Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új vastrónról (House of the dragon)?

Figyelt kérdés
Nekem sokkal jobban tetszik attól, amit a Trónok harcában használtak. Ez már sokkal jobban hasonlít a könyves verzióra.

2021. okt. 5. 12:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy szerintem a sárkány egy háziásított, mágiával alkotott wyvern és wyrm hibrid. A wyvern adja a szárnyakat és az alakot, a wyrm pedig a tűzokádás képességét.


A világkönyvben említik azt a könyvet és szerintem a regényben is...nem tudom most a pontos címet: Sárkányok, wyrmek és wyvernek (?) talán, egy septon kutatómunkája a sárkányokról, Valyiriáról, aki a Targaryen királyok mellett volt segítő is. A munkáit később megsemmisítik, elégetik és talán csak pár példány marad. Szerintem egy ilyen példányt keres az arcnélküli is Oldtownban. Szerintem elő fog kerülni, mert ezt a művet gyakran említik.

A címben az is benne van, hogy "a nem természetes történetük", ami utal arra, hogy a sárkányok mesterségesek lehetnek.

2021. okt. 5. 14:49
 12/14 A kérdező kommentje:
*Valyria
2021. okt. 5. 14:50
 13/14 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, hogy Sunfyre szerintem nem a sebesülései miatt pusztult el, hanem azért, mert emberhúst ízlelt. Egészen addig Aegon remélte, hogy felgyógyul, majd miután eszik Rhaenyrából hirtelen feladja a felépülést, nem eszik többet és pár nem alatt elpusztul. Ez szerintem nem véletlen. Ez egy biztosíték, beépítve a sárkányokba, ha egyszer az emberek ellen fordulnának, amit a valyriai vérmágiás akárkik csináltak. Csak ezt akartam vele mondani.
2021. okt. 5. 15:07
 14/14 A kérdező kommentje:
hopsz *nap
2021. okt. 5. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!