Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Régi Batman-filmek avagy a...

Régi Batman-filmek avagy a Nolan-féle trilógia a jobb? Valamint Jack Nicholson vagy Heath Ledger a jobb, hitelesebb, félelmetesebb, gonoszabb Joker?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdem, akik az összes egész estés Batman-filmet látták az 1989-estől kezdve.


Nekem személy szerint tetszik az összes film, az 1997-es Batman és Robin kivételével. Habár a régi széria nekem valamivel jobban bejön, mint a Christopher Nolan alkotta új trilógia. Igaz, a "Sötét lovag - Felemelkedés"-t még nem láttam, de a Kezdődik!-et és a 2008-as Sötét lovagot már többször is. Nagyszerű alkotások, főleg az első, ahol szépen, kompletten kirajzolódik előttünk, ahogy Bruce Wayne-ből Batman lesz. Nagyszerűek az alakítások, a történet, és a film zenéi is. Ugyanezek igazak a 2. részre is.

Azonban azt hiányolom CN filmjeiből, hogy néha már-már túl komolyak, és az igazán "batmanes" hangulatot valahogy nem tudom átérezni. Hiába nagyszerű filmek, amik nekem is tetszenek, sajnos a nézésük közben sokszor nem érzem azt, hogy én most egy Batman-mozit néznék. Olyan az egész, mintha lenne egy zseniálisan összerakott 21. századi dráma, fantasztikus szereplőkkel és történettel, és ehhez tették hozzá pluszba Batmant. Pedig fordítva kellett volna. Batman világához kellett volna hozzáigazítani a hangulatot.

Ellenben a régi szériával. Néhol még a szarul sikerült Batman és Robinon is jobban érzem, hogy Batman-filmet nézek, mint a Nolan-filmeken... De számomra az etalon a 1989-es film. Egyszerű sztori, ízig-vérig képregényes "darkos" hangulat, valódi Batman-feeling. Kicsit a hangulata is régiesebb, és nem ilyen 21. századi, mint a Nolan-filmekben. Nem tudom, de nekem valahogy fura már az is, ha egy Batman-filmben valaki mobiltelefont használ...



A másik a Joker-téma. Nemcsak hogy az 1989-es film számomra A Batman-film, de az ottani Joker nekem A Joker! Elismerem Heath Ledger alakítását is, sőt: nagyszerűen, zseniálisan alakít! De ha ő zseniális, akkor Jack Nicholsonra elmondható az, hogy ő viszont Joker szerepére született... Élmény nézni, amit művel a filmben. Ahogy gesztikulál, beszél. Az a gonosz arckifejezés - amit csak Nicholson tud igazán - nagyon megdobja Joker karakterét. Mindehhez pedig hozzájön az, hogy az általa megformált karakter milyen nevetésre képes. Ez az, ami Joker legfőbb névjegye, és erre még Ledger Jokere sem volt képes.

Mindent összevetve: Heath Ledger karaktere nagyon meggyőző, kiválóan alakít, de számomra örökké Jack Nicholson lesz a Joker...


2012. okt. 24. 01:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Fejlődik, igen, de nem tudni, hogy olyan gép, ami a filmben is van, valóban lesz-e a jövőben.
2012. nov. 10. 18:26
 12/17 anonim ***** válasza:

# 8/11

Igen ezen én s gondolkodtam,a technika valamivel fejlettebb a filmben mint a valóságban,de én személy szerint szemet hunytam e felett.Az okom erre pedig az,hogy Batmanről van szó.A batman képregények és filmek egyik fontosabb eleme hogy Bruce mindig előrébb jár technika és kütyük terén,hála ugye a Wayne vállalat titkos projektjeinek,így a film ad egy jó okot arra hogy egy megszokott nyugis városképbe hirtelen belecsapódjon egy bazinagy fekete alientank.Ami ugye,nagyon Batman.

Egyébként én teljesen elhiszem hogy a mai napig léteznek olyan titkos projektek amik a futurisztikus világ eljövetelére készülnek.Lehet hogy nincs még lézerkard vagy olyan gép amivel bele lehet nézni az emberek gondolataiba,de biztos vagyok benne hogy a felszín alatt folyamatos kutatások folynak.

Bizonyításképp ott vannak a mai mobiltelefonok.Egyáltalán nem maiak.Mielőtt behozták volna az érintőképernyőt,már bőőőőven az előtt meg volt az alapkoncepciója és talán prototípusok is,mielőtt igazán divatba jött volna,és ez még a téglatelefonok idejében vagy talán még az előtt volt.Egyfajta titkos projekt volt az is.És most mit tart szinte minden egyes ember a füléhez?

Egyszóval,szerintem lehetséges hogy egyszer mindenkinek gubbasszon egy alientankja a garázsban,csak legyen türelmes,és egyen sok zöldséget hogy minél tovább éljen:D

2012. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Na meg legyen elég pénze, hogy megvehesse... :D Mert gondolom, nem 2 fillérbe fog kerülni, ha a jövőben esetleg valóban lesz ilyen. A magyar átlagember számára nem lesz elérhető. Ugyanis Magyarország pont ellenkező irányba fejlődik a technikával...
2012. nov. 12. 21:15
 14/17 A kérdező kommentje:
*a technikával ellentétben
2012. nov. 12. 21:16
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát igen,valószínűleg mi a kovakőhöz térünk majd visszaXD

(#8/11(

2012. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hopp,zárójel hiba:D
2012. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nolan felét jobban szeretem, Heath egyértleműen jobb.
2014. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!