Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Angol filmet nézni magyar...

Angol filmet nézni magyar felirattal semmi értelme, ha az angolra akarom kihegyezni a dolgot?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább angol felirattal nézd, mert ha jól tudsz angolul, de esetleg nem értetted, amit mondott, attól még el tudod olvasni és még mindig az angolt gyakorlod vele.
2013. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szvsz nem sok, legalábbis nekem nem segített semmit, csak a felirat nélküli vagy az angol feliratos.
2013. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én mindig így nézem és nekem sokat segít, mert megtanulok belőle mondatokat, amiket magyarul is gyakran használunk és tudom használni az angolban:)
2013. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ szerintem, mennyire vagy jó angolból. Ha még kevésbé, akkor talán már ez is segíthet, mert legalább hallod a kiejtést és ha kétfelé tudsz figyelni, akkor szavakat, mondatokat is megtanulhatsz.

Annyi viszont bizonyos, hogy ha angol felirattal nézed, akkor többre mész vele. Elsőre biztosan nehezebben megy majd, de szerintem hosszabbtávon jobban jársz vele. :)

(Csak egy példa: kéttannyelvű iskolába jártam, ahol az első év elején a tanárok kapásból az idegen nyelven kezdtek hozzánk beszélni, amit egy-két ember kivételével senki sem ismert. Viszont ezzel a mélyvízbe-dobós taktikával sokkal gyorsabban sajátítottuk el a nyelvet, mintha magyarul magyaráztak volna mindent.)

2013. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!