Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ennyire igénytelenek lennének...

Ennyire igénytelenek lennének az emberek tartalomfogyasztási szokásai?

Figyelt kérdés

Filmletöltő oldalakon még mindig többen töltenek le egy SD minőségű filmet vagy sorozatot, mint például egy 720 vagy 1080p-s változatot.

Olyan címeknél is jellemző ez, amiknél kifejezetten a látvány a lényeg.

Hirtelen elgondolkodtam, hogy miért is lehet ez.


A jobb képminőségű változatok nagy fájlmérete miatt vagy, mert egyszerűen nem igényesek arra, hogy minden egyes részletet lássanak abból, amit a rendező megálmodott.


Én személy szerint 720p alá már sosem adom.

FullHD verziókat részesítem előnyben, de a nagy címeket, mint például egy Marvel mozi, azt szigorúan csak 4K-ban nézem meg.

Moziban sincs olyan jó képélesség és részletesség, mint itthon a saját tévémen egy 2160p-s tartalom. Bár szoktam moziba járni, de itthon általában újranézem épp emiatt.


Létrehozok egy szavazást, mert kíváncsi vagyok...



2023. márc. 3. 20:13
A kérdező szavazást indított:
A jobb képminőség nekem NEM ér annyit, hogy nagyobb fájt tároljak. Megelégszem a kicsit homályos képpel is.
Annyira nem érdekel a minőség, én csak a sztorira vagy kíváncsi.
Szeretem jobb képminőségben látni az adott tartalmat, nem akarok lemaradni a részletekről.
A legjobb elérhető kép és hangminőséget preferálom. Látni akarom azt, ahogyan a rendező megálmodta.
25 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Tudja a TV-m a 4k-t, de mivel nem minden feltöltés ilyen, néha kénytelen vagyok lejjebb adni , de 720 alá én sem megyek.
2023. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Alábecsülöd a szegény emberek számát, azért messze nem terem mindenkinél 4k tévé, hogy csak ilyen tartalmat fogyasszon. Megérne egy olyan szavazós kérdést is, hogy mi a helyzet, pl.:

- SD tévé van, és többségében ilyen tartalmat néz

- 720p van, és többségében ilyen tartalmat néz

- 720p van, de többségében SD tartalmat néz

- 1080p van, és többségében ilyen tartalmat néz (a legtöbb szavazat ez lenne)

- 1080p van, de többségében kisebb tartalmat néz (vagy a legtöbb szavazat ez lenne)

- 4k van és többségében ilyet néz

- 4k van, de többségében kisebb tartalmat néz


Te az igényt az igényességhez kötöd, a valóságban lehet lenne igény a jobb minőségre, csak nincs min nézni.

2023. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Természetfilmeket szoktam 1080 vagy 2160p-ben nézni. Egy sima filmre nem pocsékolok el 6-15 giga tárhelyet.
2023. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 madi111 ***** válasza:
100%
Én általában tableten szoktam filmeket nézni. Egy tíz éves Galaxy Tabom van, szerintem nem is tud 720p-nél többet.
2023. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8%
Nem töltöm le illegálisasn a filmeket
2023. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Utolsó


Már vártam a hozzád hasonlókat.

Soha nem töltötték le képet, szoftvert, filmet, zenét, e-bookot, semmit?!

Nem hiszem!

Ne álszenteskedjünk...

2023. márc. 3. 21:54
 7/19 A kérdező kommentje:

Sokáig nekem is csak egy HD+ felbontású tévém volt, de akkor is FullHD-ben néztem a filmeket/sorozatokat, mert láthatóan annak szebb volt a képe.

Egyébként már nincs aranyáron egy 4k TV, minden bizonnyal már szinte mindenki beszerzett egyet. Legalább is a többség. Ezért nem értem, hogy mégis mi okuk van arra, hogy rossz minőségben nézzék a dolgokat.

2023. márc. 3. 21:57
 8/19 A kérdező kommentje:

"Egy sima filmre nem pocsékolok el 6-15 giga tárhelyet."


Én van, hogy 80GB-os verziókat töltök le.

Visszatöltöm aztán törlöm. Igazából minek megtartani?!

Ezért nem sajnálom a helyet filmekre. Hagyományos értelemben vett "tárolás" sosem valósul meg.

2023. márc. 3. 22:01
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Tanyanettel jobb a kisebb méret, a történet ugyanaz - feltéve ha van épkézláb.
2023. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez is igaz...
2023. márc. 3. 22:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!