Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek kell ilyen esetben szólni?

Kinek kell ilyen esetben szólni?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem,hogy kinek kell olyankor írni,ha megakarok szerezni egy szinkront vágatlanul?mert az elveszve Afrikában című film magyar változata kellene,francia DVD-re tenném rám,és ezért lenne fontos,hogy vágatlan legyen,hogy passzoljon egymáshoz a 2 nyelv hossza,interneten fenn van több változatban a film,de az nekem nem jó,kifejezetten csak a szinkron kell,vágatlanul,tud erről nekem információt adni valaki?
2011. jan. 12. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz senkinek szólni. Sokszor olyan változatot kap a magyar kiadás, ami alapból meg van vágva, és ahhoz a jelenethez nem készül szinkron amit nem kaptak meg.

Főleg sorozatoknál fordul elő, hogy letöltéskor az angol képre megy a magyar hang, és a meg nem kapott jeleneteknél pár másodpercig az eredeti nyelv szól, kipótolva a vágott verzió hiányosságát.


Internetről úgy szerezhetsz szinkront, hogy letöltöd a filmet, majd leválasztod a hangot a képről. Így megvan a szinkron, amit egy másik verzióba beillesztesz. De itt is fennáll az a dolog, hogy ha a magyar szinkronhoz nem kapták meg a film egyes részeit, annál nem lesz magyar hang.


Vágatlan szinkront is csak úgy szerezhetsz ha valahol fel van töltve egy vágatlan változat szinkronosan, amiből kiveszed a hangsávot.

2011. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát igen,az meg nincs,már mint se DVD nem készült belőle,illetve ha találnék dvdrip fájlt belőle meglenne hozzá a szinkron,de csak tvrip,meg szerkesztett kaki fájlok vannak fenn neten,de többször ment már tv-ben,ezért gondolom én azt,hogy megvan valami cégnek vágatlanul akár vhs-en akár más formátumban,1óra 25 perc 13 másod perces verziót kéne találnom ami ideális
2011. jan. 12. 15:19
 3/5 A kérdező kommentje:
* 1óra 35 perc 13 másodperc bocsánat
2011. jan. 12. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:
annak a tévének tudsz "szólni", amelyik leadta a filmet. de tapasztalatok szerint egyedül a duna tévé csinál olyat, hogy lemásol archívumból filmeket, műsorokat, persze nem ingyen. más tévék nem is válaszolnak az ilyen megkeresésekre.
2011. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jaja már írtam neki,a hálózat tv adta,nekem igazából egy normális szinkronra lenne szükségem,ami passzol a francia DVD-hez azt meg nem találtam,letöltöttem több magyar verziót netről,de mindegyikkel van valami zűr,vagy búg és hanghibák vannak olyan hangok ami nem is illik a jelenethez,gondolom az összevágás miatt,vagy pedig nem egyezik a szinkron.
2011. jan. 13. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!