Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem ócska film a...

Csak szerintem ócska film a Prometheus?

Figyelt kérdés
Azt hiszem túl sokat vártam tőle, és nem vagyok ostoba, tudom, hogy nem alien film és nem is horror, direkt így mentem be a moziba, de olyan nagy ürességet éreztem mikor kijöttem...

2012. jún. 9. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

következetlen volt több helyen,ezért érzem csalódásnak.

pl egy hisztis tudóst szerintem még a jövőben sem engednének repülni,azt a geológust.

vagy c. theron karaktere,teljesen céltalan és értelmetlen.


olyan meg a kibeb@szott világban nem létezik,hogy találnak egy idegen fajt és a két tudóson kívül,gyakorlatilag mindenki sz@rik rá és érdektelen.

nálam az ilyen marhaságok és életszerűtlen reakciók ábrázolásán úszott el az egész.

2012. jún. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, csak szerinted.
2012. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Tegnap voltam megnézni és teljesen megfogott, rég láttam ilyen jó scifit!A látvány és hang tökéletes volt,a sztori természetesen hagy sok megválaszolatlan kérdést,de majd a 2.rész kompenzálja...Nekem nagyon bejött, 10-ből egy erős 8-ast adnék rá...
2012. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ChrisM ***** válasza:
75%

Megmondom őszintén, én nem vártam sokat tőle abban az értelemben, hogy nem vagyok nagy sci-fi rajongó, illetve annyira az Alien-filmek sem mozgatnak meg. DE: az alapján, ami a trailerekből és a kapcsolódó hírekből kiderült, határozottan készültem rá, már csak azért is, mert bíztam benne, hogy Ridley Scott végre összehoz egy nézhető filmet (ami az utóbbi időben nem jellemző rá).


Ehhez képest azt kell mondanom, hogy egy rettentően ostoba, értelmetlen, elkent film. Olyan, mintha egy teljesen felkészületlen, kezdő rendező munkája lenne. Amit meg kellene mutatni, nem mutatja meg; amit el kéne mondani, nem mondja el; ahol időzni kellene, ott átszalad; ahol át kellene szaladni, ott leragad; amit nem kéne megmagyarázni, megmagyarázza; ami valóban izgalmas lenne, azt pedig elkeni. Emellett a 3D teljesen felesleges benne, sőt, zavaró. A karakterek kidolgozatlanok és sematikusak (kivéve David és talán Meredith Vickers).


Így többször átgondolva, pofátlanul arra ment rá a film, hogy minél több további bőrt le lehessen róla húzni, a valóban izgalmas történet elsikkadt a film nagy részét kitevő agyatlan darabolás/belezés/undormányok mellett.

2012. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt ide is. ^___^

Érdekes film, de ennél nem több. A várakozáshoz, a promókhoz, és Ridley Scott régi tehetségéhez képest ez csak egy átlagos sci-fi horror.

Eleinte Alien előzményként volt hirdetve. Később azt nyilatkozta Ridley, hogy mivel az ormányos űrhajósok eléggé máshogyan néznek ki, így az Alien-ek is máshogyan néznek ki. Később már letagadta az Alien-eket is.

Az alaptörténet túlságosan ráfókuszál eredet-keresésünkre, amit az ormányosok személyében találunk meg. (Akik igazából nem is annyira ormányosak... Már ez egy rossz pont.)

Bár vannak izgalmas és kellően undorító jelenetek, de sajnos nagyon sok kérdést hagytak nyitva, sok dolgot elkapkodtak, és a lényeket sem dolgozták ki elég jól. Például az Alien-rokonként elfogadható kobra-szerű arctámadó "akciója" után nem történik semmi. (Bár én már arra is gondoltam, hogy az csak evett.) Shaw szörny-terhességét is jobban ki lehetett volna dolgozni például a Birodalom mintájára. (Riget.)

Lényeg, hogy többet vártam volna klasszikus Alien-ek nélkül is. Sokkal többet ki lehetett volna hozni az egész történetből és univerzumból. Ehhez képest még az AVP és az AVP Requiem is jobb volt, amik erőteljes szidalmazást kaptak.

2012. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

na azért az avp 2őnél sz@rabb film nem nagyon van.

alapból egy sötétség az egész és semmit nem látni az egész filmből-hd ben sem-ezért az duplán értékelhetetlen.

ahhoz képest ez a lufi prométeusz élvezhető,nézhető film.


a piramisos szintén hajlik a zs felé,de az legalább tisztességes iparosmunka.

2012. jún. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sikerült megfogalmaznotok, amit én csak éreztem (nem vagyok a szavak embere).
2012. jún. 14. 13:25
 8/8 lacatka ***** válasza:

Ahogy itt olvasom a kommenteket nem ,csak szerinded volt ócska ez a film.

Szerintem pedig K.-jó volt!

Megmondom miért!

Ez valóban nem egy Alien film volt,ez a film egyfajta összegzése a valaha készült legjobb sci-fi filmeknek !

Több száz utalás található benne más sci-fi-re,valamint ,alapvető filozófiai kérdésekre ,ide értve a Bibliát is!

2012. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!