Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harca sorozatban a...

A Trónok harca sorozatban a háromszemű holló szálnak mi volt az értelme?

Figyelt kérdés

Haverommal beszélgettünk a sorozatról, ő minden áron védené.

Szerintem a végét nagyon elrontották, én sorozatban ekkorát még nem csalódtam.


A kérdésem az lenne, hogy a háromszemű holló szálnak mi az értelme?

Mire volt jó, hogy néztünk Bran Stark szenvedését azért, hogy nézzen ki a fejéből?

Mi volt a szerepe?

Mit csinált ő tulajdonképpen?

Nem úgy volt, hogy ő nem lehet uralkodó?


Nem utálom és nem bántani akarom a sorozatot, csak nem értem ezt a szálat, meg még néhány dolgot, de az most mindegy.



máj. 13. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
A könyvben kiderül, olvasd el.
máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 Én olvastam a könyveket, de már nem emlékszem, hogy mi volt az értelme. Volnál kedves leírni?
máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sorozatban semmi.

A könyvek még íródnak. A varsafák úgy működnek A tűz és jég világában, mint George R. R. Martin scifi novelláiban a földönkívüli gombafajok (pl. Dal Lyáért). Igazából ehhez érdemes lenne elolvasni a regényeket és néhány novelláját is.

A sorozatban a varsafák nincsenek túlmagyarázva, de a lényeg, hogy az erdő gyermekei a varsafák által úgymond egy "második életre" tesznek szert, mert haláluk után a lelkük a varsafák részéve válik.

Mivel írtam, hogy ezek valószínűleg nem igazi fák, tehát nem növények, hanem gombához hasonló lények, ezért ez amolyan valamit valamiért. Néha áldozatokat is mutatnak be, pl. egy alkalommal Bran érzi a vér ízét is, amit a fa magába szív, miután feláldoztak valakit.

A Mások eredete nem tisztázott a könyvben. De a sorozatban kihagytak egy eléggé lényeges dolgot: Craster nem csak a fiait adja nekik, de háziállatokat is. Szóval az a dolog, hogy a Mások átalakítják a kisbabákat, valószínűleg D&D kreálmánya. Amire tényleg használják a babákat és az állatokat is, az a korábban említett áldozatbemutatás.

A lényeg, hogy valamilyen módon a Mások is kötődnek a fákhoz.


Ennek az egésznek az alapja egyébként az ősi kelta mitológia, meg hagyományok. Az erdő gyermekei, a zöldlátók Westeros druidái. A varsafák megfeleltethetők a szent tölgyfa ligeteknek, az áldozatok meg a "bog people" áldozatknak talán.

Illetve maga Brandon is több legenda szereplője a Brit-szigeteken. Már nem tudom a pontos a nevét a sztorinak, de egyikben a Másokhoz hasonló nekromatnák ellen harcolnak és a varázslatuk forrása valami üst. Brandon belemászik az üstbe, így meggátolja, hogy az ellenség nekromanciát használjon. Szóval ha esetleg ez ihlette Martin, akkor Bran talán tudja blokkolni a Mások néhány varázslatát.


Ha nézed a House of the dragon 2. évadát, akkor fogsz kapni ízelítőt a varsafákból. Nem akarok sokat spoilerezni (elég sok leaket olvastam), de a karakterek egy része Harrenhalban lesz az évadban, az előzetesben az Arcok Szigete is látszik (ami egy varsafa erdő a tó közepén). Na a lényeg, hogy a varsafák fontos szerepet fognak játszani az új évadban. Lehet választ kapsz majd olyan kérdésekre, amit D&D kivágott valamiért.

máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!