Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Igazából amúgy miről szól a...

Igazából amúgy miről szól a South Park?

Figyelt kérdés

Valójában tényleg egy humorba burkolt komoly sorozat?

Nekem nagyon kimaradt ez a sorozat és nem is nagyon éreztem rá késztetést, hogy megnézzem. Vagy csak nem olyan sorozat ami egyből elvisz magával?

Ti ajánlanátok?

Amúgy szinkronnal vagy felirattal élvezhetőbb?



2022. dec. 16. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Én 10 epizód kínszenvedés után feladtam. Erőltetett sz@r az egész, amelyet sosem tudnék megkedvelni. Ellenben a Family Guy akár 2 órára is oda tud szögezni a TV elé.
2022. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Aktuálpolitikai és popkulturális társadalomkritika, amely az első felében még erősen be volt csomagolva egy fikciós történetbe, a második felében már sokkal nyíltabb és naprakészebb. Az új rendszerben a premier előtti 7 napban készül el az aktuális epizód, ezért egyrészt nagyon* képben kell lenni az USA popkultjával és eseményeivel, másrészt akkor üt amikor egy aktuálisan forró témát elkapnak és gyorsan reflektálni tud rá a sorozat.


(*a nagyont úgy értsd, hogy amikor az egyik epizódban Kula bácsi begyógyszerezve botrányosan viselkedik és emiatt elveszik tőle a karácsony show-t, akkor az arra reflektál amikor RoseAnn Barr rasszista tweeteket nyomott Ambien hatása alatt amiből botrány volt, és emiatt kaszálták egy sorozatát - és itt ugye fel is merül a kérdés, hogy egyáltalán eljutott hozzád ez a hír, emlékszel-e arra hogy egyáltalán volt ilyen, és felismered-e hogy az epizód erről szól és miért egy ürülék jelképezi a személyt, vagy csak annyit látsz hogy egy darab szar hülyeségeket csinál a "mesében".)


Mivel 25 évet ölel fel a teljes terjedelem, egyrészt hatalmas mennyiségű epizódról van szó, másrészt minél régebbi a témája, annál jobban távolodik el a mai valóságtól (ha például egy 20 évvel ezelőtti politikai botrányról szól az epizód, ma már nem sokat oszt vagy szoroz hogy kik voltak ott és mi történt, nincs akkora éle a mondandónak).

2022. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

4 iskolás fiúról, akik mindenféle őrült helyzetbe keverednek, amik gyakran valami épp aktuális társadalmi, politikai, stb témával kapcsolatosak.

Elég sajátos a stílusa, erős túlzásokkal, sokszor sztereotíp karakterekkel és jó sok káromkodással dolgozik, mintha tényleg egy tízéves szemein keresztül látnád az eseményeket. A humorforrás is általában ez, ahogy egy átlagos kiskolás világképe összetűzésbe kerül olyan témákkal, mint a terrorizmus, az abortusz vagy épp az esőerdők irtása. Hogy ezt az elég egyedi stílust ki mennyire képes értékelni, azt már embere válogatja. Szerintem érdemes neki adni egy esélyt.

2022. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7%

Olyannyira társadalomkritika, hogy a szereplők is felvették a maszkot, 2021-ben... Erről ennyit. Hamar elfojtották őket is.


Egyébként én bírom, csak hát egy idő után fáraszt az öncélú jenki humor.


Hhhróóósz cica, hhrróóóssz cica! Nyem kapc! :P (Bírom Csőre Gábor hangját.)

2022. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%

#4

Rossz háromujjú lajhár!

2022. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!