Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Filmben a Régi Batman filmek...

Filmben a Régi Batman filmek jobbak, vagy az újak?!

Figyelt kérdés

2012. aug. 4. 23:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az új Batman trilógia fantasztikus. Nolan remekelt rendesen. Sokkal realisztikusabb mint az összes eddigi Batman. Eddig nem értettem a Batman-es poénokat, hogy miért sztárolják annyira, azok alapján amiket eddig láttam filmben... De az újakat látván elkapott az a régi érzés, hogy de szívesen lennék a helyében, hogy én legyek Batman :D A trilógia előtti időkben legfeljebb a képregényekben volt kemény Batman. Nem hagyhatjuk ki amúgy, hogy ennek a trilógiának valami HIHETETLENÜL JÓ zenéje van hála Hans Zimmernek ugye. Oscart érdemel ezért minimum. A szereplőválogatás is tökéletes, a karakterek nagyon el vannak találva (Nyugodjon békében Heath Ledger). Mégis ennek a trilógiának a legjobb része (az utolsó 2nek), hogy 3x is vége lehet a filmnek DE NEM, elképesztő micsoda csavarok vannak a sztoriban és ettől nem lehet unalmas a film, nagyon jóra sikeredett. Nincsenek elvarratlan szálak, minden ami elhangzik az szerepel a filmben, nincs fölösleges információ.

Röviden: Új Batman (már csak azért is, mert végre 3x egymás után ugyanaz az ember játssza a főszerepet és nem mindig más, ezzel ki lehet kergetni engem a világból...)

2012. aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

11-es teljesen egyetértek veled :)

És igen a zenéjét én is imádom...!

2012. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Háááát. Őszinte leszek én is az újakra s(z)avaznék. Igazából a régiek közül csak az a két rész volt jó amiben Michael Keaton volt Batman.Amelyeket Tim Burton rendezett és mostantól azokat nevezzük régi Batman filmeknek rendben? A másik kettő no comment. Annak más volt a hangulatok, tényleg meglátszik ,hogy burton keze volt a dologban. És sok helyen kiemelték ,hogy az új batman széria azért is vonz több embert mert realisztikusabb. Ha kivennénk a Batman jelmezt az egész egy politikai szocdráma lenne :D Fura terroristákkal ...Egyébként én nosztalgia céljából nézném meg a régieket ,mert kis srácként láttam őket utoljára és nemtudom a nosztalgia faktor nélkül mennyire tetszene.
2012. aug. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
És annyira utálom azokat akik itt Joker Joker Joker jaj DZSÓÓÓKER A KIRÁLY ... Akik fele azt se tudja mi az a szinészi játék és azt sem ,hogy ki a mák az a Heath Ledger(sőt a nevét se sokan) de azért okoskodnak ,hogy jaj micsoda alakításs , micsoda színéééész. PFFFFFFF Egyébként tényleg jó színész volt de szerintem ezt sem a jokerrel érdemelte ki , persze amikor meghalt hirtelen mindenkinek érdekes lett ( akinek nem inge ne vegye magára :D ) . Nézzétek meg a Candy-t vagy a Túl a barátságon vagy az Im not there-t. Jah persze amikor még élt a legtöbben leb*zizták és röhögtek a filmen( a túl a barátságonra célzok)… Egyébként meg azt a karaktert NAGYON JÓL MEGÍRTÁK és már bocs de nagyon nehéz lett volna rosszul eljátszani. Persze ne értsetek félre ő jól játszotta. De tudom ,hogy ha élne szegény fele ekkora sikere nem lett volna higgyétek el ;)
2012. aug. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Nálam a sorrend, 3. sötét lovag 2. batman kezdődik 1. felemelkedés . Ez nem kérdés. Talán bennem van a hiba (hogy nem követem a mainstream ösvényt) de én nem értem miért volt oda mindenki a sötét lovagért. Legsz*rabb darabja a triológiának. Kövezzetek meg :D Eleve az ,hogy Joker alap indítékát ami a régi film és a képregénybe is megjelent kihagyták – vagyis ,hogy bosszút akar állni Batman-en – az nevetséges. Semmi értelme így a filmnek. Csak jön aztán utállja batmant mert csak. Sőt mi a sztorija a filmnek azon kívül ,hogy joker akar „valamit”? Hallgatlak… Érdektelen film :D És pont ez a triológia legistenítettebb darabja cseszi el a harmadik részt. Mert abba már túl sok mindent kellett bezsúfolni.
2012. aug. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Annyira nem lehet összehasonlítani a két szériát szerintem. Mindkettő egy másik korszakot idéz.

Emlékszem, hogy alig vártam kiskoromban, hogy végre kijöjjön a Mindörökké Batman. Volt egy "hogyan készült" film is róla, mindenkivel végignézettem, bár senki sem akarta. És igen, a film is tetszett, ahogyan a Batman és Robin is, hiába húzták le a kritikusok, az akkori gyermeki énemnek pont ez a csilli-villi Batman filmes hangulat kellett.

Az új széria pedig fantasztikus. Nagyon tetszik, hogy valósághű, tehát az ember el tudja képzelni, hogy a valóságban is megtörténhetne, mert nincsenek benne hihetetlen jelenetek, mindent meg lehet magyarázni tudománnyal, fizikával. Pont ez benne a jó.

2012. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A Tim Burton féle Batmanekben fellelhetőek a rendező ikonikus stílusjegyei, amitől kicsit "mesésebb" lesz az egész film, és Jack Nicholson Joker alakítása szintén megérdemli a tapsot.

A Nolan féle pedig sokkal jobban rágyúrt a karakterekre, Heath Ledger Jokere egy hihetetlenül kidolgozott karakter és Christian Bale pedig tökéletes Batman szerepére

Nem lehet összehasonlítani, én legalábbis nem tudom, mert mindkét rendező nagy kedvencem.

2012. aug. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
egyébként 1:25 nem értem miért gyűlölködsz, ha nem tudsz semmit a válaszolókról. Heath Ledger remek színész volt, több filmjét is megnéztem de fenntartom a véleményem miszerint Jokerként érte el pályája csúcsát, igaz, hogy nagyon hálás szerep volt, de egyáltalán nem mondanám, hogy könnyű lett volna eljátszani. gondolva például Anthony Hopkins Hannibáljára, egy elmeháborodottat (értsük ezt akármilyen értelemben) mindig nagyon nehéz hitelesel alakítani, és a Nolan féle film Jokere kifejezetten rágyúrt az eszementségre, ebben rejlett a karakter félelmetessége és Ledger nagyon jól megoldotta, de nem hiszem, hogy csak úgy kirázta volna a kisujjából.
2012. aug. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Utolsó: Nem tudom miről beszélsz én nem gyűlölködtem . És mond az neked valamit ,hogy "akinek nem inge ne vegye magára"? :)

A fogyik támadásának kivédésére írtam de ezek szerint hatástalan volt :D

Ja és Hannibalt ne emlegessük már egy lapon a Jokerrel :D

Több okból , a két film teljesen más semmilyen szinten nem lehet összehasonlítani . A két szerepet meg főleg, hát elég megnézni az üveges jeleneteket ,hogy Hopkins mit leművel csak (!) a szemeivel . Remélem egyetértesz ,hogy a bárányok egy "kissé" komolyabb alkotás , nem egy akciófilm. Ettől függetlenül én szeretem Ledgert kivéve a dark knightba mert egyrészt túlmisztifikálták - értsd: egyesek korszakalkotónak nevezték , és agyon dicsérték Ledgert és emiatt a nép automatikusan rákattant - ez a jelenség engem alapból irritál - másrészt pedig a film nekem alapból nem tetszik , és az "őrület" amit sugároz nekem még a hatásvadász Burton filmbe is jobban átjött.

2012. aug. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ha esetleg úgy jött le, hogy egy lapon említeném és ugyanabban a magasságban kezelném Hannibal és Joker karakterét, gyorsan leszögezném: nem így értettem, csupán próbáltam a legismertebb pszichotikus karaktert példaként felhozni. természetesen a bárányok hallgatnak egy jóval nehezebb darab, de ettől függetlenül szerintem nagyon eltalálták a ledger féle joker karakterét és nem csak a levegőbe beszéltek mikor annyira dicsérték.
2012. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!