Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » M3gan /Megan/ film vélemény? 🎬💖

M3gan /Megan/ film vélemény? 🎬💖

Figyelt kérdés

Tegnap láttam a filmet és nagyon megfogott, engem emlékeztet Spilberg Mesterséges értelem című filmjére is kicsit /robot gyerek A.I. és ember közötti kötelék, morális indítékok... egyszóval a M3gan egy elgondolkodtató film, felmerül bennem a kérdés: a jövőben lesz robot gyerek "játszótárs" aki a szülő(k) helyett neveli a gyereket? Segítene vagy káros lenne? Minden válasz/ vélemény érdekel a filmmel kapcsolatban! A robot és ember közti barátság? A robot keresné az élet nagy kérdéseire a válaszokat? És mennyire lenne hűséges egy adott személyhez? Mit gondolna saját létéről?

Várom a válaszaitokat! 😊👇



#robot #Ember és robotika
2023. jan. 13. 14:04
 1/7 A kérdező kommentje:

Cady nagyon boldog a film első részében M3gan társaságában, hisz előtte a szülei sem foglalkoztak vele annyit, nem adták meg neki azt a szeretetet, és minőségi időt!amire a kislány vágyott volna... ❤🤷‍♀️

M3gan a különleges és egyedi érzést biztosította, rajongott Cadyért, és "vigyázott" is rá! /túlságosan is/ de olyan "köteléket" adott, ami két ember között lehetetlen!

2023. jan. 13. 14:13
 2/7 anonim ***** válasza:
Moziban láttad? ncoreon még nem nem látom :)
2023. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Videán láttam ma éjjel. :D (Méghozzá nem is rossz minőségben, annak ellenére, hogy elvileg kamerás felvétel.)

Igazából véletlenül találtam rá erre a filmre, chess.com-on szoktam online sakkozni, és ott volt pár napig egy M3GAN nevű gépi ellenfél. És rákerestem, hogy most ez mi is lehet, és úgy jöttem rá, hogy ennek a filmnek a promója.


Ami a filmet illeti: nekem nagyon tetszett. Persze, a végén kvázi kötelező volt úgy befejezni, hogy a kislány kinyírja a robotot, és sajnos ezt már az első perctől kezdve tudni lehetett. Az ember, és robot kapcsolatát feldolgozó alkotások - legalábbis az utóbbi kb. 20 évben - arról szólnak, hogy építenek egy robotot, ami majd társként segíti az embert, a végén meg megsemmisítik, mert hát mennyivel jobb a világ, ha nincsenek robotok.

Most ezzel nem azt mondom, hogy pozitív dolog, ha egy mesterséges lény össze-vissza gyilkol, de az már kicsit unalmas kezd lenni, hogy mindenhol ezt a gépektől való félelmet látom visszatükröződni. Mint a Végtelen Határok egyik részében (Valerie 23), azzal a különbséggel, hogy ott a robot tényleg negatív figura, és a társa ellen fordul.

Szóval ez a "féljünk csak az újtól, és minden robotizálás rossz" konklúzióval már a hócipőm tele van.

De visszatérve M3ganra: nekem nagyságrendekkel szimpatikusabb, mint Gemma. Persze, ha belegondolunk a helyzetébe, neki sem egyszerű. Egyrészt ott van egy családi tragédia, aztán van egy nem éppen stresszmentes munkája, és egyik napról a másikra szülővé kell előlépnie. És persze a történetben ő az, aki pont az általa alkotott mesterséges értelemre képtelen értelemként tekinteni. M3gan pedig semmi mást nem tett, csak védte Cadyt. Túlment az egészséges határokon, ez tény. És nyilván, ha minden szépen, és békésen történt volna, abból nem lehetne horrort/thrillert készíteni. De nekem M3gan egy kifejezetten pozitív figura volt, Gemma pedig a munkáján kívül minden másra tökéletesen alkalmatlan, unempatikus alak.

Ott volt a kutyás eset. A szomszéd öregasszony is tipikusan az a szereplő, akit nem szeretnék szomszédomnak, de Gemma is full életképtelen. Ott van az agyonorobotizált tip-top ház, de egy nyamvadt kerítést nem képes megcsinálni? A kutya kiiktatása logikus lépés volt M3gan részéről, egy agresszív, veszélyes állat volt, bár az is igaz, hogy ha kevésbé lett volna mind Gemma, mind a szomszéd balfék, akkor ez az eset nem történik meg.

Az öregasszony kiiktatását kicsit túlzásnak éreztem, bőven elég lett volna alaposan ráijeszteni. Elviselhetetlen gyökér volt, de - legalábbis amennyire a filmből megismertük - nem volt veszélyes.

A (most nem jut eszembe a neve) agresszív bunkó srác... én nem tudtam sajnálni. Az, hogy mérhetetlenül bunkó, oké... De emellett egy másokra veszélyes k*csög is volt. Tipikusan az, aki pár év múlva késelésért ülne. Persze, morálisan akkor sem helyes gyilkolni, de ezzel jópár gyereket mentett meg a jövőbeni terrorizálástól.

A végén persze "kötelezően" beindult az értelmetlen gyilkolászás (bár horrorhoz képest meglehetősen alacsony a body count), és "természetesen" Cady, aki igazából a szüleitől sem kapta meg a megfelelő figyelmet, Gemma pedig abszulút nem biztosította neki azt a támaszt, amire egy frissen elárvult kislánynak szüksége lenne, ennek ellenére habozás nélkül M3gan ellen fordult.

Összességében kifejezett jó film volt, csak a befejezése alakulhatott volna másképp.

2023. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! 😊

Igen,én is videán láttam! ❄💙 Nagyon szeretem ezt a filmet

2023. jan. 15. 16:25
 5/7 Thunderfairy ***** válasza:
Most néztem meg. Nagyon jó film.
2023. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett és moziban néztem pont ma. Am cinemo.hu-n is fent van. És jó minöségben.
2023. jan. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Nemrég néztem meg, sztem sok a duma keves akció.
2023. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!