Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Stephen King: Ragyogás. A...

Krómgyűrű kérdése:

Stephen King: Ragyogás. A filmmel vagy könyvvel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Már nagyon megszeretném nézni a filmet, egy részt jókat hallok róla, valamint maga Jack Nicholson miatt is, de szeretek olvasni is.

Félek ha kiolvasom a könyvet, akkor nem fog vonzani a film és ugyan ez történne fordított esetben is.



2022. ápr. 7. 11:21
 1/9 anonim válasza:
100%
A filmmel,mert a könyv százszor jobb.
2022. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a könyv jobban tetszett.

Bár nem a kedvenc könyvem, és az Álomdoktor jobban tetszett, ami a folytatása.

2022. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egy könyvből készült pár órás film (legyen az akármilyen jó is)nem tudja azt adni mint maga a könyv.

A könyvet olvastam a filmet nem láttam...De itt például azt írja az egyik hozzászóló,hogy jó ha valaki ismeri a könyvet is .Különben nem fogja igazán érteni a filmet:

[link]

2022. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem nagy az eltérés, teljesen érthető, a könyv után inkább hiányzó (de azért hanyagolható infók vannak, előzmények, illetve jobban nyomon követhető Jack megőrülése) illetve felesleges változások (pl a korábbi gondnok meggyilkolt lányaiból a hatás kedvéért ikrek lettek).
2022. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Sajnos hiába Jack Nicholson fenomén színészi játéka,az eredeti történetet átírták,sok minden kimaradt,a filmben nem tudták visszaadni a szereplők belső vívódásait,jellem-fejlődését,-ill.torzulását.
2022. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Kubrick féle filmadaptáció nem annyira hűséges a könyvhöz. Nyilván érthető minden, de nekem azért mint a könyv filmesített változata, hiányérzetem volt. BA külön néznénk, hogy egy film, és egy könyv, akkor mindkettő zseniális, de együtt annyira nem. Szerintem pont ezért mindegy, hogy melyikkel kezded, bár én anno a könyvet olvastam először, és szerintem az úgy jó volt.
2022. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek népszwrű, de ebben az esetben a könyv kihagyható.

(az AZt, a Kedvencek temetőjét stb feltétlenül könyvben kell kiolvasni, de a Ragyogás nem egy olyan)

2022. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a film abszolút hanyagolható. A könyvet imádtam.
2022. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!


Akkor beszerzem a könyvet és azzal kezdek! :)

2022. ápr. 8. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!