Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan kezdjem el a Batman...

Hogyan kezdjem el a Batman képregényeket olvasni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, kiskorom óta szeretem a Batmant, viszont csak a filmeket láttam. Mostanában jobban elkezdett érdekelni minden. Mivel 1938 óta vannak képregények, biztosan több száz ezért fogalmam sincs hol kezdhetném el, főleg hogy ami már régi olyat csak gyűjtőknél van. Ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan , milyen sorrendben olvassam és honnan szerezhetem be őket

2021. jan. 2. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar Kingpin kiadós, 2014-ben indult, Batmas-sorozatot kezdd el gyűjteni, mert azt még megfizethető áron be tudod szerezni és minőségi:

[link]


Nemcsak Batman-sztorik vannak benne, hanem más történetek is (Igazság Ligája, Jonah Hex, Ragadozó madarak/Ragadozók stb.)

Ezeket olyan 1000Ft-os darabáron be tudod szerezni legrosszabb esetben is.

Ha gondolod, nekem ebből van eladó 1-35-ig részig mind!



A legelső, 1990-es Semic kiadós, sorozat ma már elég drága és ritka...

[link]

Ott állapottól függően 1000-5000Ft között mozognak egyes részek...


Felesleges a legelejétől elkezdened külföldről rendelned őket, mert egyrészt a történetek néhol gagyinak tűnhetnek s gyerekesnek.

Ami itthon megjelenik, az amúgy is válogatás a legjobb történetek közül...nyilván a sztorik színvonala is mindig más és más rajzolótól/írótól függően....

Mindent nem lehet elolvasni, meg annyi közös történet is van, hogy csak na...

2021. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még annyit:

Amúgy a mai történeteket is úgy építik már fel, hogy szinte bárki bármikor be tud kapcsolódni...azaz, ha nem olvastad el a korábbi számokat, legtöbbször egy újonnan induló történetszálnál be tudsz kapcsolódni...

Max. van valami rövid összefoglaló, hogy az előző történetben ez történt, ezt kell tudni stb.

Na, meg legtöbbször, bár nem törvényszerű, de 5-6 részes egy történet...mert kis idővel később kiadják azokat könyv-formátumban is, hogy bekerülhessenek a jobb történetek a könyvesboltok polcaira is...

2021. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!