Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egyre kevesebb az animéknél a...

Egyre kevesebb az animéknél a magyar fanfelirat azaz fansub, ennyire népszerű lett a Disney+ és a Netflix és még a majomnak sem kell fanfelirat?

Figyelt kérdés

Mostanában ahogy nézek körül különböző Anime fansub csapatoknál, kevés lett az anyag amit magyarra feliratoznak, ennyire jobb a netflix és a Disney+ hogy még már senkinek sem kell fan felirat.


[link]


Ha Bleach összes része felkerül a Disney+-ra február 1-én, illetve a ha Crunchyroll is elindul hamarosan magyarba is, az akkor gondolom végleg leáldoz a magyar anime csapatok feliratozása? Kinek mi a véleménye?



2023. jan. 27. 16:03
A kérdező szavazást indított:
Igen népszerűek lettek!
Dehogy, nem népszerűek!
9 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
A kritikák is jöhetnek..
2023. jan. 27. 16:05
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Még mindig nem kevesebb a fanfelirat, hiába írod ki újra és újra. És nem, nem népszerű a netflix, a legtöbben úgy vélik a streamingszolgáltatók lehúzzák a színvonalat, csak ártottak mióta volt pofájuk animékhez nyúlni.
2023. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
1# Hát, azért, Itthon is egyre több anime elérhető hivatalosan is, lást One Piece Red az itthoni mozikban is megy.. Netflixnek ne feledjük, 230 milliós fizetős tábora van, ott is egyre több anime, szinkronosan is, Disney pedig csak most lendül bele, Ismerőseim közül akiket ismerek, jó formán már ők is a fizetős streameken néznek tartalmakat, illetve már csak azért jár be torrent-re, hogy ne vesszen el az acc. A legtöbbet seed-elt film ncore-on a 10k seed-et se éri el. Nincsen ezzel gond szerintem, változnak a nézési fogyasztások... ugyan ez lesz Anime tárházak tájékán is.
2023. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az angol fansubokkal is így van. Az igazi fansub csapatok nem tudnak versenyezni a hivatalos simulsub sebességével, úgyhogy csak azokat ripelik le és esetleg módosítják, de már a módosítók is több napos csúszásban vannak a nyers stream riphez képest. Akik pedig valóban maguk fordítanak, azok egy vagy több hetes csúszásban is lehetnek. Mire kijön, a nézők elsöprő többsége megnézte a nyers stream ripet.
2023. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem igen. Ha lathatom a hivatalos, színvonalas felirattal, nyilván azzal fogom nezni. Tapasztalataim szerint a fanfeliratok, sokszor nem igazán jók, nem olyan szépek, valasztekosak.
2023. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

#5

A fansubok minőségben jobban szórnak, de a jobb fansuboknak közelébe se szagol a simulsub.

2023. jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az is beleszól, hogy akik fansubot csinálnak, ők a szabadidejükben teszik, ingyen. Sokan abbahagyják, amikor azok akik nézik követelőzni kezdenek. Mikor jön már, miért nincs kész stb.

Mindegyikük a szabadidejét, a család idejének egy részét áldozza erre.

Sokan fiatalon kezdtek fordítani egyetem fősuli mellett akár, amikor még nem volt saját családjuk, több szabadidejük volt. Mostanra ők felnőttek, munkába álltak és kevesebb időt tudnak erre fordítani, ezért sokan átadják a stafétát, de mindenki azt fordítja ami leköti, érdekli.

Emiatt van olyan anime, amit 3-4 csapat is fordít, aztán olyan is amire lenne ugyan gyarló igény de senkit nem érdekel vagy csak olyan csapatokat amik amúgy is fullon vannak olyan animációkkal amiket más nem fordít és nincs több idejük.

2023. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#6 persze, azokból is van jó, de a többsége elég szar. Én meg nem akarok zsákbamacskázni. Vagy megnezem hivatalos felirattal, vagy angolul
2023. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
0%
Sokan tudnak angolul. Ezért nem kell a felirat.
2023. febr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!