Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A House of the dragon miért...

A House of the dragon miért Sárkányok háza?

Figyelt kérdés

Habár nem csak magyar fordításban van így, mert sokszor láttam/hallottam angolul is így írva és mondva, hogy House of dragons.


Lehet én tévedek, de szerintem a címben a "dragon" Aegont jelenti, tehát Aegon-ház (Hódító Aegon, Aegon a Sárkány vérvonala). Kb. mint az Árpád-ház vagy hasonló királyi házak, amik arról vannak elnevezve, akiktől származtatják magukat.

Nem a sárkányokra utal, hanem a személyre, aki királyi házzá emelte a Targaryen családot.


Ti hogyan értelmezitek a címet? Mert szerintem House of the dragon = House of Aegon.

Tehát magyarul is jobb lenne A Sárkány-háza.

Vagy nektek a sárkányok jutnak eszetekbe a címről és szerintetek is ezt takarja?



dec. 6. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó cím, bár lehetett volna Fire & Blood mint a könyvnek.
dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

George R. R. Martin valami olyasmit írt, hogy nem szeretik a filmes/tévés szakmában az olyan címeket, amiben szerepel az "&", mert a közönségnek nem imponál.

Ezért van megváltoztatva a Tales of Dunk & Egg címe is.

dec. 6. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Vagy a Dance With Dragons még logikusabb lett volna hiszen arról szól
dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugye a Trónok harcában Sárkányok táncának nevezik ezt az időszakot és sztorit
dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a háború neve valóban, de ha tovább tervezik folytatni a sorozatot, akkor lehet nem célszerű.

Mert pl. véget érhet III. Aegon megkoronázásával a sztori, de akár folytathatják is vele és a többiekkel a sorozatot. Szóval ha a hbo még több évadot akar, akkor mehetnek ezzel a címmel a sárkányok tánca utáni időkbe is.

dec. 6. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen vagy azoknak csinálhatnak külön spinoffot akár mint a Hódító Aegon sorozat amit terveznek
dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!