Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az emberek miért dobnak el...

Az emberek miért dobnak el maguktól olyan filmeket, sorozatokat, amiknek tök jó, kreatív sztorija pusztán azért mert van benne egy meleg/leszbikus/transznemű szereplő?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
87%

Azért az is vicces hogy a sok nemzethifehérfaj simán elfogadja, hogy egy hal-ember hybridb torzszülött úszkál a tengerben.

De az hogy fekete legyen, az már felháborító.

2022. jún. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
18%
#12: Talán mert az eredeti mesében nem volt ilyen, csak a mostani szélsőliberális politikai mozgalmak terméke, azért.
2022. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
88%

#8 Tudom, hogy nem változtatja meg a sztorit a bőrszín, de a rajzfilmes karaktert nem ilyennek ismerik az emberek. Ha már a Disney csinál egy élőszereplős remaket a saját animációs filmjéből, akkor legyen hű hozzá. Ez pont olyan, mintha Mulant az élőszereplősbe(egyébként nem tudom, hogy van-e olyan verzió) nem ázsiai játszaná.

Az meg tök más kérdés, hogy a kis hableány sztorinak a korábbi írott verziói közt olyan is van, amiben a "hableány" szőke, és férfi, de a Disney világban a kishableány egy hófehér, vörös hajú lány. És ez a legismertebb verzió manapság a gyerekek közt.

2022. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
100%
#12 Ha ez nekem szólt, mert én vetettem fel a kérdést, akkor én kiemelném, hogy nem rasszizmusból zavar. Az van, hogy annak a rajzfilmes sztorinak a karaktere nem úgy néz ki. Ha fehér lenne, de mondjuk szőke a filmben az is pont annyira lenne kifogásolható számomra, mert nem hű az eredeti karakterhez.
2022. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek a 13-14el. Ott van a Hercegnő és a béka mese, eredetileg feketebőrű a rajz, hát élő szereplős változatnál se kell fehérre cserélni. Ahogy kis hableány se legyen fekete, ha egyszer a Disney mesében se volt az. Pl Hamupipőke se legyen leszbi, Hófehérke transznemű, és így tovább.


Legyünk már hűek az eredeti Disney meséhez, vagy akkor ne reklámozzuk remake-ként, mert nem az!


És semmit, de az égvilágon semmit nem ad hozzá a történethez az ilyen átalakítás.

De levesz az élvezeti értékéből azzal hogy erőltetik, beleerőszakolják az identitást. Az eredeti történeteknek nem az identitás a tanulsága, nem az a mondanivalója, könyörgöm! Akkor hagyjuk már!


Ha ez lenne a mondanivalója, na akkor hajrá tolják 1000%ban az arcunkba, teljesen rendben van. De így nincs.


Nálam is ellentétes hatást érnek már el ezzel. Pedig vannak meleg ismerőseim, és semmi bajom velük, részemről mindenki azt csinál és azzal, akivel jól esik neki, csak legyen kölcsönös a dolog🤣


De tessék most lehet lepontozni a véleményem, vagy akár homofóbnak kikiáltani (az nem ez, csak megsúgom, de hát ezzel a jelzővel divat lett fröcsögni is, utánajárás nélkül), pont nem érdekel.🤭


Egyre több ember kezd besokallni ezen a témán, maguk a melegek és a biszexek is, ez szerintem mindennél tóbbet elmond.

2022. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
82%

Mióta az alt right trollok rászálltak erre a témára, azóta ömlik ez a "csak azért meleg vagy fekete valaki, mert propaganda" agyrém. Itt pedig jobban gyökeret ver a trollok hazugsága, mert kevés feketével találkozik az ember és melegek sem merik annyira felvállalni magukat.

Az igazság viszont az, hogy klasszikus meséket már a kezdetek óta mindenféle szájízben előadnak. A Tolkien által írt Beren és Lúthien pl. a nemfelcserélt Eurüdiké és Orpheusz mítosza. A mítoszban a férfi megy le a nőért az alvilágba, Tolkien írásában meg a nő a férfiért.

A mesékben a rasszcsere sem újdonság. Itt van pl. egy fekete Hamupipőke a 90-es évekből:

[link]


Mióta a rasszista és homofób alt rightosok ezen hisztiznek, azóta hirtelen mások szeme is "felnyílt", igaz korábban évtizedekig senkit sem zavart.


Én őszintén már nagyon ráuntam, hogy ezeknek a nyafogását, sírását kell olvasni/hallgatni mindenhol: "Brühühü fekete a főhős, leszbikus a legjobb bartája, brühühü. Én nem vagyok rasszista és homofób, de ezek az emberek ne szerepeljenek képernyőn, mert a világ a fehér heterok körül forog, brühühü."


Állandóan hazudoznak és bármit csinálsz soha nem lesz jó. Erre pl. a Doctor who, ahova most az egyre népszerűbb Sex education színészét választották be. Persze az a bajuk, hogy csak azért lett fekete, mert propaganda. Nem számít, hogy egy népszerű sorozat kiváló színésze, az ő szemükben mindig csak egy fekete marad, aki a kvóta miatt lett becastingolva. Ezért felesleges vitatkozni velük, mert csak a rasszista/homofób narratívájukat nyomják le a torkodon, a tények nem érdeklik egyiket sem.

2022. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
17%
Ez az! Javaslom hogy az Oroszlánkirály főszerepét legközelebb egy zebra játssza el! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2022. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
76%

#16: Az az igazság, hogy ez nem az alt-rightosok mániája. Én politikával nem foglalkozó emberektől is hallom, hogy idegesíti őket, sima családanyától is hallottam már, de még liberálisok között is sokakat idegesít. Nem az a probléma, hogy vannak négerek vagy homók egy filmben, hanem amikor már lassan minden filmben vannak, és amikor kizárólag kvóta-okokból teszik bele, mert ilyenkor mindig érezni a megírt jelenetekből, a helyzetből, hogy erőltetett, hogy itt most a propagandát adják elő.


Azért az utóbbi időben kezdte egyre többek csőrét bökni ez a probléma, mert az utóbbi időben lett egyre elterjedtebb. Tehát nem a reakciót kell hibáztatni, hanem ami miatt létrejött. Látod, még te magad is rájössz, hogy miért rossz, ez mert megérted, hogy ha kvóta-okokból tolnak valakit, akkor a közönség már nem is fogja a tehetségét nézni, hanem elkönyveli, hogy csak tolják. Már ezért is óriási hiba csinálni.


Azt meg talán nem lehet az "alt-right"-osokra kenni, hogy a Netflix válságba került, mert annyian unják már a woke mocskot, vagy hogy a legújabb kis hableányos Disney-film trailerét durván lepontozták a YouTube-on, mert senkinek nem tetszik, hogy a szőke, fehér tünderlányból egy kopasz, queer niggert csináltak. Valószínű azért zavarják őket, mert ezek mind a mi kultúrkörünkből származó figurák, nem az afrikaiakéból. Valamiért az ő kultúrájukból nemigen sikerül hősöket csinálni, csak a meglévő fehéreket írják át. Ez is érdekes.


Egyébként meg értem én, hogy ti szeretnétek átnevelni a társadalmat, ezért örültök, hogy ezt az ideológiát nyomják a filmekben, de attól még az emberek többségét egy ponton túl idegesíti, amikor már mindenhonnan csak a propaganda ömlik. Mert ők csak ki akarnak kapcsolódni, nem a legújabb divatos trendeket nyelni másfél órán át.

2022. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
83%

16: nem figyelsz, arról van szó hogy ha a Disney élőszereplőssé átdolgozza, remakeli a saját Disney mesefilmjét, akkor legalább legyen hű a saját, eredeti képi világához.


Ez realista hozzáállás, se homofób, se rasszista, csak hát kéne némi agymunka is felfogni a szavak jelentése közötti különbségeket, a propagandaszöveg mellé...

2022. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
30%

"a legújabb kis hableányos Disney-film trailerét durván lepontozták a YouTube-on, mert senkinek nem tetszik, hogy a szőke, fehér tünderlányból egy kopasz, queer niggert csináltak"


Még csak azt sem tudod miről beszélsz, csak ömlik belőled a mocsok és tolod azt-right rasszista propagandát.

Nincs semmilyen A kis hableányos trailer. A Pinocchio előzetésében szerepel egy fekete nő. Az pedig még undorítóbb, hogy valakit bodyshamelsz az arcszerkezete miatt. Gondolom te egy igazi árja típus vagy, szőke hajjal, kék szemmel, meg minden.

Majd el is hiszem, hogy ki akarsz kapcsolódni, amikor niggerezel ebben a kommentedben is. Aljas vagy, mert a másik képébe is hazudsz és a "szórakozásni akarás" mögé rejted a rasszizmusod.

Az egyetlen, aki propagandát tol az te vagy.


---


"akkor legalább legyen hű a saját, eredeti képi világához."


De miért kéne? Hol van az megírva, hogy csak ugyanúgy másolhat le mindent? Ráadásul az megvan, hogy pl. rajzfilmben is adták fekete színészek a karakterek hangját. Ugyanígy miért ne castingolhatna valaki latina vagy fekete színészt is a szerepre?

Mégis min változtat az, hogy sötét bőre lesz benne Arielnek? A mese lehet dán, de a sellők történetei a Vörös-tengerről származnak, ahol a tengeri tehenek élnek. Ott pedig nem igazán fehér bőrű emberek élnek. Fogalma sincs senkinek még, hogy az élőszereplős résznek mi lesz a megközelítése a sellőkről.


"Ez realista hozzáállás, se homofób, se rasszista"


De, azok vagytok. Akármennyit hazudoztak össze. A stílusotok elárul.

2022. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!