Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van olyan filmes weboldal,...

Van olyan filmes weboldal, ahova lehet feltölteni feliratokat?

Figyelt kérdés
Valamikor találkoztam egy olyan (angol nyelvű) oldallal, ahová lehetett feltölteni feliratokat, csak nem tudom már, mi volt a neve. Tudtok esetleg ilyenről?

2023. jún. 28. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Opensubtitles.org
2023. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ott vannak a filmek, és azokhoz én tudok feltölteni feliratot.
2023. jún. 28. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Youtube
2023. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármelyik torrentoldalon linkelhetsz kommentben.
2023. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A streaming szolgáltatók rendelésre lokalizáltatnak fordítóirodákkal, vagy akár belsős fordítókkal. Régebben mintha a Netflixhez lett volna valami böngészős bővítmény, amivel külső feliratot lehetett csatolni (ez valamikor a magyar indulásnál volt, amikor még kb. semmihez nem volt se szinkron, se felirat) De alapvetően a közösségi feliratfordítás az mindig is a kalózanyagokhoz készült.


Ha feliratot akarsz fordítani és azt megosztani arra alapvetően az opensubtitles a legalkalmasabb, vannak magyar feliratgyűjtő oldalak is, de ott nagyobb a minőségi szűrés, feliratok eu-n pl a sorozatoknál megvan, hogy melyiket ki fogja csinálni, és annyi, más külsős felirata nem fog felkerülni. Filmeknél mondjuk talán lazább a dolog, de ott is szoktak előfoglalni a belsős fordítók. Régebben pl volt mentor rendszer is náluk, nem tudom van-e még. Ez azt jelentette, hogy ha új fordítónak jelentkezel akkor egy tapasztaltabb kolléga ellenőrzi a munkád, átnézi, meg megtanít a feliratok formai követelményeire stb.


A lényeg, hogy ahogy a 4-es írja, feltöltöd pl opensubtitlesre és belinkeled az általad használt torrent oldalakra. Persze feltöltheted sima fájlmegosztó oldalakra is, csak akkor mások nem fognak rátalálni, míg opensubtitlesen más oldal felhasználói is ki tudják keresni maguknak.

2023. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jól van ez így? ***** válasza:
Viki
2023. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Feri
2023. jún. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!