Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az oka, hogy a Star Wars...

Mi az oka, hogy a Star Wars akkoriban ennyire sikeres lett?

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint 44 éve? Mert ilyet még nem látott a világ.
2021. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van. Eredeti volt. Ekkora világ/univerzumépítés azelőtt nem volt még. Kedvelhető karakterek voltak benne és egy ilyen világban kb bármit bele lehet írni, hiszen egyszerre sci-fi és fantasy, nagy teret adott. Megnyerő volt en block az egész.
2021. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocs, igen a legelsőt. 44 éve. Úgy tudom akkor is már sok sci-fi létezett. Alfa űrbázis vagy Holdbázis, Star Trek, 'Space: 1999' 75-ben, The Outer Limits,Forbidden Planet , superman, Tau bácsi, Majmok bolygója, Űrodesszia, [link]


https://www.youtube.com/watch?v=aTjMniG-UaU


Igen úgy értem, hogy voltak régen is sci-fik habár jóval kevesebb, mint manapság mégis durván a legrajongottabb a star wars. Miért? Emberek ott aludtak egy nappal a jegyárusítás előtt sátorban az utcán

2021. aug. 20. 00:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom az előttem szólókat ismételni de volt benne valami ami manapság hiányzik: EREDETISÉG. AZONOSULHATÓ KARAKTEREK. Semmi woke hülyeség. Minden organikusan hatott: a kémia Leia és Han (nő és férfi) között; Luke útja naiv pásztorfiúból a bölcs Jedi-lovagig meggondolatlansággal, lecsapott kézzel, lezáratlan apai háttérrel, mindennel; Obi-Wan mint veterán félelem nélküli szembenézése Vader-rel tudván hogy jó eséllyel ez az utolsó párbaja; Han nemesülése önző csempészből nemes ügyért küzdő lázadó harcossá és még sorolhatnám.

Sci-fi rajongó vagyok de nem az űrhajók és egyéb kütyük teszik az igazán jó és érdekfeszítő történetet hanem a karakterek és a próbáik.

Off-nak tűnhet de nem az: George R. R. Martin megértette ezt a fantasy műfajjal kapcsolatban, ha pedig a sci-fi műfaj is megérti akkor az még nagyobb sikereket érhet el pl. az Expanse-nél is.

2021. aug. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi az a woke?
2021. aug. 20. 01:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az a woke?"

4-es vagyok. A filmszakmában ez azt takarja amikor producerek és filmstúdiók túl sokat merítenek a való világbeli politikai helyzetből (többnyire a baloldalról) és ezzel leleplezik magukat mint egy bizonyos politikai oldal propagandaágát. A sztorit nézve azon kapod magad hogy "XY szexuális beállítottsága, neme stb. hogy is jön a történethez?" miközben az orrodra dörgölik azt. Na látod.

Van egy effektus amit a legtöbb néző/olvasó keres amit "escapism"-nek hívnak ami annyit jelent hogy a néző/olvasó abból a célból fordul a szóban forgó filmhez, sorozathoz, könyvhöz hogy addig is elszakadjon a nyomasztó valóságtól. Ezt kell kielégíteni (de közben a karakterek reálisak és azonosulhatóak maradjanak). Hollywood ezen a téren nagyon rosszul áll jelenleg.

2021. aug. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Norbán válasza:
71%

tündérmese és sci-fi összegyúrva


egyedi és eredeti karakterekkel (mint írják) + lenyűgöző látványosággal (abban az időben)


az egész tényleg kiszakított a valóságból anno, gyerekként főleg

2021. aug. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán mert egy majd minden korosztály számára élvezhető "mese". Megvan benne a jó és a gonosz harca, ami örök motívum a nagy filmekben, a segítségre szoruló gyönyörű hercegnő, a pimasz kalandor és a társa, meg a zöldfülű srác, akin az univerzum békéje múlik. Na és kell a bölcs öreg mester, aki megmutatja a helyes utat az ifjoncnak, amivel beteljesítheti a végzetét, megtalálja a megváltást önmaga számára.
2021. aug. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért az Űrodüsszeiát nem lehet összehasonlítani a Star warssal. Annyi a közös a kettőben, hogy sci-fi és ennyi.


A Star wars egyedi volt. Karakterek, különböző lények, bolygók, az erő... Jó volt a humora, az emberek kíváncsiak lettek tőle és ez konkrétan a mai napig kitart, hiába szidják sokan akár az előzmény, akár az új filmeket. Én egyébként úgy írom ezeket a sorokat (2-es vagyok), hogy nem vagyok Star wars fan, engem nem szippantott be, de mégis egyértelmű számomra is, hogy miért szeretik ennyiren. :)

2021. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szóval maga a star wars tényleg egy olyan hatlams univerzumot épített fel amivel egyik franchise se tud versenyezni több 10.000 éves történelem csak a skywalker kora vége előtti időszakból és még kitudja mennyi az azután következőből a filmek előtti időszak epikussága amit mind a filmnéző mind a könyv olvasó átérez szintén epikus és mocskosul jó zenék

Egyedi jó karakterek egy egész mitológia vizualitásban mindig is az élen járt még ma is egy olyat hozott ami nem volt nincs és nem is lessz. A star warst nem lehet leutánozni lehetetlen

2021. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!