Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Sárkányok házánál is szempon...

A Sárkányok házánál is szempont volt a csak csúnya és tehetségtelen szereplők válogatása, plusz a woke-ság?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt elhangzott egy nagyon befolyásos személy (KK, producer-vezető) szájából, hogy a filmekben, sorozatokban a vonzó, jóképű színészek helyett inkább átlagos, vagy csúnya embereket kell szerepeltetni, mert a néző velük jobban tud azonosulni... A többi woke-dolgot már meg sem említem.


Belenézve a Sárkányokba, ez sem lóg ki a sorból.


2022. aug. 23. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem csúnyák a szereplők és nem is tehetségtelenek. És nincs benne semmi "woke".
2022. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Megint egy kötekedő, rosszindulatú és buta kérdés. Gondolom, ha a párodra, rád vagy bármelyik szerettedre azt mondják, hogy csúnya akkor vállon veregeted, hogy milyen kedves.
2022. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ráadásul semmi olyan nincs benne, ami ne lett volna benne már az eredeti regényekben vagy a 2011 induló "anyasorozatban".


Rhaenyra karakterét már a Kardok viharában említik, ami a 90-es években íródott. A karaktert és az egész táncot valós történelmi alakok ihletik. Ez esetben az, amikor I.Henrik a lányát, Matildát jelöli ki a királysága örökösének, mert nem marad életben fiú örököse. De Matildának van egy fiú unokatestvére, István aki szerint neki jár a királyság, mert ő a férfi. Ezért polgárháború tör ki Matilda és István közt.


A hagyományos női szerep ellen lázadás sem újdonság. Arya Stark karaktere is ilyen volt. Ha ezt a karaktert ma mutatnák be, akkor Aryára is azt mondanák, hogy woke, pedig szintén a 90-es években született. Rhaenyra és Arya eléggé hasonlítanak egymásra az első részben. (De Brienne karakere is hasonló, aki lovaggá is válik nő létére.)

Az, hogy egy nő a háborúját a szülőszobában vívja szintén a könyvből van. Szerintem eredetileg Catelyn mondja. De erre most nem emlékszem tisztán.


Aztán ott vannak a fekete karakterek. Ez szintén nem újdonság a House of the dragonban. Felbukkannak a Martin által írt könyvekben is (pl. Csalán/Nettles Driftmarkról, aki sárkánylovassá is válik), illetve D&D is tett fekete vagy sötétebb bőrű valyriaikat a sorozatába. Pl. Salladhor Saan valyriai és full fekete volt a Trónok harcában.


Azt pedig alapból nem értem, hogy miért lenne baj, ha a néző azonosul a karakterekkel? Bármilyennek kinéző karakterrel lehet azonosulni, ha emberin van megírva.

2022. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Nekem már az első rész is enyhén csalódás. Ez a szájbarágós, magyarázós, hülyérevevős stílus nem tetszik. Nem tudták elkapni egyáltalán azt, ami megfogott még az első részeiben a GoT-nak.

És igen, ez is már túl woke az én ízlésemnek, de a cast nem vészes.

2022. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
25%
Mi az hogy woke??
2022. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem jó volt az első rész, azt leszámítva, hogy

-egy kifejezetten fehér családot feketévé tettek

-valamennyire más lett a király jelleme

-Criston Cole-ra azt mondták, hogy dornei

Az kicsit fura, de érthető volt, hogy ennyire szájbarágósan kimondták, hogy amúgy ez a "Trónok Harca" egy előzménysorozata.

2022. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Jah, ha Corlys eredetileg fehér volt a regényben akkor ez elég durva "píszízés" hogy feketéket csináltak a filmben belőlük. B.meg a következő hófehérke meg néger lesz a törpék meg mind kínaiak vagy mi?
2022. okt. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
7-es, Hófehérke latin-amerikai lesz egyébként. Ariel néger.
2022. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!