Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem túlértékelt az...

Csak szerintem túlértékelt az Interstellar?

Figyelt kérdés

Kedvelem Nolan-t és az Interstellar egy remek darab, akármikor meg tudnám nézni. A napokban láttam egy kérdést Facebookon az ajánlottak között, hogy melyik sci-fi a 21. század legjobbja és bár rengeteg cím érkezett, mégis, az Interstellart feltűnően sokan írták.


Én nem gondolom "ennyire" jónak. Ha már sci-fi, akkor pl. Villeneuve-től ott a Dune vagy az Arrival, Blade Runner, ami klasszisokkal jobb, szerintem. De még Nolan-mércével az Inception, de nekem még a Tenet is jobban bejött.

Az a bajom az Interstellarral, hogy túl grandiózus akar lenni. Szinte minden snittről ordít, hogy "hahó, itt most valami nagyon fontos fog történni/ fogunk elmondani/ érzelmekre hatunk", ráadásul iszonyú szájbarágós és emiatt bugyuta. Pl amikor az emberiség megmentéséül szolgáló legénység elkezd a relativitasrol beszélgetni, vagy miután átmennek a féreglyukon ott már nincsenek távolságok (előtte 2 évet utaztak a Jupiterig, utána meg úgy közlekednek az űrben, minta csak két város között kocsikáznának. Na meg leszállnak a bolygóra és meglepi őket az árapály, ugyanis elkerülte a figyelmüket a bolygó melletti FEKETELYUK.

És ilyenekkel van tele, az ember fogja a fejét, ők meg tolják még mellé a mély üzeneteket az életről.

Na szóval értitek. Értem én, a nagyközönségnek készült, muszáj volt emészthetőre gyúrni, de pont ezért nálam abszolút nem toplistás, még a 10-be sincs benne, mert ennyi erővel a Marveles Guardians of the galaxy is top sci-fi lenne.


Nyilván izlesek, pofonok, elfogadom, ha valakinek más tetszik, csak ezen megütköztem. Mi a véleményetek? És ha már itt tartunk, az utóbbi 23 év sci-fi terméséből nektek mi az, ami top listás? Jöhet top3, 5 vagy 10, mindegy.



dec. 22. 21:09
 1/7 A kérdező kommentje:

Arrival

Dune

Blade Runner

Mad Max: Fury road

A scanner darkly

Ethernal sunshine of spotless mind

Idiocracy

Dont look up

Edge of tomorrow

Disrric 9

Wall e

Ex machina

Her

Melancholia

The Martian

Inception

Tenet


Sorrendet állítani nem tudnék, de azok közül amiket láttam, talán ezek.

dec. 22. 21:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na meg leszállnak a bolygóra és meglepi őket az árapály, ugyanis elkerülte a figyelmüket a bolygó melletti FEKETELYUK.


Nem kerülte el a figyelmüket, sőt, meg is mondják hogy a fekete lyuk miatt másképpen fog telni az idő.


"miután átmennek a féreglyukon ott már nincsenek távolságok"


Ez nem igaz, bár ott tényleg nem mondják hogy mennyit utaznak, csak azt hogy pl a helyszínre mennyivel tovább tart eljutni b helyszínre és így tovább.


"amikor az emberiség megmentéséül szolgáló legénység elkezd a relativitasrol beszélgetni"


Nem igazán értem hogy miért ne beszélgethetnének a relativitásról, vagy úgy bármiről.


Szóval jöhetnek normális érvek, pl. kihagytad az egyik legordítóbb hibát, hogy egy egyszerű leszállóegységgel hogy tudtak elhagyni egy olyan bolygót, aminek a gravitácioja még a földi gravitációnál is nagyobb, tehát az akkori technikával is több lépcsőben tudná csak elhagyni a bolygót, ahogy azt a földről való felszálláskor is tette. De erről sajnos lemaradtál. A tenet speciel nekem is nagyon tetszett másokkal ellentetben, az inceptionban viszont nem éreztem a tétet, tekintve hogy minden ami ott történt, csak álom volt.

dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Nem kerülte el a figyelmüket.."


Mégsem vették számításba, egy ember meg is halt ott emiatt.


"Ez nem igaz.."


De pont ezt írom, hogy a Jupiterig felvezették az utat, szinte érezni lehetett, hogy mennyire jelentéktelen az ember, erre a féreglyukon túl "na jó, mennyünk a másik bolygóra, nincs itt semmi látnivaló" és aztán hopp, ott voltak.


A relativitasnal nekem csak Cooper reakciója volt megmosolygtató, hogy az ő kezében van az emberiség sorsa és akkor jön azzal, hogy jaj ne ennyi meg annyi időt elveszítünk, szegény lányom brühü, mintha ez nem lett volna világos a küldetés elején :D


"De erről sajnos lemaradtal"

Nem maradtam le, erre írtam, hogy "tele van ilyenekkel", de nem írtam le az összeset

dec. 22. 22:09
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Arról maradtál le, hogy ezt leírd. A többi meg amit írsz, hiába bizonygatod, attól még nem lesz igaz. Nem azért halt meg 1 ember lent mert nem vették számitamasba az időtorzulást, hanem mert nem értek vissza a hajóhoz időben, utána meg kellett varni hogy kiszáradjon a hajtómű, igy sokkal több időt töltőttek lent a tervezettnél.


És meg mindig nem igaz amit írsz, csak az volt 27 ev ugye, amig lementek a bolygóra. Esetleg a snittek lehettek rövidebbek, vagy éppen hosszabbak. Nem fogom neked lemérni, mert nincs jelentősége.

dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a kérdést magadnak, a Csillagok között egy remek és fogyasztható film. :) Itt van még néhány elismert sci-fi:


A. I. (2001)

2046 (2004)

Az ember gyermeke (2006)

WALL-E (2008)

Avatar (2009)

Eredet (2010)

Melankólia (2011)

A felszín alatt (2013)

Trudno byt bogom (2013)

Mad Max: A harag útja (2015)

dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Csillagok között c. film az utóbbi évek legjobb sci-fijei között van, joggal.
dec. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tökéletes film, nincs is tőle mindenki elájulva, tehát abból a pár millió emberből, aki látta, nyilván nem te vagy az egyetlen, aki így gondolkodik, pedig nem is ezekbe kötnek bele általában. Mellesleg egy (már) Nobel-díjas fizikus volt a film egyik producere, Kip Thorne.
dec. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!