Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A droggal kapcsolatos filmek...

A droggal kapcsolatos filmek mennyire népszerűsítik a drogozást?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. az Eufória sorozatra ahol a főszereplő függő, bár bemutatják mindkét oldalát a dolognak.

Voltam egy drogellenes előadáson ahol azt mondták hogy az ilyen előadások általában ellenkező hatást érnek el, mert utána az emberek amint megismerik a jó tulajdonságait a drogoknak, ki akarják próbálni. Vajon a filmek is hasonlóan működnek? Elég lenne csak a rossz tulajdonságukat bemutatni hogy ne próbálják ki az emberek, vagy ez egy baromság és az ilyen filmek után nem is kapnak kedvet az emberek arra, hogy kipróbálják?



2023. jan. 16. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre milyen választ lehet adni?


Egyszer olvastam véleményeket az Amerikai História X-ről: egyik kommentelő írta, hogy a film hatására egy napra ő is neonáció lett. Egy filmtől, ami arraól szól, hogy a főszereplő vak gyűlölködése miatt megutálja az anyja, és megölik az öccsét.

Nem racionális az ember ilyen téren, de teljesen véletlenszerű, kinél milyen reakciót vált ki. Szeretném azt gondolni, hogy senki nem kapott kedvet a drogozástól a Requen egy álomért című film után, de nem lehet tudni.


Azt tartom károsnak a drogokkal kapcsolatban, hogy még mindig élnek és terjednek tévhitek, pl. hogy a drogtól hirtelen művész lesz az illető, felszabadul a kreatívitása.


Egyébként, aki az előadást tartotta, attól kellett volna megkérdezni, mi alapján állítja ezt.

2023. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes csak a negatív dolgokat említeni, megjeleníteni róla - mert aztán ha valaki mégis kipróbálja (pl a füvet) rájön hogy marha jó érzés. Az emberek által amúgy is össze vannak mosva a drogcsoportok (sokan azt se tuják a fű nem = a herbállal, vagy az mdma nem = a katinonokkal, dizájner drogokkal). Aztán ha valaki mégis kipróbálja az lehet azt hiszi mivel a fűvel, gombával, kratommal nem volt rosz tapasztalata ezért jöhet bármi (pl a heroin is) amivel pedig hamar megszívhatja. Tehát a félretájékoztatás sok esetben csak még több bajt teremet.
2023. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első pèldàja nagyon jó.

Az Amerikai História X a neonàcisàg negatív oldalàt mutatja be, mèg is a neonàcik alapfilmje.

2023. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nem feltétlen van így.Bár az is igaz, hogy miután megnéztem a millió dolláros bébi C. Filmet el akartam kezdeni boxolni.
2023. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem próbáltam semmilyen drogot, nem elvből, hanem óvatosságból. (Ami lehet előítélet is, de nem kockáztatok.) De mivel másfajta, viselkedéses függőségnek rabja vagyok évtizedek óta, így félek, hogy a drogból én nem jutnék ki. Ezen nem változtat semmilyen film.
2023. jan. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk engem inkább elrettent. Nem is nézek ilyeneket mert tudom hogy levisznek az életről. Mondjuk az euphoria még mindig nem sokkol annyira mint anno a brit skins.
2023. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!