Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan működtek a szerzői...

Hogyan működtek a szerzői jogi dolgok a BSTH-filmekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Röviden arra gondolok, hogy volt egy karakterük, amiket majdnem minden filmükben alakítottak.


Például Bud Spencer: morcos, a testvérét/barátját (Terence Hillt) először utáló, majd a film végére megszerető, jószívű igazságosztó.


Mindig verekedtek, ugyanolyan módon (persze más koreográfiával, de a stílus ugyanaz volt), mindig a igazság érdekében. Voltak rosszfiúk, és azoknak bandafőnökeik.

Voltak szép hölgyek, többször gyerekek is, és persze minden filmjük főként vígjáték. De a történetük, vagy inkább a felépítésük is sokszor hasonlít (és most nem a Bombajó boxoló - Aki buldózernek hívtak párosra gondolok), például a rendőrös filmekben.

A kérdésem: kié voltak az ilyen jogi tulajdonok? Például a Boxoló - Buldózer egyértelműen koppintás (mégsem rossz film egyik sem), de máshol is bőven lehet hasonlóságokat felfedezni. Ráadásul elég erőseket, mint már leírtam őket.


Szerintem sosem volt ilyen ügyben pereskedés, legalábbis én nem tudok róla.

Nem perelhette volna be az egyik rendező (vagy producer, vagy nem tudom, kire tartozik ez) a másikat, hogy lényegében "ellopta" a főszereplő karakterét a saját filmjéből?

Netán a saját karakterüknek maga Bud Spencer és Terence Hill voltak a "tulajdonosaik", és "bérbeadták" azokat egy-egy filmhez?


Ha valamit nem jól tudok, nyugodtan javítsatok ki, de kérlek normális stílusban. Köszönöm szépen a válaszaitokat, még ha csak egyéni vélemény, nem biztos forrásból tudjátok is!

Köszönöm! 💕



2021. jún. 1. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy szereplőtípusnak vagy koreográfiának nincs szellemi tulajdonosa. Olyan csak konkrét, kézzel fogható dolgoknak lehet, neveknek, figuráknak, helyszíneknek.
2021. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! A neveket úgy érted, mint például Pókember? És hogyha a ruhája színe kék-piros helyett zöld sárga lesz, és a neve Ugróbajnok, de azon kívül kb. minden megegyezik, akkor az már nem lopás, legalábbis nem bizonyítható?
2021. jún. 1. 20:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. A karakterek neve és külseje nem egyezhet meg, és ennyi.
2021. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!