Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok Harcában az a világ...

A Trónok Harcában az a világ (vagy Föld - nem tudom hogy nevezzem) milyen alakú? Gömb vagy lapos?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de már többször elgondolkoztam rajta. Amikor az elején mutatják a birodalmat, akkor nem tűnik gömb alakúnak.

2013. jún. 17. 14:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

A Másokkal és a Segítővel is barátságban vagy? Persze, én meg Vörös Pap vagyok! xD


"ha egyszer eltakarja a bolygó, akkor többször is sötétnek kell lennie. nem hinném, hogy több ezer év mire így beállnak"

Azt mondják, hogy hosszú nyár után hosszú tél következik. Igaz, azt nem fűzik hozzá, hogy teljes sötétség kíséretében, de ahogy írod, a Mások színrelépését sem úgy festik le, hogy "teljes, vak sötétségben érkeztek" - hiszen akkor az emberek, hogy látták volna a Másokat? :D És a Mások, hogy látták volna az embereket:

- Hé, Bill, te vagy az? Olyan hideg a kezed!

- Arrrgghh, nem!! De te, élő ember vagy, ugye?

- Á, dehogy! Hogy feltételezhetsz ilyet! :D

Szóval, talán lehet, hogy csak egy "sima" hosszú tél volt, amikor megjelentek, s a "sötétség" jelzőt vehetjük akár a félelem, a halál, vagy a pusztulás szinonimájaként is. Ha így vesszük, akkor az óta már többször is volt ilyen, hasonló jellegű (persze: "Más-mentes") hosszú tél; némileg hideg, némileg sötét; sokáig tartott, de legfőképp: Más-mentesen! Ám ezt a feltételezést sem tudom az eddig leírtak alapján konkrét tényként kijelenteni, szóval csak reménykedhetünk, hogy az utolsó kötetekben lesz valami konkrétum is - talán az író megkegyelmez nekünk, és segít egy kicsit jobban feltérképezni/megfejteni a ”Föld” eddig elrejtett titkait! :)


Mindenesetre, ha egyszer Westeroson akarsz telelni, készülj fel némi sötétségre: [link] :D


"számításom szerint 118 lenne most..."

118 évesen az ember már azt sem tudja, hogy maga alá piszkított, nem hogy még fondorlatos terveket szőjön, vagy, hogy a nőkön járjon az esze - ill. lehet, hogy ebben a korban már csak azon jár az ember esze, ám akkor is, még a 220 Volt sem lenne elég, hogy akció kész állapotba hozza az öreg mókert, nem hogy gyereket tudjon nemzeni. :D


"lehet egészségesebben élnek ott az emberek, mint itt."

Még valahol a Varjak Lakomájában olvastam (talán Tyrion, vagy Jon egyik fejezetében), hogy "ha az ember megéli az 50. életévét, az már hosszú életűnek számít" - egyébként, pont, ahogy a mi Középkorunkban is. :) A betegségek, háborúk, és egyéb kicsinyes gyilkosságok, ill. nyilvános kivégzések igencsak károsan hathatnak az ember egészségi állapotára. :D Az, hogy a vén Frey (és a többi hosszú életű mester, és "Walder Frey-féle" lord) hosszú, 70+, 80+ életet élhet/élhetett, csak annak köszönhető, hogy kalitkában élnek, hermetikusan elzárva a külvilág viszontagságaitól - tehát, már a 70+ életév sem igazán számíthat ott átlagos életkornak. :D

2013. júl. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Oh, megintcsak helyreigazítást kell irnom, ugyanis nem a Varjak Lakomájában olvastam, hogy "ha az ember megéli az 50. életévét, az már hosszú életűnek számít...", hanem a Kardok Viharában! :D


Remélem, ezért nem vágjátok le a fejem! :D

2013. júl. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Áh! Már annyira görcsösen ragaszkodom ahhoz a nyavalyás holdas-elméletemhez, hogy már mindenféle hülyeséget összehordok! :D De hát itt van feketén-fehéren:


”A félelem a hosszú éjszaka, amikor a nap évekre elrejti az arcát, kisgyermekek születnek, élnek és halnak meg a sötétben, miközben a rémfarkasok ösztövérek és éhesek lesznek és a fehér alakok megindulnak az erdőkön át… Ezer meg ezer évvel ezelőtt beköszöntött a tél, amely hideg volt, kemény és minden emberi emlékezeten túl tartó. Egy nemzedéknyi időre leszállt az éj, s a királyok ugyanúgy reszkettek és meghaltak a kastélyaikban, mint a pásztorok a kunyhóikban. Az asszonyok inkább megfojtották a gyermekeiket, mint hogy éhezni lássák őket és sírtak, de érezték, hogy a könnyek ráfagynak az arcukra. A Mások abban a sötétségben jöttek el először...”

(Öreg Nan meséli Brannek, röviddel, miután felébred a kómából)


Szóval a ”tél, amely hideg volt, kemény és minden emberi emlékezeten túl tartó”! Tehát nem volt sem azelőtt, sem azután ilyen hosszú tél! Szóval, amit a #21 válaszomban írtam, hogy ”csak egy "sima" hosszú tél volt, amikor megjelentek…”, butaság!

Egész nap volt egy érzésem, hogy valami hülyeséget írtam, de csak hogy újra átolvastam szúrtam ki! :)


Hát akkor csak marad a ”mágia-elmélet”, vagyis, hogy a másik-isten követői idéztek elő valamit, ami miatt ilyen hosszúra és ”sötétre” sikeredett az a tél!



Még annyit, hogy azt is megkerestem eredeti formájában, hogy ”az 50 éves ember, az már hosszú életűnek számít”:

”Öreg ember - gondolta Jon. - Ötvenéves, talán hatvan is megvan. Többet élt, mint amennyi a legtöbb embernek megadatik.”

(Akkor lehet olvasni, amikor Jon-t a vadak rá akarják kényszeríteni, hogy megölje azt az öregembert) (Kardok Vihara).


Erre gondoltam, csak más szavakkal emlékeztem... erre is! :D

2013. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát most már nem tudom hol vagyunk :D elvesztettem a fonalat, de még az idős példára tudnám felhozni Aemon mestert aki most nem tudom de bő 100 évet megélt, sajnos meg halt de csak azért mert beteg lett, mert kiszedték a kuckójából.
2013. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja és utolsó erejével nem nőket hanem sárkányokat meg városokat akart látni és almabort inni a régi kocsmába ahova minden mester tanonc jár!
2013. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sikerült a gonosz tervem, és összezavartalak!! >:D


Aemon mesterről pedig így írtak, még a Trónok Harcában: ”Termete megroskadt száz évének súlya alatt”, tehát a történet szerint (min.) 100 éves, viszont a számításaid alapján meg 130 lenne (Földi években). :D

2013. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
pontosan tehát ha 130 évesen sárkányokra akar vadászni akkor egy 108 éves faszi gondolhat a nőkre :D
2013. júl. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Arra még nem gondoltatok, hogy nincsen magyarázat az általatok felhozott kérdésekre? :) Ne értsetek félre, izgalmasak és valóságos tűnők a teóriáitok és nagyon tetszik, hogy ilyen mélyrehatóan benne vagytok a témában, de mint kolléga ( én is író vagyok ), úgy gondolom Martin nem dolgozott ki mindent töviről hegyire, amiről úgy gondolta, hogy nem életbevágóan fontos. :)
2013. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
*valóságosnak
2013. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de tuti gömbölyű, mert Euron Greyjoy-t nyugatra száműzték, de keletről tért haza.
2014. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!