Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szóltatok a Trónok harca...

Mit szóltatok a Trónok harca végéhez?

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 21:17
A kérdező szavazást indított:
Tetszett, erre számítottam, ennek kellett történnie.
Nem számítottam erre, meglepő volt de jó.
Nem tetszett, Daenerysnek kellett volna a trónra lépnie.
Nem tetszett, mert meghalt Daenerys.
30 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Nyilvàn ez egy sorozat amibe nem kell mèlyen bele szeretni de fantasy hiàba mondta a rendező hogy ateista de attól mèg igyekezett szòrakozàst nyujtani az embereknek.
2020. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nem tetszett, mert logikátlan volt.

Konkrétan a végén már le se tudtam sz.ni Daeny-t. Már bocs.


7 évadon keresztül építik fel a mások vonalát, erre 2,5 epizóddal kiszúrják a szemünk és elrendeznek mindent egy csatával -amiből semmit nem láttál...


Egy kicsit összecsapottnak éreztem. Van az a mém, amin egy gyönyőrűen megrajzolt ló testre ráfirkantanak egy óvodás szintű fejet. Kb erre emlékeztetett.

Méltatlan volt az előző évadokhoz.


De pár napja elkezdtem újra 😂😂 mert már semmi nincs, amit néznék.

2020. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Számítottam erre, de a kivitelezés nem tetszett. Az jó gondolat, hogy Dany gonoszra fordul. Az is, hogy Arya orgyilkos kiképzése kifizetődik az Éjkirály ellen, hiszen a holtak seregét lehetetlen lett volna máshogy legyőzni. De mindkettőnek a kivitelezése nevetségesen gyermeteg volt, nem méltó a sorozat elejéhez.
2020. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem tetszett, de nem azért mert Daenerys meghalt vagy mert nem lépett trónra. Hanem azért mert egy fa szság volt az egész.
2020. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csalódás volt, de ez már a hetedik évad elejétől így volt.

Borzasztó összecsapott és logikátlan lett az utolsó két (három?) évadára a sorozat.

Csak az utolsó részben látott királyválasztás jelenethez tudnék írni, több, mint egy tucatnyi hibát, logikátlanságot.

Nem az a problémám, hogy nem az került a trónra, akit szerettem volna. Megszoktam, hogy a kedvenceim hullanak, mint a legyek. Az zavar, hogy mindenki történetszála össze lett csapva.

Nagyon várom a könyveket, mert bármi lesz a könyvekben a vége, köröket fog verni a sorozatéra.

2020. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Kakkancs a vége.

Szavazni nem tudok, mert egyik opció sem oka az elégedetlenségemnek.


1. Bran a király, csak éppen semmivel sem érdemelte ezt ki. Semmire sem használta az erejét, egy nagy nulla volt egész végig. A 4. évad óta nem csinált semmit. Az ereje kiaknázatlan maradt, pedig a 4. évadban belewargol Hodorba és megmenti Meerát, a 6. évadban az időben utazik és ráhatással van a múltra. Ezen képességeit soha többé nem látjuk. Meera, Jojen, Hodor, Nyár és erdő gyermekei áldozata soha nem kerül említésre.

Visszafelé végig Meera (és Benjen) viszi, de a végére teljesen felszívódik...pedig azon kevés karakter közé tartozik, akik a képernyőn megöltek egy Mást (a másik három Sam, Jon és Arya). Ő érdemelné meg, hogy királynő legyen, ha már a "sztorik" döntik el.


2. A Mások teljesen mások azoktól, akik a sorozat elején vannak. Le merném fogadni, hogy azt, hogy Mások az erdő gyermekeinek fegyverei, csak a hatodik évadban találták ki. Soha nem úgy néztek ki, mint a könyvben (mert ott van egy misztikus szépségük), de az 1. évad 1. részében még hallani, ahogyan beszélgetnek egymással a jegesen csikorgó nyelvükön. A 3. évad 8. részében a Más, aki Gilly gyerekéért jön, egyszerűen félrelöki Samet, ahelyett, hogy megölné (pedig ha egy emberirtó fegyver lenne, akkor meg kéne csak ölnie). És az, hogy fegyverek lennének azzal is ellentmondásos, hogy alkut kötnek Crasterrel. A későbbi évadokban soha nem látjuk őket kommunikálni, a Másokat nem látjuk harcolni, az Éjkirály pedig egy tökkelütött hígagyú. Mintha az írók gondoltak volna egyet és mindent megváltoztattak volna a Másokkal kapcsolatban az 5. évad után.

Természetesen így sem adtak soha magyarázatot semmire. Pl. miért sétál olyan az Éjkirály Bran felé, a testőrei miért csak állnak, miért nem küldi csak egyszerűen a wightokat előre, hogy tépjék szét Brant vagy a rész elején miért nem éget el egyszerűen csak mindenkit az istenerdőben, amíg Dany és Jon a hóviharban el vannak tévedve?


3. Inkonzisztens karakterek, világépítés, lore. Ebből rengeteg van, egyszerűen semminek sincs értelme abból, amit látunk. Most a végére koncentrálva pl.: Yara arról egyezett meg Danyvel, hogy a Vas-szigetek elnyeri a függetlenségét, ez az ára a hűségének Danyhez. Ez egyszer sem merül fel a "királyválasztás" alatt, pedig észak megkapja (aminek megint semmi értelme, hiszen egy Stark a király).

És hány Stark családtag ül ott a szavazáson? Legalább öt, plusz három Starkhoz hűséges ház feje. WTF? Grey worm és a dothrakiak miért engedik őket a városba? Még mindig ők vannak fölényben. Miért nem végzik ki Tyriont és Jont és miért nem folytatják tovább a háborút? A dothrakiak felesküdtek Danyre és mindenki a vérlovasa lett, ha valaki megöli a dothrakiak khalját, akkor a vérlovasok addig nem nyugszanak, amíg meg nem ölik a gyilkost. A Makultátlanok pedig messiásként tekintettek Danyre. Komolyan el kéne hinni, hogy életben tartsák a gyilkosát, hogy majd a gyilkos családja eldöntse a sorsukat?

A Trónok harca pont attól volt érdekes és jó, hogy egy karakter halála soha nem jelentett megoldást. Mindig egy új problémát eredményezett. Ned és Robert halála eredményezi az öt király háborúját, Joffrey megmérgezése börtönbe juttatja Tyriont és Sansát egy sokkal rosszabb ember karmai közé, Robb halála...izé, ott már a következményeket, mint Kőszív vagy az északi összeesküvés, részben kivágják, de a Boltonokkal így is háborút eredményez.

Dany halála ellenben megoldás, aminek nem szabadna így lennie. Egy újabb háború, konfliktus kezdetének kéne lennie. A dothrakiak és a vasemberek csak Dany miatt viselkedtek "rendesen", mindkét frakciónak Dany halála után rá kéne szabadulni Westerosra kontrollálatlanul.


4. Minden halál a 4. évad után csak ezért történik, hogy leegyszerűsítsen plotokat vagy sokkolja a nézőt. Ami a sorozat igazi védjegye volt, a következmények, azok fokozatosan eltűnnek. A 6. évadtól a "felesleges, nem tudunk mit kezdeni velük" karaktereken kívül mindenkinek plot armorja van. Csinálhat akármekkora hülyeséget, biztosan élni fog. Jon bevágtat Rickonért lőtávolságba Ramsay seregéhez? Túléli. A rövid éjszakás csatában legalább ötször halt meg minden karakter, a zombik a falhoz vagy a földre nyomták őket, milliós hullahordák verték őket szét és mindenki túlélte, Jon, Dany, Brieene, Jaime, Sam, Arya, stb. A dothrakiak mind meghalnak, a következő részben feltámadnak.

De mindegy, mert ez nem a végén volt.

Az i-re a pontot a tűz és jég dala dokumentum teszi, amiben Sam segédkezett és az, hogy a lehető legretardáltabb emberek, súlyos amnéziával, alkotják a királyi tanácsot.

2020. máj. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Úgy érzem, hogy nagyon megtetszett neked ez a szavazósdi dolog, de megint van négy lehetőség, de alapvetőek nincsenek benne.

(Mert az írásod stílusából egyértelmű, hogy két korábbi szavazós kérdés is a tied).


Kapásból Daenerys karakterével elbántak. 7 évadon keresztül egyebet nem mondott, csak azt, hogy ne az apjáról ítéljék meg, nem olyan lesz, igazságot fog szolgáltatni. Erre pont ugyanazt tette, mint az apja, ráadásul ki sem volt fejtve miért, legalábbis nem rendesen... Ahogy előttem írták, össze lett csapva.


Bran királynak választásával nincs gondom, de pl Bronn, aki végülis egy senki, csak nagyobb szerepet kapott, mint az átlag, mert jó a karaktere, megkapta Égikertet... érdekes...


A végét nem tudom hogyan érted. 8. évad vagy csak az utolsó rész?!


Mert a csatajelenet a Mások ellen, amit szintén 7 évadon át építettek fel, egy nagy nulla volt. Arya beugrott a semmiből, a csata háromnegyede alig látszik és még van egy-két furcsaság itt is.


Essos totál el lett felejtve az összes ottani szereplővel együtt. Jamie Lannister ugyanazt tette, amit Havas Jon tett, Jont mégis meg kellett büntetni, holott ő is jót tett azzal, hogy megölte Daeneryst. Ráadásul Jon mindezt úgy tette meg, hogy ő lett volna a jogos trónörökös, mégis többet ér Szürke féreg szava az övével szemben és ő szól bele a sorsába?


Mindegy is, vicc az egész. Nekem a 7. évaddal nincs gondom, de a nyolcadikat összecsapták.

2020. máj. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves #7 mire gondolsz? Írtam ki tegnap vagy tegnapelőtt egy db Trónok harcás kérdést, de nem többet. Linkelnéd melyikre gondoltál? Szerintem amúgy a másik se az enyém (de tévedhetek is).
2020. máj. 25. 00:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pls olvasd végig és utána pontozz le :)


Szerintem különösebb baj nem volt a sorozat végével, mert ha logikus eseményeken alapult volna, simán eljuthattak volna a karakterek ugyan ide. Viszont én pont ezt a logikai hátteret hiányoltam, mert így ugyan a sorozat vége még egy teljesen jó befejezés is lehetne, az oda vezető út egy logikátlan, elsietett, összecsapott darab sz@r.

2020. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül szavaztam a 3.-ra de nem engedi visszavonni.... Igazából ezek közül semelyik sem igaz rám.Ahogy elmondták: logikátlan volt tele plotholeokkal és ledegradált karakterekkel.
2020. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!