Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Így jártam anyátokkal szinkron...

Így jártam anyátokkal szinkronosan vagy feliratosan jobb?

Figyelt kérdés
Általában minden sorozatot, amit tehetek eredeti nyelven kezdek el / nézek felirattal kiegészítve, viszont a HIMYM-ből már láttam sok részt a comedy-n és így szinkronosan szoktam meg. Ezzel nem is lenne baj, mert gyorsan átlehet szokni, de nem tudom, hogy a feliratok vannak-e olyan jól fordítva mint a szinkron, mert hát ugye a szinkron az nagyon jól kivan találva, sokszor elrugaszkodva az eredetitől, de a poént / szójátékot meghagyva. Szóval aki nézte felirattal és látta később szinkronosan a sorozatot, az írja már le mennyire jó a felirat? Poénos, vagy az angol egy az egyben-i átemelése?

2013. máj. 28. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azon kevés sorozatok közé tartozik, ami szinkronosan jobb. Pedig feliratosan kezdtem el nézni, de annyira jó a szinkron, hogy nekem úgy sokkal jobban tetszik, pedig nagyon nem szoktam szeretni a magyar szinkronokat.
2013. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én szinkronosan szeretem, mondjuk megszokásból. De pont az aktualitás miatt kezdtem el feliratosan nézni. Hozzá kellett szokni, de ettől függetlenül szinkronosan is meg szoktam nézni, mert azt szeretem. Jó a felirat is, igényes fordítója van ( [link] , [link] ), úgyhogy nyugodtan vágj bele :)

Mióta az feliratosan is követem, pont belefutottam egy 7. évados jelenetbe, aminél a szinkronnal pont a poént vették el, nem is értem miért... :/ De amúgy nem nagyon szúrt fület a szinkron félrefordítása, úgyhogy szerintem mindenhogy élvezhető :)


A felirat nem lehet átemelés (habár hallottam már más sorozatoknál, hogy átemeltek a valaki által készített feliratból a szinkronban, sőt talán ennél is), mert akkor az illetőt kéne megnevezni a részeknél fordítónak, de nem őket szokták. Plusz ugye a szinkronhoz a beszédhosszhoz igazítják, rövidítik a szöveget, úgyhogy semmiképp se lehet ugyanaz.

2013. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szkeptikus vagyok a magyar szinkronokkal szemben, de itt valami zseniálisak lettek a magyar hangok. Nem tudok rá rosszat mondani egyszerűen.. Persze ez igaz az eredeti hangra is, az is teljesen korrekt. Egyike azon műveknek ahol lényegében teljesen mindegy mivel nézed. :)
2013. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk Lily eredeti hangja kissé orrhangú, talán kevésbé kifejező, mint a magyar. Vagy csak nekem XD

(#2 voltam)

2013. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Átemelés alatt azt értettem, hogy az angolt szótár szerint lefordítja, azaz mikor mondjuk egy olyan poén van, ami azért vicces, mert rímel az egyik szó a másikra, akkor azzal nem foglalkozva, hogy ez magyarul, hogy hangzik és nem rímel, lefordítja és ennyi.

2013. máj. 29. 16:32
 6/11 anonim ***** válasza:
De-de, nagyon igényesen fordít, szóval belevághatsz nyugodtan :)
2013. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szinkronosan sokkal választékosabb, de Barney szóviccei angolul jönnek át igazán.

(SPOILER: pl a Halloween résznél, mikor a "szarvas" ördögre otthagyta a csaj. Aztén eszembe jutott hogy angolul a szarv=horn a horny viszont kanosat is jelent)

2013. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én minden sorozatot felirattal nézek a filmeket meg szinkronnal általában:)

nekem a HIMYM mindenhogy tetszik:) bár az 5. évadtól kezdve egyre gyengébb de azért még mindig szoktam rajta nevetni :)

2013. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszok!:) Ebből feliratos nézés lesz!:DD
2013. máj. 30. 23:06
 10/11 Krisipoke ***** válasza:
Én eredeti nyelven nézem, de nem feliratosan, tehát nem tudok semmit mondani a feliratok minőségéről, viszont alapból angolul nagyon jó. De igazuk van, a magyar szinkron is egész jó lett, és néhány helyen egész jó, teljesen új szójátékokat találtak ki.
2013. máj. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!