Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Miraculous miért ilyen...

A Miraculous miért ilyen gyerekes? Annyira jó az alapötlet, olyan jól meg lehetett volna csinálni!

Figyelt kérdés

A csajszi kap egy talizmánt, hogy azzal védelmezze az embereket. Csodálatos indíttatás a hősnek, plusz Párizsban játszódik, ami mégjobb <3

De az a baj, hogy egyetlen ellenségük Halálfej. Tehát a városban csak azért történnek rossz dolgok, mert Katica és Feketemacska létezik. Ha elpusztítanák a talizmánokat, akkor nem lenne semmi baj.


Ha már van talizmánjuk, Katica és Feketemacska miért nem csinálnak mást is Halálfej megállításán kívül? Miért nem mentenek embereket pl égő házból, kapnak el egy tolvajt, stb? Ahogy minden szuperhős. Persze kell egy főellenség, akivel a nagy fináléban összecsapnak, de néha szólhatna arról is a sorozat, hogy másokkal is megküzdenek, Halálfejtől függetlenül.



2021. ápr. 6. 17:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én emlékszem, van néhány rövidebb jelenet, amikor nem csak halálfej gonosztevői ellen küzdenek, bár konkrét példából nem sok jut eszembe. De ott volt például Éjbagoly (ha jól emlékszem, így hívta magát), őt is sok ideig szemmel tartották és kimentették, miután balul sült el egy-egy mentőakciója.


Amúgy pedig ezt annak a számlájára írom, hogy ez egy rajfilm, ez az alapkoncepció, és nemigen láttam olyan, hasonló kaliberű sorozatot, ami eltér a megszokott felépítésből, esetünkben a "valakit elöntenek a negatív érzések - gonosz lesz - harcolnak - legyőzik - megoldódik a valaki problémája", erre épül az egész, a körítés, a helyzet, illetve az esetleges következmények teszik érdekesé. Persze, jó lenne, és még érdekesebbé tenné a sorozatot, de szerintem kár ezt várni.


Egyébként azt sem szabad elfelejteni, hogy a kisgyerekek is fő célpontja a sorozatnak, őket pedig nem igazán zavarja, ha a sorozat "gyerekes" :)

2021. ápr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Azért gyerekes, mert gyerekmese. 7-12 éves a célközönség.
2021. ápr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondta egyebet is szoktak csinálni. Többször is mondták, hogy a "munkájuk" nem csak az akumák elleni harcból áll.
2021. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mást is csinálnak, pl. a Glaciator elején megmentenek egy elszabadult buszt, meg egy másik részben egy sárkányrepülőst, meg minden éjjel őrjáratoznak Párizsban.


Amúgy egyet értek hogy túl egyszerű és repetitív, sokkal változatosabb dolgok is történhetnének (függetlenül attól, hogy gyerekeknek készült).

2021. ápr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon jó lenne, ha lennének epizódok, amelyekben "szuperhős" dolgokat csinálnak (pl. katasztrófákat előznek meg), nem csak az akuma dolog ismétlődne. De sajnos ilyesmit még fanfic-ben sem találtam. :(
2021. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
írj egy olyan fanficet :)
2021. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként már nem is számít gyerekmesének. (elvileg) Ugyanis már 12+-os lett. (Példa: A szappanoperák is kb. 12+-osak szoktak lenni.
2021. ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mar kozel sem gyerekes, sot. A korhatart meg atvaltoztattak 15+ ra, szoval ez meginkabb alatamasztja.
2021. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#8

Kajak már 15+os?😳 Én csak arról tudtam hogy 6+-ról átváltoztatták 12+-ra. Durva. (Bár a csak 6+-os 1. évadban is voltak cifra megszólalások pl: "felöltözhetsz de nem muszáj" /Simon Szól/

2021. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én erre csak annyit tudnék mondani, hogy aki nem ássa magát bele, az csak egy gyerekmesének látja. Aki beleássa magát, utánanéz dolgoknak, megérti a poénokat (amik nem feltétlen kisgyerekekhez szólnak)... Beismerem, az 1. évad az nagyon gyerekes, de ott ismerjük meg a szereplőket, az alaptörténetet... Az utóbbi évadokban fejlődött fel nagyok szintjéhez is. Szerintem ez pont az a mese, amit nézhet egy 9 és 19 éves is. Egy kis utalás: Reverser (azt hiszem Felcserélő magyarul, nem tudom, angolul nézem), megvan az a jrlenet, ahol Macska szemét bekötik, Katica jojója a szájában, keze kikötve a sárkányrepülőre? Na, ez egy kisgyereknek semmit sem jelent, de a nagyobbaknak már megvan a belső jelentése (ha értitek, hogy mite gondolok) XD
2021. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!