Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem nem elég egy...

Csak szerintem nem elég egy fantasy sorozatra évadonként nyolc rész?

Figyelt kérdés

A Shadow and bone sorozatot néztem, amikor olyan érzésem támadt, hogy bizonyos dolgokat jobban ki lehetne fejteni, jobb lenne egy lassabb epizód, sok akció után beszúrni világépítős részeket.

Az egész valahogy annyira tömény volt és csak úgy ránk zúdítanak minden információt, néha úgy teleportálnak, mintha a Trónok harca utolsó évadait nézném.


Nem tudom, hogy miért lett trendi ez, de szerintem műfajtól és történettől kéne függenie, hogy hány részt kap évadonként és nem mindegyiknél ugyanannyira belőni.

Egy kriminek lehet elég nyolc rész, de nem egy fantasynak, aminek saját világa van.


Félek, hogy minden nagy fantasy sorozat, ami várat magára erre a sorsra jut, amikor bőven elférnének még ott epizódok. Gyűrűk ura, Idő Kereke...remélem nem ez lesz velük is.



2021. ápr. 28. 22:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%
nincs unalmasabb a végtelen hosszú fantasyknál, kivéve annak a 2 százalék nerdnek akik nem tudnak vele betelni, nekik elhiszem hogy ez probléma
2021. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

De senki sem tart pisztolyt a fejedhez, hogy nézd meg.

Plusz nézd meg a nerd szó jelentését is.

És miből két százalék?

2021. ápr. 28. 22:56
 3/28 anonim ***** válasza:
64%

A Gyűrűk Ura már teljesen ki van vesézve, Szilmalirokból lehetne esetleg egy Középfölde kialakulása, történelme és kultúrája című dokumentumfilmet csinálni, de nem hiszem hogy erre sor kerül valaha.


Én inkább azt várom hogy normális videójáték adaptáció készüljön Tolkien világából.

A másik pedig hogy sok videójátékból nagyon jó sorozatot lehetne csinálni, bár kifejezetten fantasy nem jut eszembe.

2021. ápr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
A Warcraftból lehetne jó sorozat, de nem lesz.
2021. ápr. 28. 23:04
 5/28 anonim ***** válasza:
Lehet így jobban el tudják adni, hisz nem azt nézik hogy a kB 10%nak mi tetszik hanem a 90%-ot.A költségek is magasak, sőt még azt se tudják lesz-e nézetsége.
2021. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a többségnek gondja lenne a több epizóddal. A Trónok harca évadonként 10 epizóddal futott és a nézők száma évadról évadra gyarapodott.


Szerintem az első válaszadóból van kevesebb, aki gondolom valami divatnéző, aki azt nézi, ami népszerű, de amúgy nem érdekli, amit lát és ezért nyűg neki a sok epizód.

2021. ápr. 28. 23:14
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

Megnéztem a nerd szó jelentését és tartom, tipik kocka dolog ezekbe a világokba annyira belezúgni hogy a jóízlés határain túl foglalkozzon valaki ilyenekkel.

Másrészt valóban nem tart, de rohadt irritáló mikor egy jó filmet / sztorit elrontanak ilyen túlzott belemenősséggel, csak mert van egy réteg aki ettől élvez. Gyűrűk urából órákat tudnék kivágni.

2021. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

De az, hogy mi a jó sztori teljesen szubjektív. Ha a Gyűrűk urából kivágsz órákat, akkor egy tipikus szar sztori lesz.


Te pedig a rövid filmekbe vagy a jó ízlés határán túl belezúgva. Akkor te is nerd vagy, csak a rövid filmek nerdje? Wtf?


Nekem az az irritáló, ha valami hanyagul van megcsinálva.

2021. ápr. 28. 23:19
 9/28 anonim ***** válasza:

"Másrészt valóban nem tart, de rohadt irritáló mikor egy jó filmet / sztorit elrontanak ilyen túlzott belemenősséggel"

Ha elrontják, az tényleg irritáló, de sok esetben nem szokták. A Gyűrűk ura például pont kiváló példa arra, ahol tökéletesen működik.

2021. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

“A Gyűrűk ura például pont kiváló példa arra, ahol tökéletesen működik.“


Pont azért említettem, mert az egyetlen olyan példa ahol volt hozzáadott értéke a nyújtásnak és valóban többnyire jól működött. Kivéve az utolsó órát, az egy vacak volt, sosem bocsájtom meg.


Sehol nem mondtam hogy a rövidfilmekbe vagyok belezúgva, ez a te egyébként korlátolt felfogásod hogy erre a következtetésre jutottál.

Azzal hogy divatnézőnek titulász csak magadat nyugatod, nagyjából semmit nem nézek meg mert divat, sok vackot kihagytam ami népszerű volt, mert ettől még nem érdekel.


A forgatókönyv írásnak megvannak a maga szabályai, kizárólag annak van jelentősége ami a sztorit előre viszi és aktívan hozzáad a cselekményhez. Sajnos fantasyknál sokszor rosszul kezelik ezt.

Ha pedig neked lenne igazad és belőlem lenne kevesebb, akkor a piaci logika szerint tonna számra gyártanák az ilyet, hiszen erre lenne igény, ebben lenne a pénz, csakhogy nincs.

2021. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!