (általában amely filmek tetszenek, abban a főszereplőkkel azonosulok, mert közel áll hozzám a személyisége, amit eljátszik) akkor az tetszeni fog, és szívesen fogod nézni.

Az pedig már csak ráadás, ha a sztori is jó mellé.


Szerintem egy film akkor jó, ha hat az ember érzelmeire, és napokkal, hetekkel később, vagy akár örökké is a gondolataiban marad. Az ilyen filmek a személyiséget építik. Nem lesz tőle előrébb az ember, de biztos, hogy hatással van az ember gondolkodására, ha magamból indulok ki.


Hiába látott más 5000 filmet és látta az összes sorozatot a netflixről. De én úgy gondolom, hogy amit én láttam maximum 20 film és 2 sorozat, azok a számomra személyiségileg építőjellegűek voltak.


Azt ajánlom, keress olyan hangulatú, témájú filmet, amiről szívesen néznél valamit. Először nézegess csak előzeteseket, ha tetszik nézz meg egy filmet is közülük. Ha így sem tetszenek a filmek, akkor tényleg nem kell erőltetni. Ettől nem leszel kevesebb, hogy nem láttál sok filmet életedben. Emiatt akkor fognak csak furcsán nézni rád, ha gyengeségként tálalod az emberek számára. Közöld úgy a környezeteddel, hogy neked ez az egyéniséged része és kész.

2020. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz változtatni rajta?

Ha nem jó élmény számodra, akkor ne nézz filmeket.

Felesleges magadra erőltetned.

2020. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ez segített.

2020. máj. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
olvass helyette könyveket!!!
2020. máj. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ~Rezi~ ***** válasza:
100%
Én imádom a filmeket, hónapok óta nem volt olyan nap, h nem néztem volna vmit. De azt is megértem ha vki nem szereti. Ez a tanárok hibája, nem szabadna kötelezővé tenni ilyen filmeket. Egybk a Ponyvaregény 18 karikás, azt általánosban nem szabadna megnézetni a gyerekekkel. Próbálkozz rajzfilmekkel, animációs filmekkel( apukám is utálja az ilyen filmeket és pl neki a kedvence az Aranyhaj és a nagy gubanc, azt mindenkinek ajánlom, de ha nem tetszik akk hagyd). Ha nem szeretsz filmet nézni, ne nézz. Ilyen egyszerű
2020. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!