Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Fekete hattyú? Pontosan mi is?

Fekete hattyú? Pontosan mi is?

Figyelt kérdés

Láttam a filmet,de tulajdon képpen mi a mondani valója? Értem a történetet, de....help :)

13/L


2011. ápr. 2. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a főszereplő személyiséghasadásban szenvedett..

De nekem sem tiszta. :/

Úgyhogy várom az okosabbak kommentjeit:D.

2011. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Thurston ***** válasza:
69%

Tulajdonképpen a film lényege az, hogy bemutassa (szeritnem) al egtöbb művész legnagyobb félelmét. 19 éves koromban voltam olyan helyzetben, hogy totálisan bennem volt a maximalista megfelelni-vágyás, amikor pedig ezen megpróbáltam lazítani, hogy kellő szenvedély is legyen a műveimben (zenélek egyébként), akkor nagyon átestem a ló másik oldalára, és teljesen vállalhatatlan illetve kibírhatatlan voltam. Aztán járnom is kellett pszichiáterhez másfél évig, mert már rengetegszer voltak különböző hallucinációim is, nem is beszélve az öncsonkításról. Ez egyébként a tudathasadás és a bipoláris zavar egy érdekes egyvelege, és rengeteg olyan ember szenved(ett) ettől, akiket a kreativitásuk miatt ismer a világ. Vagy nem. De a lényeg, hogy a magasabb szintű önkifejezésre törekvők között nagyon gyakori mindez.


Ezért nem tudom egyébként, hogy a film mennyire jön át olyasvalakinek, akinek nem volt része hasonlóban. Mindenesetre nekem ebből kifolyólag óriási élmény volt. (Szerencsére ma már tökéletes lazasággal tudok akármit alkotni, amit szeretnék. Hurrá.)

2011. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nyilván nagy jelentősége volt benne annak, hogy a főszereplő "megőrült", de szerintem nem ez volt a fő mondanivaló. Számomra inkább az önkiteljesedést mutatta be, hogy vannak az énünknek olyan oldalai, amiről még mi sem tudunk, de mégis ez tesz minket teljessé, "tökéletessé". Ez az ösztönösség, amit elfolytunk a siker érdekében, pedig pont ez juttat el minket felé. Az őrület csak fokozta az átalakulás hangulatát, a két én összeférhetetlenségét, ami a végén kiteljesül.

Számomra ezek voltak a mondanivalói a filmnek, és hihetetlen katarzis élmény kapott el közben.

A művészet erről szól, legalábbis a valódi művészet. A művész szenved alkotásáért, melyet később a közönség élvez. Egy igazi művész sohasem lehet teljes és elégedett egyetlen alkotásával sem, mert akkor elvész a varázsa, ambíciója a nagyobb mű felé. Lényegében kitépi a saját lelkét mások szórakoztatása kedvéért, hogy aztán igazán nagyot alkosson.

2014. febr. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!