Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Régi Batman-filmek avagy a...

Régi Batman-filmek avagy a Nolan-féle trilógia a jobb? Valamint Jack Nicholson vagy Heath Ledger a jobb, hitelesebb, félelmetesebb, gonoszabb Joker?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdem, akik az összes egész estés Batman-filmet látták az 1989-estől kezdve.


Nekem személy szerint tetszik az összes film, az 1997-es Batman és Robin kivételével. Habár a régi széria nekem valamivel jobban bejön, mint a Christopher Nolan alkotta új trilógia. Igaz, a "Sötét lovag - Felemelkedés"-t még nem láttam, de a Kezdődik!-et és a 2008-as Sötét lovagot már többször is. Nagyszerű alkotások, főleg az első, ahol szépen, kompletten kirajzolódik előttünk, ahogy Bruce Wayne-ből Batman lesz. Nagyszerűek az alakítások, a történet, és a film zenéi is. Ugyanezek igazak a 2. részre is.

Azonban azt hiányolom CN filmjeiből, hogy néha már-már túl komolyak, és az igazán "batmanes" hangulatot valahogy nem tudom átérezni. Hiába nagyszerű filmek, amik nekem is tetszenek, sajnos a nézésük közben sokszor nem érzem azt, hogy én most egy Batman-mozit néznék. Olyan az egész, mintha lenne egy zseniálisan összerakott 21. századi dráma, fantasztikus szereplőkkel és történettel, és ehhez tették hozzá pluszba Batmant. Pedig fordítva kellett volna. Batman világához kellett volna hozzáigazítani a hangulatot.

Ellenben a régi szériával. Néhol még a szarul sikerült Batman és Robinon is jobban érzem, hogy Batman-filmet nézek, mint a Nolan-filmeken... De számomra az etalon a 1989-es film. Egyszerű sztori, ízig-vérig képregényes "darkos" hangulat, valódi Batman-feeling. Kicsit a hangulata is régiesebb, és nem ilyen 21. századi, mint a Nolan-filmekben. Nem tudom, de nekem valahogy fura már az is, ha egy Batman-filmben valaki mobiltelefont használ...



A másik a Joker-téma. Nemcsak hogy az 1989-es film számomra A Batman-film, de az ottani Joker nekem A Joker! Elismerem Heath Ledger alakítását is, sőt: nagyszerűen, zseniálisan alakít! De ha ő zseniális, akkor Jack Nicholsonra elmondható az, hogy ő viszont Joker szerepére született... Élmény nézni, amit művel a filmben. Ahogy gesztikulál, beszél. Az a gonosz arckifejezés - amit csak Nicholson tud igazán - nagyon megdobja Joker karakterét. Mindehhez pedig hozzájön az, hogy az általa megformált karakter milyen nevetésre képes. Ez az, ami Joker legfőbb névjegye, és erre még Ledger Jokere sem volt képes.

Mindent összevetve: Heath Ledger karaktere nagyon meggyőző, kiválóan alakít, de számomra örökké Jack Nicholson lesz a Joker...


2012. okt. 24. 01:50
1 2
 1/17 anonim válasza:
67%
Én szerintem egyértelműen Heath Ledger volt a legjobb Joker!!!
2012. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Heath Ledger nem eljátszotta Jokert.

Ő maga volt a Joker...

Szóval szerintem egyértelmű a véleményem.

2012. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem a Tim Burton féle Gotham jobban tetszik, jobb a hangulata.

Nolan trilógiájában Gotham valóságosabb, ugyan ezzel nincs bajom, de nekem az érintőképernyős telefon kicsit sok volt benne. De a zene valami eszméletlen. :)

És a Joker kérdés... Szerintem egyik sem jobb a másiknál, emberfüggő, ki melyiket szereti jobban. Hozzám Heath Ledger Jokere áll közelebb (nyugodj békében, Heath). Azonosulni tudtam vele, tetszik a gondolkodásmódja, nagy részben egyet is értek vele. Számomra ő szimpatikusabb, kicsit önmagamra leltem benne. :D

2012. okt. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: azért a cselekedeteid ne legyenek olyanok, mint Jokeré. :D


És igen, ha darkos hangulat nincs is Nolan filmjeiben, azért egy érintőképernyős teló ne szerepeljen már egy Batman-filmben!!!

2012. okt. 31. 23:01
 5/17 A kérdező kommentje:

Amúgy Hans Zimmer zenéje tényleg nagyszerű. :) Azt hallgatva kicsit valami visszajön abból a Batman-feelingből, amiből a film modernitása nagyon sokat elvesz.


Viszont a többi Batman-film zenéje is zseniális. A Tim Burton-féle filmek zenéjét nem kell mondanom, milyen Batman-es... :) Számomra zeneileg is az az etalon!

De a Joel Schumacher-filmek zenéje is fantasztikusra sikeredett, mégha a filmek sokak szerint nem is. Mellesleg ha már itt tartunk: nekem pl. a Mindörökké Batman nagyon is tetszik! Az 1989-es film után nálam az áll a 2. helyen a régi sorozatban...

2012. okt. 31. 23:06
 6/17 anonim ***** válasza:

Haha, azért annyira elvetemült nem vagyok. :D


Jó film a Mindörökké Batman is. :) Csak a látványvilág kissé túl színes az előző részekhez képest.

2012. nov. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, az 1989-es film és a Batman visszatér után nagyon más lett a hangulata, modernizált, világító neonfényes város lett Gothamből. Habár a Batman-hangulatot még a modernség ellenére is sikerült megőrizni, és szerintem ez az, ami Nolannek nem sikerült.


Viszont a Batman és Robin tényleg egy vicc volt. Régebben szerettem, mert nagyon Batman bu.zi voltam gyerekkoromban, de ahogy nőttem fel, úgy azt vettem észre, hogy míg a többi rész ugyanannyira tetszik felnőttként is, addig a Batman és Robinra mosolyogva nézek...


Ugyan rengetegen szidják a Mindörökké Batmant is, hogy mennyire nézhetetlen, de szerintem az egy igenis jól sikerült rész lett! Nagyszerű alakítások, történet, új hangulat, új zene.


A Batman és Robin már majmolja a Mindörökké Batmant. Ugyan a hangulat és a zene maradtak ugyanazok, mint a Batman Foreverben, de egyébként nevetséges volt az egész film. Már eleve az durva, hogy George Clooney eljátssza Batmant...

2012. nov. 1. 21:24
 8/17 anonim ***** válasza:

Én őszintén szólva a Nolan-filmeket tartom a Batman-történelem csúcspontjának.Mind zeneileg,történetileg és felépítésileg is aduász.Persze a többi filmnek is vannak jó pontjai,hisz különböző filmekről,különböző látásmódokról van szó,ezért bele kell nyugodni ha a történet valamelyik része másképp lesz értelmezve a rendezők által.

Így van például Gotham városával is.

Itt térek ki arra hogy teljesen egyetértek abban hogy a Tim Burton féle Gotham sokkal jobban lett felépítve,jobban alkalmazta a tipikus Batman féle sötét hangulatot,és nekem is jobban tetszett.Viszon pont itt szemügyre kell vennünk a rendezők sajátos látásmódját és a művészi szabadság kifejezését.Tim Burton köztudottan szeret elrugaszkodni a valóságtól,hatalmas és sötét képzelőerővel van megáldva,a Batman univerzum pedig tökéletes teret képezett neki ahhoz hogy ezeket a képességeket kamatoztassa.

Christopher Nolan a realista látásmódot részesítette előnyben,a történetet áthozta a mi korunkba,hiszen a realizmushoz hozzá tartozik hogy az az érzésünk legyen hogy ez akármikor megtörténhet,bármelyik városban.Ez a modernebb koncepció szükséges és elmaradhatatlan volt ahhoz hogy Nolan elérje a célját,hogy mentálisan hasson a film,ne csak látványilag.

Mégegyszer,a Nolan filmek a realizmusra építenek,és szerintem ez a filmek összevetésénél minden pontnál felhozható és felhozandó.Igen,Jokernél is.

Tim Burton nagyobb részt fordított Joker érzelmeire,a tetteinek miértjére,és ebből kreált egy jó értelemben visszataszító és félelmet keltő karaktert.

Nolan ezt teljesen kifordította,és a karakterrel szembeni információhiányra épített.Nem tudunk róla semmit,mi történt vele,hogy szerezte a sebet,semmit.Csak csinálja amit csinál,és az okok csupán találgatások,órákig lehet rajta vitatkozni,és ez az amit Nolan nagyon jól csinál.

Interaktívan hagyja hogy a nézők beleássák magukat a fimjei filozófiájába,és maguk alakítsák a történetet.

Jokert könnyen el lehetett volna rontani ha túl semlegesre csinálja,ez az információhiány legfőbb gyengéje.De nem,Nolan ezt nem hagyta,és minden eszközhöz hozzányúlt hogy a karakterben dúló mentális és pszichológiai káosz megmutatkozzon.A legtökéletesebb pillanatok(az én véleményem szerint)amik ahhoz vezettek hogy elérje ezt a hatást,azok voltak mikor Joker a sebéről hazudott.Ezek egyszerűen gyomron vágtak.Mikor először meséli el úgy vagyunk vele hogy oké,itt van a múltjának egy részlete,elég sötét,erre majd még kitérnek biztos.Mikor másodjára meséli el a történetét Rachelnek akkor csap belénk a felismerés hogy "Bakker ez hazudott.Az egész egy nagy hazugság,semmit sem tudunk róla" Ésss itt van a kutya elásva.Ezt pdig betetőzi az hogy nem tudjuk a miértjét.Itt is csak találgatni tudunk.


Inkább a Burton és a Nolan filmeket hasonlítottam össze,egyrészt mert ezek a legkiemelkedőbbek,másrészt mert késő vanXD

Egy szó mint száz,sokféle módon lehet értelmezni az egyes mozzanatokat,és amellett hogy falom Tim Burton munkáit,a Nolan-féle Batman trilógia viszi nálam a pálmát.

2012. nov. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, elég kimerítő választ adtál. :) Érdekes volt, amiket írtál. :)


Amúgy valamivel vitatkoznék. Igaz ugyan, hogy a Nolan-féle Batman filmek jobban építenek a realizmusra, bár 1-2 képtelenség azért ott is van. Például az első részben az a párologtató szerkezet, ami nem éppen reális. Legalábbis én nem tudok róla, hogy olyan kütyü létezne a valóságban. :)

Illetve azt se tudom, hogy mennyire valósághű, hogy Batman a terepjárójával háztetőről háztetetőre ugrál...

2012. nov. 9. 16:37
 10/17 anonim ***** válasza:
A technika mindig fejlődik.
2012. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!