Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lost-ban ez tényleg így volt?

Lost-ban ez tényleg így volt?

Figyelt kérdés
Van egy dolog, amit nem igazán értek. Konkrétan azt, hogy a fekete füst tényleg Jacob testvére? Mert mikor belelökte őt a sziget szívébe akkor a füst kiszabadult, de utána a testvér holtteste is meg lett ("A mi Ádámunk és Évánk."). És a szörny csak a halott emberek alakját tudja felvenni. Jacob pedig úgy tekint a szigetre, mintha az egy börtön lenne a füstnek. Szóval akkor hogy is van ez?

2021. júl. 6. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Jacob testvére a fekete füst.
2021. júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És ha a többiek Jacob emberei voltak akkor miért harcoltak ellenük? Nem lett volna egyszerűbb elmondani ezt-azt? Tudom, hogy a történtek nélkül nehezen hinnék el a jelölt és egyéb dolgokat, de ha Jacob tényleg jó volt, akkor sok halált megelőzhettek volna.


Egyébként Jacob miben volt jobb, mint a testvére? Erre a sorozat nem igazán ad magyarázatot. Azt se tudni, hogy a füst mit akart valójában a távozáson kívül. Mind ketten a másikat tartották rossznak.

2021. júl. 6. 23:32
 3/13 anonim ***** válasza:

Jacob nem akarta, hogy a füstszörny kikerüljön a szigetről. Gondolj csak bele, te akarnád, hogy egy ilyen legyen köztünk?


Jacobnak és a testvérének van egy külön része, ahol bemutatják őket. Míg Jacob elfogadta, hogy ő a sziget védelmezője addig a testvére ki akart jutni a szigetről és ellenük fordult, Jacob ellen és a nevelőanyjuk ellen, akit végül meg is ölt a Jacob testvére. Két különböző személyiség voltak.


"Azt se tudni, hogy a füst mit akart valójában a távozáson kívül." A füst egyenlő Jacob testvérével, csak füstté tud változni. Mit kellett volna még akarjon a távozáson kívül, ha nem érdekli a sziget? Az Oceanic 815 túlélői is ki akartak jutni a szigetről, ez alap. Ugyanezt akarta ő is.


A kérdésed első felét nem teljesen értem.

2021. júl. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazából az elején nem fordult ellenük, csak elhagyta őket. Aztán az anyja meg akarta ölni őt és valaki kiírtotta a népét(?) és ezután jöttek az érdekes dolgok.

"A füst egyenlő Jacob testvérével, csak füstté tud változni." Ezt tudom, csak nem volt kedvem leírni, hogy Jacob testvére, ezért csak füstöt írtam.


A kérdésem első felében csak arra akartam kilyukadni, hogy mi értelme volt az elrablásoknak, harcoknak meg mindennek, amit a többiek tettek a túlélőkkel, ha ők Jacob emberei.

2021. júl. 7. 04:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg (sőt biztos) nem tudták, hogy ők jelöltek. Persze ezt Jacob közölhette volna Richarddal, de láttuk, hogy Jacob milyen ember, szerintem direkt hagyta, hogy minden úgy történjen ahogy annak lennie kell. Ahogy választani sem választott közülük a végén, hagyta, hogy ők döntsenek, hogy végül ki legyen a sziget védelmezője.


A többiek pedig tudjuk, mit miért tettek.


Amúgy erre is rá lehet húzni azt, amit Locke mondott Charlienak az első évadban a pillével kapcsolatban. Hogy segíthetne kijutni neki, de akkor gyenge lenne a túléléshez. Ez is ilyesmi, Jacob beleavatkozhatna, de nem akar, azt szeretné, hogy maguktól jöjjenek rá a dolgokra. Még ha ez áldozatokkal/szenvedéssel is jár.

2021. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Üdv megint. Újra megnézem épp a Lostot.


"A kérdésem első felében csak arra akartam kilyukadni, hogy mi értelme volt az elrablásoknak, harcoknak meg mindennek, amit a többiek tettek a túlélőkkel, ha ők Jacob emberei."


Maga Jacob ad választ a kérdésedre a 6. évad 5. részének végén, amikor Hurley és Jacob beszélgetnek. :) Ja gondolom nézd meg azt a részt. Csak pontosan erre a beszélgetésre nem emlékeztem múltkor.

2021. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Megint én. Az Ab Aeterno (6/9) részben is mond Jacob egy hasonló gondolatot Richardnak, aminek következményeképp adott halhatatlanságot neki. Amikor a vízpart mellett beszélgetnek, miután a fekete ruhás férfi rá akarta beszélni, hogy ölje meg Jacobot. Egyébként van is abban logika, amit Jacob mond, illetve ő is a hit embere, mintsem a tudományé, ezért is van ez.
2021. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mit mond? Nem kell idézet, de mostanság nem tudok belehallgattni.
2021. aug. 17. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:

6/5: Hurleyt megkéri Jacob, hogy vigye el a világítótoronyhoz Jacket. El is viszi, majd Jack meglátja a gyerekkori házát a tükörben és dühében összetöri, mert rájött, hogy megfigyelték. Majd lemennek és Jack leül, bámulja a tengert. Jacob pedig megint megjelenik Hurleynek és akkor mond valami ilyesmit:


Jacob: Ez volt az egyetlen mód, hogy megértse (Jack), hogy milyen fontos. Neki kell rájönnie, nem mindig megy az, hogy beülünk egy taxiba és megmondjuk mit kell tenni (ugye Hurleyvel ezt csinálta, akkor adta neki a gitártokot, benne a nagy fa ankh kereszttel és üzenettel). Más alkalommal el kell érni, hogy bámulják az óceánt (ugye Jack épp ezt teszi).


6/9: Richard meg akarja ölni Jacobot, mert a fekete ruhás fickó meggyőzte, hogy őz ördög. Majd miután Jacob eléri nála, hogy élni akarjon, mert Richard azt mondta meg akar halni leülnek beszélgetni. Jacob elmondja, hogy ő hozta a szigetre. Richard megkérdezi, hogy voltak-e mások is, Jacob mondja, hogy igen.

Richard: Mi történt velük?

Jacob: meghaltak

Richard: Te hoztad őket, miért nem segítettél?

Jacob: Azt akartam, hogy boldoguljanak. Hogy önmaguktól felismerjék a különbséget a jó és rossz között. Mindez értelmetlen, ha nekem kell irányítanom őket. Miért kelett volna közbelépnem?

Richard: Ha nem lépsz, ő lép (a fekete ruháa férfi)


és ekkor kéri fel Richardot a helyettesének. Gondolom Jacob amúgy sem tenné ki veszélynek magát, hogy mindenki előtt felfedi magát, így pedig csak Richard tudta hol van és ki ő.

2021. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ezt leírtad. "Hogy önmaguktól felismerjék a különbséget a jó és rossz között." Röviden akkor ez a válasz.


Esetleg arról mi a gondolatod, hogy a fekete ruhás férfi duplázódott? Mikor beleesett a fénybe akkor jött a füst és a holtteste pedig kisodrodódott.

2021. aug. 17. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!