Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem értem, miért baj ha egy...

Nem értem, miért baj ha egy filmben fekete szerepel? Főleg az Ariel utálkozók.

Figyelt kérdés
2023. szept. 23. 10:18
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Igen. Nem csak a fehéreknek van joguk műsorokban szerepelni!

Amúgy azt sem tudom, hogy Merlin kicsoda volt... Énekes?

Vagy pedig egy kitalált karakter a Kingsmanben a titkos ügynök?

2023. szept. 23. 14:00
 12/45 anonim ***** válasza:
41%

Juj kérdező, tudatlanságodat és műveletlenségedet inkább ne reklámozd!

Tessék, hogy ma is tanulj valamit:


[link]


"Nem csak a fehéreknek van joguk műsorokban szerepelni!"

Persze, de történelmet azért ne hamisítsunk már, oké?


A kis hableányt pedig a dán származású Han Christian Andersen írta. A dánoknál hol őshonos a fekete bőrszín?

2023. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
A másik rajzfilm változatban pedig szőke a haja a RAJZOLT karakternek. Azon nem akarsz ki? :D
2023. szept. 23. 14:08
 14/45 A kérdező kommentje:
* akadsz
2023. szept. 23. 14:09
 15/45 anonim ***** válasza:
41%
De érted és eléggé félrevezető a kérdésed.
2023. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
64%

Ha szerepel benne fekete, azzal semmi. Az átlagembernek semmi baja pl Denzel Washington, Samuel L Jackson, stb filmjeivel.

A baj azzal van, ha már létező, nem fekete karaktereket, pláne történelmi személyeket játszanak feketék. Mert ez sima rasszizmus, blackwashing, semmi több.

2023. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem baj.


A baj az amikor a film egy nagy rakás szar.


Mondjuk a kis hableányt pont nem láttam, csak a Dumbot, a Lion king első fél órájat, a Dzsungel kőnyvét, a Beauty and the Beast első 10 percét. Ha a színvonal hasonló, akkor az a legkisebbik gond hogy fekete a színésznő.


De a legeslegnagyobb probléma az ezzel kapcsolatos kérdések futószalagon való gyártása itt a gyakorin.

2023. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
39%

Sokadjára írom le, NEM az a baj ha fekete van egy filmben, hanem az, hogy ha valaki úgy fekete, hogy nem kéne annak lennie, mert meghamisítja a történelmet vagy az alapművet. A Kis hableány, mivel Andersen karaktere aki Dániából való, egy fehér lány kéne hogy legyen, nem egy fekete. És ugyanígy meghamisítanak történelmi személyeket meg mitológiai alakokat is, Zeusztól Cézáron át Beethovenig már mindenki fekete, holott ez nem csak nettó hülyeség, de hamisítás is.

Alapból nincs baj a feketékkel, szerintem senkit sem zavar Samuel L. Jackson, Denzel Washington vagy Will Smith bármilyen film főszerepében amiben eddig játszottak. A túltolt, idióta, erőszakos polkorrektséggel van a baj, tök mindegy hogy feketét, nőt, meleget, ázsiait vagy transzneműt nyomnak olyan helyen ahová nem illik.

2023. szept. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanez amúgy a szexuális dolgokra is igaz. Mikor a két világmegmentés között a hős kijelenti, hogy bizony meleg... ez mégis miért volt fontos a cselekmény szempontjából? Semennyire. Csak benne kell lennie, mert anélkül már nem volna megfelelő a mai világban...
2023. szept. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Mint a Netflixes dinoszaurusz sorozatban?
2023. szept. 24. 10:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!