Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy működik a multiverzum az...

Hogy működik a multiverzum az MCU-ban?

Figyelt kérdés

Ha jól értem akkor minden idősík egy másik univerzum. Tehát (SPOILER) pl. mikor a Végjátékban visszamennek az időben más Univerzumokba mennek vissza és a saját variánsaikkal találkoznak (pl. Steve megverekszik saját magával). És a Végjáték végén Amerika Kapitány ugye ott marad az egyikben ahol leléli az életét Peggy-vel.


Na de most megnéztem a Doctor Strange: az őrület multiverzumábant (SPOILER) ahol a másik univerzumban bezárták Stranget meg Americat, arra hivatkozva hogy veszélyesek lehetnek mert radioaktív sugárzást bocsájtanak ki, illetve betegségeket is terjeszthetnek, amit nem ismernek abban az univerzumban. Akkor most Steve nem volt veszéllyel arra az univerzumra amiben Peggyvel maradt? Vagy az nagyon hasonló az MCU fő univerzumára, mivel lénegyében visszament az időben és ami változott is ott az az amit ő csinált?



2022. máj. 12. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én úgy értelmeztem, hogy vannak végtelen számú univerzumok, és ezeknek az univerzumoknak vannak külön idősíkjaik.

Lehet nem jól magyaráztam. Később lehet rajzolok egy béna magyarázatot.

2022. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól írta az egyes. Az univerzum és az idősík két külön dolog.


Ahova visszautaztak a Végjátékban, az a saját univerzumuk. Amerika Chavez pedig az univerzumok között tud utazni. Ahol még sosem jártak az általunk ismert hősök.

2022. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De akkor mik a dimenziók? Azok is univerzumon belüliek? Pl. sötét dimenzió, tükör dimenzió stb. Meg a Lokiban akkor mi ez az idő+multiverzum? Most akkor egy idősík eltérése nem egy másik Univerzum létrejöttét jelenti? Meg akkor egy variáns nem egy másik időből van?
2022. máj. 12. 19:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy variáns lehet másik idősíkban is és másik univerzumban is. Ahogyan a Végjátékban is láthattunk kettőt sokakból és most a Dr. Strange-ben is láttunk több Wandát.


Csak a Végjátékban az a saját énjük korábbi verziója. Míg másik univerzumokhoz nincs közük.

2022. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!