Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Perselus Piton hány éves...

Perselus Piton hány éves volt? Mármint hány éves volt az első részben, és az utolsóban.

Figyelt kérdés
Elég a körülbelüli adatot megadni!

2013. júl. 31. 10:04
 1/7 anonim válasza:
Én olyan 40 körülinek néztem .
2013. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

38 az utolsóban, 31 az elsőben.

"Perselus Piton (angolul: Severus Tobias Snape) (1960. január 9. – 1998. május 2.) kitalált szereplő J. K. Rowling nagy sikerű Harry Potter-sorozatában."

2013. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első: nem a filmből kell kiindulni!

A könyv szerint Harry anyjával egyidős. Lili 18-20 körül volt a történet szerint, amikor Harry-t szülte, és Harry az első könyvben 11 éves. Tehát Piton is még fiatal, 29-30 év körüli volt a történet elején.

(Legalábbis a könyvben - számomra - minden jel arra utalt, hogy a Roxfort befejezése után szinte rögtön házasodtak és szültek Potterék, de aki tud pontosabbat, nyugodtan javítson ki, mert ebben nem vagyok biztos! Igazából pontosan talán sosem írták ezt így le, inkább csak benyomás. Vagy elfelejtettem valamit, az is lehet.)


De a lényeg, hogy a sorozat kezdetén Piton inkább a 30-as évei elején lehetett, mint negyven! Szerintem.

2013. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor a második válaszoló alapján jól számoltam kb. (Harmadik.)
2013. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd lesz egy ehhez kapcsolódó kérdésem. Amúgy láttam már a Harry Pottert, de még nem olvastam.
2013. aug. 4. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor előbb olvasd el, és valószínűleg kapsz is választ a kérdésedre.

Ezerszer jobb és részletesebb a könyv, mint a filmek.

2013. aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, el is akarom, de egyelőre még nem volt rá időm. De el fogom!
2013. aug. 13. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!