Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A 2021-es "Dűne" című film...

A 2021-es "Dűne" című film (ami az első regény első felét hivatott feldolgozni) jó úgy, ahogy van, vagy lehetett volna még tovább fokozni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 16. 13:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Elb sztam...


Szóval: Persze, aki halálra unta magát a lobotomizált Timoti Csalamádé rétestészta kalandján, az csakis egy marvelmániás gyökér lehet...

2022. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem lett az igazi a film.

Valahogy hiányzik belőle az "élet". Lynch verziójával nem volt ilyen gondom, még ha ilyen gagyi 80-as évek hangulatú is a megvalósítás miatt.

Azt sem értem: a Lynch-féle filmet azzal is kritizálták, hogy nem érthető meg belőle a könyv sztorija. Hát nem tudom, számomra abból sokkal jobban átjött, az újból nem annyira.

2023. máj. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Na én meg pont a Lynches verzión cringeltem be, sose bírtam végignézni, és nem is hozta meg a kedvem a könyvhöz, vagy úgy az egész Dűnéhez. Nagyon aránytalan az egész sztorivezetés, jelentéktelen dolgokkal túl sok időt tölt, lényeges dolgokat összecsapja, súlytalanná teszi. Sokat elmond, hogy Lynch maga is utálja.
2023. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Nagyon aránytalan az egész sztorivezetés, jelentéktelen dolgokkal túl sok időt tölt, lényeges dolgokat összecsapja, súlytalanná teszi."

Na pont ez az: pont ezt csinálja szerintem az új film IS.

2023. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tény, hogy elidőzik részletekbe menően dolgokon, de ezek sokszor a világépítést, karakterek bemutatását szolgálja, és nem veszi el a hangsúlyt a fontos dolgoktól. Aminek ütnie kell, az üt, a konfliktust remekül felvezeti. Önmagában nézve tényleg hiányérzet lehet, hisz ez csak a történet fele. De még mindig jobb mintha egy db filmbe próbálták volna belesűríteni a teljes első könyvet.
2023. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!