Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok Harcában az a világ...

A Trónok Harcában az a világ (vagy Föld - nem tudom hogy nevezzem) milyen alakú? Gömb vagy lapos?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de már többször elgondolkoztam rajta. Amikor az elején mutatják a birodalmat, akkor nem tűnik gömb alakúnak.

2013. jún. 17. 14:39
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Mert ugye egy teljesen másik világot mutat be, és gondoltam simán lehet, hogy ez egy lapos világ. De lehet én gondolom rosszul :D
2013. jún. 17. 14:41
 2/35 anonim ***** válasza:
Sztem eddig nem derült ki.
2013. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam én is, de lehet hogy az íróban fel sem merült ez, vagy az, hogy a nézőnek/olvasónak eszébe juthat.
2013. jún. 17. 18:49
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Amit a bolygó felszínéről eddig, a regények alapján tudunk:

[link]


Ezt a képet (ha jók az ismereteim) egy térképész készítette, több másikkal, maga G.R.R.Martin háttértámogatásával.


Mint, ahogy a cím is mutatja, ez az "ismert világ", ami nem zárja ki, hogy léteznek még további szárazföldek - például, elvileg kéne még lennie egy másik, fagyosabb pólusnak az északin kívül, mint itt a Földön. A képből lehet következtetni, hogy van, csak még "felfedezetlen".


Biztos, hogy "Föld-alakú", más nem is lehet - Martin nem a középkorban írta le a világát, és suliba is járt, hogy tisztában legyen az égitestek és az Univerzum fogalmával -, inkább az a kérdés, hogy a "bolygó" a saját csillagrendszerében hol helyezkedik el, és. hogy milyen tipusú égitest?


Ez csak az én feltételezésem, de szerintem egy nagyobb bolygó, talán egy gázóriás egyik holdja - mint az Avatar c. filmben. A regényekben többször esik említés a Holdról, valószínűleg azt hívhatják a holdjuknak, nem tudván, hogy valójában azon élnek.

Mivel a nyarak néhány éven keresztül tartanak, a telek pedig egy emberöltőn keresztül, ráadásul teljes, napfény nélküli sötétségben, így gondolom, "nyáron" a Napjuk és az óriásbolygó közt van - ami rövidebb idő -, míg "télen" pedig annak az árnyékába lép - ami pedig hosszabb -, s ettől van sötét és hideg.


Én, személy szerint remélem, hogy még felfedezhető lesz a többi földrész is, ha nem magában a "Jég és Tűz dalában", akkor egy másik, ezen a bolygón/holdon játszódó történetben. :)

2013. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

:) Még néhány bónusz kép:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
2013. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Hűű, köszi szépen, ilyeneken nekem eszembe se jutna gondolkodni :D Eddig a Hold elkerülte a figyelmemet, szóval ha az kerek, akkor valószínűleg az a bolygó is amin élnek.
2013. jún. 17. 20:33
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Mint a kép jobb oldalán és alján, vagyis Keleten és Délen látható, a szárazföldeknek elvileg folytatódnia kell!

Ergo nincs kizárva, hogy kerek, bár igaz, az sincs, hogy csak ennyi, amennyit látunk - lapos, mint egy papír.

Ez az írótól függ, hogy teljesebb képet akar-e alkotni a világáról, vagy sem?

Még van hátra két rész a regény-sorozatból. Talán valójában is kiderül, de ha az eddigieket vesszük, akkor már most is feltételezhetően egy gömb alakú égitest. :)


[OFF] Ja, és a "The Known World" térkép egy kiváló minőségű 6866x4628-as felbontású képben fent van a ThePirateBay-en! :)

Akit érdekel (mondjuk háttérképnek akarja, vagy csak tanulmányozni), az csak pötyögje be a keresőbe a címét, és válassza ki a 32 MB-ost! :D

2013. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Juj de szépek ezek a térképek! Csak egyet nem értek. Eddig minden térképen amit láttam a Dothraki tengertől jobbra már rögtön a Jáde tenger következett. Az hova lett? Vagy már átírták, hogy inkább folytatódjon a szárazföld?

Pl.: [link]

2013. jún. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Érzem ám az iróniát! :)


De...


Itt nincs Jáde-tenger...

[link]

...meg itt sincs...

[link]

..de ezen meg van...

[link]

...ezen pedig maga Martin van...

[link]


A TéJd földrészeiről rengeteg verzió kering a neten. A legtöbbet lelkes térképészek, vagy önkényes fanok készítették.

[link]


Az a rengeteg térkép, amiket 3 napja linkeltem egy könyv kihajtogatható részei. Vagyis: GRRM rábólintott a kiadására, tehát hivatalos.

[link]

[link]

[link]


Martin bácsi is egyetért velem! Igaz, uram?

[link]

2013. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!