Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik filmet/sorozatot...

Melyik filmet/sorozatot ajánlanátok legjobban angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Kb két hónapja adtam új esélyt duolingóval az angolnak miután kb 10 év sulis tanulás után se ment. Kezdem ugy megérteni a logikáját és probálok már nem fordítgatni, hanem megérteni.


Elkezdtem Netflixen angol felírattal és angol szinkronnal a Family Guyt, mert szerintem magyar felirattal nem érnék sokmindent. De nekem még bonyolult ennek a nyelvezete is.


Mit tudnátok ajánlani aminek a megértése könnyebb lehet ennél és segítene jobban megérteni az angolt?


Vagy erőltessem ugy, hogy nem értem még annyira és elöbb utobb menni fog? Az is a gond, hogy sok szót nemértek belöle, mert életemben nem hallottam még őket vagy csak nem figyeltem akkor még.



2021. jan. 13. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy magyar felirattal nem érnél el sok mindent?
2021. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban olyan sorozatokat nézz angolul, amiket magyarul már láttál és jól ismersz. Vagy kezdd könnyebb nyelvezetűekkel. Pl:


Váratlan utazás (Road to Avonlea)

Once Upon a Time

Charmed (Bűbájos boszorkák)

Hetedik mennyország (7th Heaven)

Az avatar - Aang legendája (Legend of Aang)

2021. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. két év alatt jutottam el angolból olyan szintre, hogy magamban való fordítgatás nélkül tudjam megérteni a dolgokat. Ezt első sorban azzal értem el, hogy kétszer is fogadtam cserediákot külföldről, ez így mind a beszéd, mind pedig a megértési készségemet fejlesztette.

Én azt tudnám neked ajánlani, hogy egy olyan filmet nézz, amit előtte már láttál pár alkalommal magyarul, így nagyjából tudod, hogy az egyes jeleneteknél miről van szó, és talán az angolod is fejlődik.

Remélem, tudtam egy kicsit segíteni.

2021. jan. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1# Mert igaz, hogy nagyjából értem amit mondanak, mármint tudom szóhoz párosítani, de sokszor gondolkozok vagy jobban megértem, ha látom az angol szöveget és nagyon gyorsan mondják vagy éppen magyarul leírva sokkal másabb és inkább probálom értelmezni az angolt és magamban fordítani át, mintsem szoról szóra, ha meg a magyar szöveget olvasnám végig akkor sose figyelnék az angolra.


2# Köszi, megprobálom, az Aang legendáját ugyis láttam már avgy 2-szer és imádom. Szóva lelkezdem angolul.


3# igen tudtál, köszi szépen a tanácsot! ÉS tök jó lehetett ez a cserediákos dolog :D

2021. jan. 14. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Örülök, hogy segítettem. A cserediákok fogadása tényleg nagyon jó volt (mondjuk anyukám annyira nem élvezte, mert egy szót sem beszél angolul, és két idegent kellett elszállásolnia 1-1 hétre😅). Az egyikükkel még mai napig tartom a kapcsolatot, igazán aranyos lány volt. Egyébként előtte én is azt hittem, hogy meg sem tudnék szólalni angolul, de amikor rá voltam kényszerítve, akkor valahogy ösztönösen jött.

2021. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!