Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter miért nem használ...

Harry Potter miért nem használta a Feltámadás Kövét, hogy Dumbledore-t feltámassza?

Figyelt kérdés
Csak a filmeket láttam, azt is régebben, de eszembe jutott ez a kérdés. Én mindig úgy tudtam, hogy mikor az igazgató leesik a toronyból, oké, hogy meghal, de utána feltámasztják. És teljesen lesokkolódtam, mikor ez nem történt meg. És még mindig nem értem, hogy miért nem használták a követ. Vagyis volt, mikor megtudtam az okát, de nem maradt meg bennem, tehát mégsem értem. Lenne valaki, aki el tudja normálisan magyarázni?

2022. nov. 15. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
A kő nem támasztja fel a holtakat, csak a szellemeiket idézi meg a kő birtokosa számára.
2022. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul boldogtalanok is lesznek, hiszen a második testvér szerelme is visszavágyott a holtak közé, végül öngyilkos lett a fiú is, hogy együtt lehessenek.
2022. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kő igazából nem támasztja fel a holtakat, csak megidézi őket arra az időre, amíg a kő tulajdonosa azt óhajtja. A holtak ilyenfajta megjelenése ahhoz hasonlít, mint mikor Harry és Voldemort pálcájainak összecsapásakor (az ikermagok miatt) a Nagyúr pálcájából előtörtek korábbi áldozatainak emlékképei a Tűz Serlegében. Ugye Harry használta is a követ, arra, hogy szerettei (Lily, James, Sirius és Remus) erőt adjanak ahhoz, hogy önként tudja feláldozni magát, elpusztítva ezáltal a benne levő horcruxot is. Hogy akkor Dumbledore azért nem jelent meg neki, annak egyik oka, hogy ő Harry-nek csak a mentorja volt lényegében, másrészt Rowling úgy írta meg a sztorit, hogy utána főhősünk a túlvilágon vele találkozzon, és adjon még neki néhány tanácsot a végső ütközethez. Tehát lényegtelen, hogy nem jelent meg Dumbledore a kő használatakor, mert pár utána nem sokkal úgyis vele találkozott Harry halálközeli élményében.
2022. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
91%
egyrészt mert nem támasztja föl ôket teljesen hanem csak a szellemeiket idézi fel, másrészt mert abban a pillanatban nem Dumbledore-rs volt szüksége
2022. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!