Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem értem, miért baj ha egy...

Nem értem, miért baj ha egy filmben fekete szerepel? Főleg az Ariel utálkozók.

Figyelt kérdés
2023. szept. 23. 10:18
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
64%

Nem az a baj, hogy fekete, hanem az, hogy egy ciszhetero fekete amerikai nő (már megint), akit karibi reprezentációnak akarnak eladni.

Csakhogy a karibi világnak megvan a maga fekete közössége, de választhattak volna őslakos leszármazott és/vagy sötét bőrű latina színész személyt is.


Azt pedig meg sem merem említeni, hogy több tucatnyi otherkin merpeople (sellőember személy) is él a világon, akiket szintén hamarabb be lehetett volna választani a szerepre, mint a ciszhetero amerikait, aki nem is azonosítja magát sellőnek.


Az egész film szembeköpése a karibi népeknek és az otherkin lényeknek.

2023. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
39%
Amit az #1 a szélsőjobbos provokációból kihagyott, és a lényegi eleme a válasznak, hogy a színésznő egy elismert-felkapott musical énekes aki 6 éves kora óta a filmes szakmában dolgozik, a film meg egy zenés-dalos mű. Nyilván szerepet játszott a kiválasztásában az, hogy mennyire alkalmas a szerepre, és nem a színe számít.
2023. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
68%
Azzal van a gond, hogy oda is pakolnak ahova nem kéne... mert nyilván szerintük rendben van már az is, hogy mondjuk II Erzsébetet egy fekete transznemű férfi játsszon, csak mert hát ez olyan " píszí ".
2023. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
46%

„Nyilván szerepet játszott a kiválasztásában az, hogy mennyire alkalmas a szerepre, és nem a színe számít.”



Hát persze! :))))))))))))))))))))

2023. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
18%

lol, látom beindult a TERF cenzúra is

Az összes amerikai színész privilegizált szerepben van a karibi és otherkin színészekhez képest. Nem mindenkinek van lehetősége arra, hogy az apja építse a karrierjét Hollywoodban gyerekkora óta, mert mondjuk egy maffiarezsim által vezérelt diktatúrában kell élnie vagy transzfób szülőkkel, akik nem támogatják a sellőségét.

Nagyon fáj ez magyar álhaladó, álprogresszíveknek, akiknek a támogatása addig terjed ki, hogy kiállnak egy milliomos amerikai énekesnő mellett.

De így legalább érthető, hogy miért csótányisták. Nincs ellentmondás.

2023. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
53%
#5: elemedben vagy látom, élvezetből provokálsz. Megafon kadét vagy te is, ki van adva hogy hergelni kell a népet? Nem szabad ennyire beszűkülten látni a világot, és idegesíteni magad. Nem az ember színe határozza meg a tehetséget vagy alkalmasságot, de amint meglátod hogy nem fehér, heteroszexuális, keresztény és férfi a szereplő, már eldurran az agy, hogy ezt mégis hogy merészelték. Közben lehet értelmes vagy élvezhető is lenne, ha nem azon pörögnének az emberek, hogy ki mennyire pigmentált.
2023. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a megafon kadét, miközben a te nagyszüleid, öregjeid, őseid húzzák be a Gombóc Artúrra?

Jó olyasmiért mást hibáztatni, amiért te vagy a felelős?

Pont ugyanolyan vagy, mint a kormányod, másra hárítod a felelősséget.

Tökéletesen megérdemlitek egymást.


Plusz te tényleg képtelen vagy szöveget értelmezni. Tudod néha nincs mögötte semmi és azt jelenti, amit az ember tényleg leírt.

A te álelfogadó magatartásoddal persze ez lehet döbbenetes, hogy valakit érdekel a milliomos hollywoodi hírességeken kívül más ember sorsa is.

2023. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
0%

Ja és még annyit, hogy a kérdés nem az volt, hogy mennyire élvezhető a film, hanem az, hogy mi a baj az Ariel castinggal.

Én pedig világosan leírtam, hogy ha már valaki a karibi világot akarja megjeleníteni, akkor ne amerikanizálva tegye azt. Ugyanis a helyi folklórnak is megvannak a maga sellői és lore-ja.

Ha már átírnak valamit, akkor írják át jól és a casting is abba a világba szippantson be.

De biztos az én igényeim túl nagyok és minden hasonló film csak az álhaladóknak szól, akik azt hiszik, hogy a bőrszín, nem vagy vallás egy kultúra részéve teszi őket.

2023. szept. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert a víz alatt nem lehet gyapotot szedni, tehát teljesen nonszensz, hogy ariel néger.
2023. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
73%

Legutóbb éppen Merlin lett fekete.

De már Boleyn Anna is volt fekete


Kérdező, szerinted ez így rendben van?

2023. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!