Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A beszélő macskák a filmekben...

A beszélő macskák a filmekben mindig 'panaszkodnak' a szőrcsomóra. Miert, mi ez? Az igazi macskaknal is igy van?

Figyelt kérdés
Picit buta kerdes, de kivancsi vagyok :D
2010. aug. 3. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, csak kitaláció. Legalábbis én még soha nem láttam a macskámat szőrt köpni:D
2010. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:))
2010. aug. 3. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal nem a szőrlabda teszi a hosszú szőrű macskákat oly vonzóvá gazdáik számára, de nincs mit tenni, a "kiszerelésbe" ez is beletartozik. Mit kezdjünk hát a jelentkező tünetekkel? Az alábbiak ehhez nyújtanak segítséget.


A szőrlabda, amelyet hívnak még trichobezoárnak, szőrgolyónak is, akkor alakul ki, amikor a macska a nyelvével nyalogatja, tisztogatja a bundáját és lenyeli a szőrszálakat. A szőr a macska emésztőrendszerében összeáll, csomóvá alakul.


Az idegen anyag jelenléte gyomor-bélrendszeri tünetekhez vezethet, különösen akkor, ha elzárja a gyomor felé tartó étel útját. A macska szervezetében előre haladó szőrgolyó székrekedést is okozhat.

2010. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. :)
2010. aug. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!