Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy szereted nézni a filmeket...

Hogy szereted nézni a filmeket sorozatokat?

Figyelt kérdés
És miért?

febr. 7. 13:01
A kérdező szavazást indított:
Magyar nyelven
Eredeti nyelven, magyar felirattal
Eredeti nyelven, eredeti (vagy más nem magyar) felirattal
Eredeti nyelven, felirat nélkül
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Mert ha angolul nézem, jobban kell figyelnem, én meg lusta vagyok hozzá.
febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Szintén. Ha angolul nézem, akkor koncentrálnom kell jobban, és pont azért nézek filmet, sorozatot hogy kikapcsoljak. Persze ha anyanyelvi szinten menne az angol, ezzel nem lenne gond de kicsit lusta is vagyok. :D

A felirattal sincs gondom, de ha van szinkron akkor úgy nézem.

febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti nyemven, ha az eredeti nyemvet nem értem, akkor bármilyen nyelvű felirattal, amit értek.
febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyedül szinte mindig eredeti nyelven szoktam filmezni. Társaságban előfordul, hogy szinkronnal (vannak akik, akik azt preferálják).


Amikor eredeti myelven filmezek és értek a nyelvet, akkor nem feltétlenül használok feliratot, de ez filmtől is függ (pl. mennyire érthetőek, kivehetőek a dialógusok, színészek akcentusa, dialektusa).


Ha a film nyelvét nem értem, akkor jellemzően angol felirattal filmezek.

febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak angolt, németet, spanyolt, portugált, japánt nézek eredeti nyelven. Angolhoz szeretek angol feliratot rakni, bár értem felirat nélkül is, németet felirat nélkül szoktam meg, japánhoz angol feliratot szeretek, a többihez angol vagy magyar felirat is jöhet. Egyéb nyelvek esetében inkább a szinkront preferálom.
febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
51%

Felirat mindig kell nyelvtől függetlenül, mert nem hallom a chips ropogtatásától.


A szinkront kerülöm, mert sok a rossz tapasztalatom a fordítással.

febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Angolul nem tudok, az olvasás meg annyira elvonja a figyelmemet, hogy sokkal kevesebb jön át a filmből. Csakis magyar nyelven!
febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak az olvasás miatt jön át kevesebb a feliratos filmből. Általános tény, hogy feliratozással csak kb. a harmadát tudják visszaadni a filmben elhangzottaknak.
febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem a feliratok rémesen idegesítenek. Ahogy a fordítási és szinkron hibák is, amikor észreveszem őket.


Angolul és németül gyerekkorom óta inkább eredetiben nézek mindent. Jelentős részben így tanultam meg mind a két nyelvet. Ami érdekelt csak angolul és németül volt elérhető, ezért így tévéztem. Ma az életem 90%-át angolul élem (beleértve a munkámat és a barátaim egy részével is angolul kommunikálunk).

Igazából kár, hogy nem érdekel egy másik nyelv se jobban, hogy megtanuljam őket, pedig az lenne az igazi.


Más nyelveknél, amiket nem értek, inkább a szinkront választom (ha választani lehet, akkor inkább angolra, mint magyarra).


A feliratok nagyon zavarnak, még ha értem a szöveget, akár magyarul beszélnek mellette, akkor is rémesen elvonják a figyelmem a filmről, nagyon koncentrálnom kell rá, hogy figyelmen kívül hagyjam és ne a feliratot olvassam.

febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

#7 vagyok. Szerintem nem baj a félrefordítás, ha esetleg úgy tényleg jobban hangzik a szöveg, de attól még a szöveg lényege ugyanaz marad!


Az egyetlen, ami eszembe jut, hogy szerintem nagyon rossz húzás volt megváltoztatni, a Taxi 4 elején hallható:


- Uram, a turbó verda előállt!

- Jegeld a vicced...


Nem értettem, hogy ebben mi a vicc, aztán mikor meghallottam eredeti nyelven (franciául), annyi egyértelműen kiszűrhető belőle, hogy “turbó verda” helyett “Marseille Express”-t mond! Úgy azért van értelme a “viccnek”, de így szerintem nincs!

febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!