Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok Harcában az a világ...

A Trónok Harcában az a világ (vagy Föld - nem tudom hogy nevezzem) milyen alakú? Gömb vagy lapos?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de már többször elgondolkoztam rajta. Amikor az elején mutatják a birodalmat, akkor nem tűnik gömb alakúnak.

2013. jún. 17. 14:39
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Azért kíváncsi lennék mekkora ez az egész bolygó, mekkora részt nem láttunk még? Meg érdekelne, hogy pl Westerostól nyugatra mi van? Mert oké, hogy keletet egyre jobban megismerjük, meg bővül az ismert helyek mennyisége, de Westerostól nyugatra mi van?
2014. febr. 23. 10:23
 32/35 a0511 ***** válasza:
Az évszakok hosszát mágia határozza meg, ezt a szerző erősítette meg.
2014. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Hát ha gömb formájú, akkor nyugatra kelet van :D Úgy mintha elindulnál világtérképen nézve Amerikából nyugatra akkor a térkép keleti részére érnél Ausztráliához.
2014. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

Én még csak most kezdtem el olvasni, nem sokat értek hozzá, szóval senki ne szedje le a fejem :D Még az 1. kötetben a Fal parancsnoka mondja, hogy 2 év múlva lesz 70. És ő is csak akkor halt meg, mikor kimászott az erődjéből (a sorozatot láttam, hátba döfték ugye). Az években és a térképen sokat gondolkodtam már én is, de engem a leginkább az izgatott, hogy a könyv hány évet ölel fel.


Ugye ezt is a parancsnok mondta, hogy 9 éve, lassan 10 év tart. Arról nem írnak, hogy hány év után köszöntött be a tél? (Ha jól informáltak, a Sárkányok tánca végén jön el a tél kezdete). A 3. évadban (könyvben nem tudom hol) mondja Dany, hogy 1 éve még sárkányai sem voltak. És mire azok lettek, előtte is legalább 1 év eltelt. Szóval én 4 év körülre tippelném így félig ismerve csak a történtet.


Ez a hold-elmélet nem is rossz, viszont én is inkább a mágiára voksolok. Sehol nem említenek konkrét vak sötétet (az a kis kreált párbeszéd nagyon tetszett xD) az én szegényes ismereteim szerint sem. Viszont ez nem zárja ki, hogy ők a hold.


De ehhez kapcsolva ott van az időszámítás. A legésszerűbb tényleg a csillagok állása, szóval én úgy gondolom, hogy ellent kell mondanom, és tényleg ők a bolygó. Mert mint utaltatok a napfogyatkozásra, lehet hogy itt is akkor kezdődik a tél, és valami mágia segítségével ezt meghosszabbítják. Mert ugye a napfogyatkozások se tartanak mindig ugyan annyi ideig: lehet 8 perc, 12 perc vagy 20 perc (nem tudom, csak hasracsapás volt). Ebből kifolyólag lehet egy alap hosszúság, amire lecsapva a sötét istenek megadott korlátokkal tudnak bővíteni. Ezek a korlátok mondjuk az éppen felhasználható erejük, vagy hogy egy 8 percest fel tudnak duzzasztani X-szeresére, és az ugye alapból kevesebb lesz, mintha egy 20 perces növelnének meg ugyan annyival.


Nem tudom, ez mennyire komolyan veendő, meg ugye minden népnek vannak mondái. De itt van, mikor Dany szolgálólánya mesél neki a sárkányok eredetéről (2 hold volt, azok voltak a sárkánytojások, az egyik túl közel ment a naphoz, kikeltek és a napot itták, azért okádnak tüzet). Tegyük fel, hogy ez valóban megtörténhetett. Akkor ugye mindenképpen nekik kellett lenni a "földnek", mert 2 holdjuk volt, és holdéként nem lehet 2 bolygója (ha jól tudom). Persze, a holdak, akkor láthatták a földjük másik holdját is, de akkor meg ugyan ez a sors várhatna rájuk is.


A korokról meg annyit, hogy az teljesen lényegtelen, hogy most 15 évesen férfinak nevezik. A mi középkorunkban is az én 21 évemmel már majdnem nagymama lettem volna. Most meg még csak egy fiatal nő vagyok. Meg az is hogy Sansa 13-14 évesen vérzett először, teljesen normális földi lány korára utal. Én ebből is gondolnám azt, hogy az időszámításuk nagyon hasonlít a minkhez (+/- X nap), és ha ennyire hasonlít, akkor nekik is a csillagokhoz kéne viszonyítani, ami csak úgy lehet, ha ők a bolygók.


Tudom, már nagyon eltértünk a térképekről, de mindenképpen először a többiről szerettem volna véleményt alkotni, mert ez egy sokkal könnyebb kérdés :) Amit említettek, hogy nyugatra ment keletről jött (vagy fordítva?) egyértelműen bizonyítékot ad. Meg lehet ez hülyén hangzik, de én sose tudtam volna egy bolygót laposba elképzelni. Értelem szerűen a víz nem tud leesni a szélein a gravitációs vonzás miatt, de elég furán venné ki magát, ha néha ott lenne egy él a tenger közepén. Ha meg azok kiemelkednek, onnantól azok földrészek, ami már alapból ovális alakot adhat legalább, ami meg a gömb egy torzított alakja. Szóval mindenképpen egy gömb. A belső dolgok miatt sem lehet túl lapos, szóval ha nem is egy majdnem szabályos gömb, mint a mi bolygónk, de egy ahhoz nagyon hasonló, talán 1-2 fokkal lapítottabb lehet :)

2014. jún. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Arryn válasza:
100%

Bár nem teljesen ide tartozik. De elkészítettem az Ismert Világ magyar nyelvű térképét. Itt megtaláljátok

[link]

2014. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!