Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ennyire igénytelenek lennének...

Ennyire igénytelenek lennének az emberek tartalomfogyasztási szokásai?

Figyelt kérdés

Filmletöltő oldalakon még mindig többen töltenek le egy SD minőségű filmet vagy sorozatot, mint például egy 720 vagy 1080p-s változatot.

Olyan címeknél is jellemző ez, amiknél kifejezetten a látvány a lényeg.

Hirtelen elgondolkodtam, hogy miért is lehet ez.


A jobb képminőségű változatok nagy fájlmérete miatt vagy, mert egyszerűen nem igényesek arra, hogy minden egyes részletet lássanak abból, amit a rendező megálmodott.


Én személy szerint 720p alá már sosem adom.

FullHD verziókat részesítem előnyben, de a nagy címeket, mint például egy Marvel mozi, azt szigorúan csak 4K-ban nézem meg.

Moziban sincs olyan jó képélesség és részletesség, mint itthon a saját tévémen egy 2160p-s tartalom. Bár szoktam moziba járni, de itthon általában újranézem épp emiatt.


Létrehozok egy szavazást, mert kíváncsi vagyok...



2023. márc. 3. 20:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ha előfizetsz minden létező streaming platformra, akkor sem érsz el minden létező tartalmat.

Ezért van még mindig létjogosultsága a torrentezésnek.

...és nem értem miért vagy ilyen lenéző.

2023. márc. 3. 22:18
 12/19 A kérdező kommentje:

Jaaa, hogy én vagyok pökhendi.

Remek!


Csak azért jött ide, hogy odaszúrjon, hogy Ő "nem tölti le illegálisan a filmeket".

Ez kicsit sem volt lenéző és fellengős ugye?!

2023. márc. 3. 22:54
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Az 1080p bőven elég. Már a 720p is tűéles még egy 2,5 m átmérőjű tévén is. Aki 4K-ba beruház, annak rossz hírem van: a marketing átverte. Egyébként meg az igényesség ott kezdődik, hogy mai filmet nem néz az ember.
2023. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%
Én is tableten nézek, nincs rajta sok hely szóval a méret fontos szempont.
2023. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

"Egyébként már nincs aranyáron egy 4k TV, minden bizonnyal már szinte mindenki beszerzett egyet"

Eléggé mesevilágban élsz.


"Ezért nem értem, hogy mégis mi okuk van arra, hogy rossz minőségben nézzék a dolgokat."

Ez meg maximum kevésbé jó, rossznak semmiképp nem rossz.

2023. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez azon is múlik, hogy ki milyen készüléken nézi a filmet. Ha valakinek nincs fullos tv-je vagy esetleg tableten/telón nézi akkor felesleges neki a jobb minőség. Pláne, hogy a tárhely sem végleges. Szerintem nyilvánvaló a válasz.

Nekem ugyan nincs semmi bajom azzal, ha valaki inkább 20-30 gigát tölt le ugyanazért a filmért, mindenki azt csinál, amit akar. :) De nem megérteni, hogy valakinek elég az SD az fura. Néha én is szedek le 720p-t, de 99%-ban jó az sd.

2023. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet. Azt se felejtsük el, hogy a HD felbontású filmek mérete jóval nagyobb, ergo letölteni is jóval tovább tart őket, főleg ha valakinek nincs szupergyors internete. Aztán meg ugye ott a kodek probléma, a nagyon nagy felbontású filmeknél akár a képpel, akár a hanggal baj lehet, az SD meg azért a legtöbb lejátszón elfut gond nélkül.
2023. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
95%

1. ez egy koldus ország, ha valakinek van egy 80 cm körüli noname LED tv-je, már annak is örül. 4k képes tévéje nem sokaknak van, örülnek ha kaját tudnak venni.


2. a 90-es évek végén a DVD minőségen behuggyantottunk a gatyánkba a gyönyörűségtől, mert előtte csak az ultrsz@r VHS, mono videomagnók voltak elterjedve.


3. egy film művészi, tartalmi értéke számít, ami szerintem már egy DVD minőségnél is bőven élvezhető.


4. szőrszálhasogatásnak, sznobériának tartom, hogy csak több milliós technikával lehet otthoni mozi/zenei élményt átélni. (ugyanakkor felőlem tegye nyugodtan az, akinek ez többletet ad)

2023. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%

18. Egyetértek!


Kérdező: Beképzelt vagy és lenézed az embereket.

2023. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!