Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Angol (eredeti) nyelven és...

Angol (eredeti) nyelven és hozzá angol felirattal hol találok filmeket?

Figyelt kérdés

Pl. Black Phone, stb.


Agyon kerestem már mindenhol, de nincsen ilyen. Van fent angolul, de ahhoz nincsenek feliratok.


Találtam oldalakat, ahol meg csak feliratok vannak, de nekem be se tölti ezeket az oldalakat, kiírja, hogy menjek a tűzfal beállításokra.


Sajnos nem igen értek ezekhez a dolgokhoz, így ez a film és külön felirat keresés nem tudom, hogy működik, mármint hogy az majd hogy kerül a filmre mikor nézem?


Köszönöm a választ!


N/45



2023. ápr. 23. 08:08
1 2 3
 11/22 B Gyuller válasza:
Ráfűznék a kérdésre. Tud valaki olyan oldalt/ szolgáltatót ahol párhuzamosan angol és magyar nyelvű felirat is látható az angol szöveg alatt.
2023. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"párhuzamosan angol és magyar nyelvű felirat is látható az angol szöveg alatt"

Minek? Úgyse olvasná egyszerre mindegyiket senki filmnézés közben, hiszen idő se lenne rá.

2023. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 B Gyuller válasza:
Számomra nem a film nézése a lényeg, én az angolomat akarom fejleszteni! Az a tervem, hogy megnézek egy rövidebb rész és azt gyakorlom néhányszor és ha látom mind két feliratot (az egyiket alul, a másikat felül), akkor nem kell annyit translate -ezni.
2023. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
#13, hát, ez magasztos elképzelés. Ha meg tudod valósítani, alighanem fel leszel véve a világkatasztrófa esetén a Holdra menekítendők névsorába. Szerintem ugyan nem így működik a nyelvelsajátítás, hogy ha hallasz egy angol szöveget, akkor megjelenik az agyadban a Times New Roman betűtípussal gépelt magyar megfelelője, de hát ki vagyok én, hogy itt véleményt nyilvánítsak? :D
2023. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"nem így működik a nyelvelsajátítás"

Nem arról beszél, hanem nyelvfejlesztésről, vagyis nyelvtanulásról, azaz olyasvalamiről, amiért akaratlagosan tesz (míg a nyelvelsajátítás az, ami akaratunktól függetlenül történik az adott nyelvi közegben élve).

2023. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 B Gyuller válasza:

Minden esetre köszi!

Egy próbát megért, nem az a könnyen feladó típusként megkerestem egy régebben karaoke klip készítő ismerősömmel és nem lehetetlen!

2023. aug. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#15 nyugodtan tanulmányozzad még az értelmező szótárat.
2023. aug. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2023. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Oké, meggyőztél, tehát nem nyelvelsajátítást kellett volna írnom, hanem 'a nyelv elsajátítása' kifejezést. Bocsánat.
2023. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"nem nyelvelsajátítást kellett volna írnom, hanem 'a nyelv elsajátítása' kifejezést"

Nem. A nyelv elsajátítása a nyelvelsajátítás. Itt meg másról van szó: a nyelv tanulásáról, vagyis nyelvtanulásról.

2023. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!