Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Segit az angol tanulasban ha...

Segit az angol tanulasban ha csak angolul nezek egy sorozatot ,angol felirattal?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jo angolbol es szeretnek fejleszteni magam es arra gondoltam hogy egy olyan sorozatot elkezdek angolul nezni amit mar tobbszor lattam igy valamennyire ismerem magyarul

Viszont ahogy nezem sok olyan szo van benne amit nem ertek es nem tudom van e ertelme igy mert ha nem latom magyarul nem fogom tudni hogy mit jelent


2023. jan. 22. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Igen, segít!


Esetleg ha ncore-ról leszeded a filmet/sorozatot, sokszor van magyar angol felirat és magyar angol szinkron is. (DUAL DUB vagy ilyesmi a neve, vagy megnézed az NFO fájlt, hogy biztosan legyen).


Megnézed a lejátszódban, milyen billentyű állítja át a feliratot (MPC HC-ben azt hiszem S betű, MPV-nél J betű, VLC-nél J betű), és ha valamit nem értesz, visszatekered, átnyomod magyarra, és megnézed azt a jelenetet úgy. Majd visszaállítod megint egy gombnyomással.


Sok szerencsét és jó tanulást! Jó látni, hogy igyekszel tanulni!

2023. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
VLC-nél V betű*
2023. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy igen, segít!


Suliban mindig németet tanultam, az angol csak ragadt rám innen-onnan. De a legnagyobb fejlődésem az alatt a 4-5 óra alatt volt, ami alatt megnéztem egy 1,5 órás filmet angol felirattal úgy, hogy minden, számomra ismeretlen szót kiszótáraztam.

2023. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!