Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Titeket ez nem zavar az új...

Titeket ez nem zavar az új filmekben/sorozatokban?!

Figyelt kérdés

Akárhányszor megnézek egy új filmet az esetek 70-80 százalékában a nők mindig a megmentők és a legkeményebb karakterek.

Abszolút nem tartom reálisnak, persze vannak kivételek.

De ezekben az újhullámos filmekben mindig találkozik vele az ember szuperhősös, kaland és akciófilmekben egyaránt.


Régen Stallone és Arnold mentette meg mindig a nőket, most pedig fordult a kocka. Titeket nem zavar?!


Na meg ott van a folyamatos melegség megjelenítése is.

Mint például az új Örökkévalók-ban. Most komolyan... mit tett hozzá a sztorihoz, hogy az egyik örökkévaló meleg párkapcsolatban él, ráadásul egy gyerekkel az oldalukon.

A fiatalok fejét teljesen el fogja ez csavarni és bár nincs gyerekem (épp ezért valószínűleg nem is lesz), unokaöcséimet és unokahúgaimat igenis féltem ettől. Hiába kapnak normális nevelést, ami tartalmazza az erkölcsi és biológiai normákat, mégis ez a sok tartalom, amit fogyasztanak, teljesen elferdíti a személyiségüket.


Nektek mi a véleményetek?



2022. máj. 7. 15:57
A kérdező szavazást indított:
Nekem tetszenek az új filmekben megjelenő meleg és feminista ábrázolások.
Hidegen hagy mit látok a képernyőn, csak szórakoztató legyen.
Zavar! Vissza a régi normákhoz.
51 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Igazából engem az zavar a sorozatokban leginkább, hogy a férfiak mindig "alfahímnek" vannak beállítva akik mindenkivel össze fekszenek a filmben a nők meg folyamatosan r..ncnak. Erre a legjobb példa a Witcher, tökéletes film lenne ha ennyi fa.ág nem lenne benne, akkor már inkább legyenek szuper hősök a nők is...azt is jobban elviselem.


De egyébként az is amit írtál és az is amit én rossz hatással vannak a társadalomra.

2022. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem zavar mert nem vagyok látens meleg, aki kizárólag akkor tud élvezni egy filmet ha nagy, izmos, izzadt macsók hősieskednek másfél órán át.


És mentális beteg sem vagyok hogy azon kattogjon az amúgy is zavart elmém hogy az abszolút valószerűtlen akció/fantasy filmekben ki hajt végre képzeletbeli dolgokat. (pl nem bazi mindegy hogy egy nő dobja be egy képzeletbeli vulkánba a képzeletbeli varázsgyűrűt, hogy megmentsen egy képzeletbeli világot, vagy egy férfi?)

2022. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem sok filmet nézek már manapság, de én bírom a rátermett női főhősöket. A régebbi animék már simán tele voltak ilyen csajokkal. (Nem véletlenül bírtam jobban az animéket a filmeknél. :D) Ha egy jól felépített sztoriban, egy hiteles női karakter az, aki mindenkit legyőz, azzal semmi gond. Azonban a mostanság túltolt píszíség, az rettentően zavar, mert legtöbbször semmit nem tesz hozzá a sztorihoz, csak hozzák vele az épp elvárt normákat, és látszik, hogy erőltetett az egész.
2022. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Amikor azt látod hogy mindennek heterok, vagy épp palik a főszereplői, az pont ugyanúgy politikai propaganda, mint az, ha nem ők a főszereplők.

Mit ad hozzá a sztorihoz, hogy egy pár hetero? És az, ha egy szereplő férfi? Általában az ég világon semmit.


A férfi nem az alap ember. Azért érzed ennek az ellenkezőjét, mert a múltbeli média sikeresen agymosott addig a szintig, hogy egyenesen kényelmetlenül érezd magad ha máson van a fókusz.

2022. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ott a hiba sokak gépezetében, hogy azt hiszik egy film vagy sorozat próbál realisztikus lenni. Pedig egy rendező vagy író fantáziáját jeleníti meg, aki el akar mesélni egy történetet. Nem az a célja, hogy realisztikus legyen, hanem az, hogy elmondjon egy történetet, amivel vagy tudsz szimpatizálni vagy nem.

Engem nem zavar, hogy vannak mindenféle szereplők már, sőt inkább örülök neki, mert sokkal több lehetséges mód van így a történetmesélésre és nincs korlátok közé szorítva. Az már más kérdés, hogy nem mindig használják ezt jól ki.

De az alt-rightos trollok kiborulásai általában nevetségesek (itt most azokra a kritikusokra gondolok, akik pl. agyvérzést kapnak, ha valaki fekete vagy nő vagy meleg egy filmbe és sorozatban és azt hiszik, hogy ez valami politikai propaganda).

Szóval ja, engem nem zavar. De én amúgy is olyan sorozatokon cseperedtem, mint a Xena, tiniként meg Anne Rice-t és Jean M. Auel-t olvastam, szóval teljesen természetes számomra a diverz szereplőgárda, erős mindenféle karakterrel.

2022. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Most néztem meg az Uncharted filmet.

És b@zdki ebben is Santiago vérebeit egy nő vezeti és kegyetlen gagyi volt, hogy bicikli bowden vastagságú nő megöl három megtermett férfit.

Nincs rá más szó, gagyi.

És szerintem engem ez zavar.


Egyébként meg hetero vagy, imádom a nőket. Szóval a #2-es válaszoló elmélete már az első embernél megdőlni látszik.

2022. máj. 7. 17:03
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
6. Én nem láttam a filmet, meg nem is fogom megnézni, de az előzetesét láttam. Azért elég sok gagyi jelenet lehet benne férfiakkal is, pl. Tom Holland kizuhan a repülőből és túléli. Ez mitől lenne kevésbé gagyi? Csak azért, mert férfi?
2022. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Én részben ezért nem nézek ma már új filmeket. Szerencsére a régi filmeket már nem tudják megmásítani az SJW szeméttel.
2022. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Én sem tudok nagyobb szenvedést elképzelni egy meleg fekete tündérkeresztanyától. Lebombázzák a házam, megerőszakolnak, lelőnek, lefejeznek, tömegsírba tesznek...de ha ezt mind heterok csinálják velem, akkor legalább szenvedni nem fogok közben. Viszont a tévében a tündérkeresztanya drag olyan szenvedést okoz, mint amikor Prométheusznak falta fel a máját a keselyű minden nap. Kibírhatatlan.
2022. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Oda vezet, hogy a nok manuskodnak, meg a kis tizeneveseknel az a divat hogy "o se nem lany se nem fiu", es nagyon elhiszik hogy most ok aztan megmutatjak a nagy feher himnek hogy mennyivel jobbak💪🏼

Az erkolcstelenseget teszik divatta, a ferfi legyen minel teszetoszabb visszahuzodobb mert kulonben "szexista!!44!!🤬" a no meg azt csinal amit akar, a ferfi nehogy szamonkerje a kovetkezmenyeket ! Nem veszitek eszre? Vagy csak a "feher him"-ezesig terjed az agyatok?!

2022. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!