Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A blockbuster filmek (a...

Simon Petrikov kérdése:

A blockbuster filmek (a nagyközönségnek szóló, a lehető legtöbb embernek tetszeni akaró, adott célközönség nélküli) filmek miatt olyan rossz a legtöbb film ai utóbbi években/évtizedben?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyrészt igen, ez a legnagyobb, de minimum az egyik legnagyobb tényező.

2022. dec. 5. 11:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igen is és nem is
14 szavazat
1 2
 1/15 MDaniel98 ***** válasza:
89%
Nem, blockbusterek mindig is voltak, sőt akadt közölük jópár olyan ami még objektíven is jó.
2022. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az első blockbusternek a legtöbben a Cápa (Jaws) (1975) filmet szokták mondani. Azzal egyetértek, hogy vannak jó blockbuster filmek, néhány olyan ami jó is a kedvenc filjeim közé tartoznak, de mégis úgy érzem az, hogy idővel egyre nagyobb hamgsúly helyeződött rájuk egy nagy része annak, hogy miért látni olyan kevés jó filmet manapság, és vadászni kell rájuk, míg régebben volt időszak amikor könnyebb volt jó filmekkel találkozni.
2022. dec. 5. 11:33
 3/15 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Jó mondjuk annyiban mindenképpen egyet tudok érteni, hogy az ilyen szuperhős-filmeket szerintem is túltolják már, és teljesen unalmasak, valamint nem a történeten van a hangsúly hanem a minél jobb látványon.
2022. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a kreativitás hiánya. Régebben egy blockbuster is lehetett kreatív. Ma már elektronmikroszkóppal kéne keresni és úgy se lenne meg.

A filmek egymás klónjai. Bevált egy recept és azt ismételgetik újra és újra. És sajna nem csak a blockbustereknél.

Ott van pl. a Sikoly, ami a maga korában egyedi volt, érdekes fordulatokkal, kreatív ötletekkel. Ma a Sikoly 2022 a Halloween 2018 és a Star wars torz hibridje, unalmas karakterekkel és érdektelen "fordulatokkal", korábbi részekből összeollózott jelenetekkel.


Szerintem ez a közönség hibája is, akinek nem nagyon van igénye valami újra. Megelégszik a felmelegített maradékkal.

2022. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#4

Mert a sikoly nem blockbuster?

2022. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5. Nem tudom. Olyan mértékben szerintem nem, mint egy MCU vagy Star wars film vagy amit valaki nagy nevű rendezett, mint Spielberg vagy Cameron.

De lehet, hogy annak számít. Passz. A horror nálam mindig egy kisebb niche volt. De ha a Jaws az, akkor talán a Sikoly is.

2022. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Részben. Meg több egyéb tényező miatt is szarok a mostani filmek. Régen film művészet volt, valóban filmeket alkottak. Most tömegtermelés van. A mennyiség a lényeg, nem a minőség. Nagyobb hangsúly van a gyors és minél nagyobb bevételeken, ehhez próbálják igazítani a filmeket.

Kevesebb a kreatív ötlet, egykaptafára készülnek a filmek, futószalagon gyártódnak.

Régen nem kellett megfelelni különféle politikai előírásoknak, ma le se lehet forgatni egy filmet színesbőrű/ázsiai, és meleg szereplő nélkül.

Régen minden trükköt valódi díszletekkel, kaszkadőrökkel oldottakmeg, ma CGI-vel, ami szintén rontja az élvezhetőséget.

Ezen tényezők összessége miatt sterilek és unalmasak a mai filmek. meg persze hitványak, összetákoltak, rosszak.

2022. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt a jelzőt használnám hogy rossz, az túl erős lenne, inkább azt hogy kevésbé nézett. Hogy miért? Ebben a kérdésre Martin Scorsese adott megfelelő-többek szerint irigy - választ, hogy a mai szuperhős/Marvel filmek miatt vannak kevésbé sikeres alkotások. Lássuk be, nem kell a filmvilág berkeiben járatosnak lennünk, hogy észrevegyük, van abban igazság amit mond. Amúgy nem is gondoltam volna, hogy a Sikoly c.(1996)film, ennyire jövedelmező alkotás volt.
2022. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amúgy 2022-ben is vannak jó filmek. Például a Szomorúság Háromszöge vagy A Menü.
2022. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én a kérdést sem értem. :D Mi köze a blockbustereknek bármilyen másik filmhez? Plusz nem beszélve arról, hogy mindenféle műfajú, stílusú film megtalálható, nem csak a szuperhősfilmek meg Szat wars stb. Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2022. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!