Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Emlékszik még valaki az...

Emlékszik még valaki az 1990-es években sugárzott, a "Könyvek könyve" című, a keresztény Biblia történeteit (Ószövetség és Újszövetség egyaránt) bemutató japán rajzfilmsorozatra/animére?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: [link]


Gyerekkoromban nagyon szerettem nézni, egyszerre volt érdekes és tanulságos a számomra (iskolában hittan helyett erkölcstanra jártam, szóval lényegében ebből a sorozatból ismertem meg a fontosabb bibliai történeteket, amiket aztán később utánaolvasással ismertem meg jobban).


Hasonló tapasztalatok, kellemes emlékek?



2021. máj. 31. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Úhhh hát elég nagy büntetés volt de ez az én nézetem.

Bocs

2021. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én emlékszem. A román tévében néztem 91-92 körül. Már nem sokra emlékszem, csak arra, hogy volt egy piros felhúzós robot.
2021. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak annyira emlékszem, hogy volt egy rész, amiben valami családnál egy nô szövetet szôtt és azt árulta, de a szomszéd nô szebb, mintás szöveteket tudott szôni, ezért inkább tôle vettek. Ekkor a robot átment a szomszédhoz "játszani a gyerekekkel", közben titokban levideózta, hogyan csinálja a másik asszony a mintás szöveteket. Emlékszem, már gyerekként is felháborítónak tartottam ezt a részt. Kész ipari kémkedés. Talált volna ki maga is új mintát a csaj. Bár végül ha jól emlékszem, sokra nem ment vele, mert mire ô is elkészítette a mintás (azt hiszem csíkos) szövetet, a szomszéd asszony már kockásat is tudott csinálni, így megint csak tôle vettek.
2021. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj de imádtam ezt a mesét. ☺️ Köszönöm a nosztalgikus élményt.


Vagy a TV2-n, vagy az RTL Klubon ment hétvégén reggel, ha jól emlékszem.

2021. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnállak
2021. jún. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dornstadter ***** válasza:
100%

Nagyon szerettem.

Gyerekkoromban minden héten néztem.

Nekem az állami tv és péntek délutáni időpont rémlik, de nem vagyok biztos benne. :)

2021. jún. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!