Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik volt ez a film?

Melyik volt ez a film?

Figyelt kérdés

Ilyen gyerekfilmnek álcázott thriller szerűség: amire emlékszem: a 2. világháborúban játszódott, és a főszereplője egy kislány volt, akinek azt hiszem a nevelőapja (de lehet, hogy az igazi) valami nagy posztot töltött be a náciknál, és a kislány azt hiszem talál egy könyvet, azt elkezdi nézegetni, vagy nemtudom, és utána, elmegy a kertbe, leesik valahová ha jól emlékszem, és ott meg van valami manó akármi aki meg mondja neki, hogy teljesítenie kell bizonyos feladatokat. És volt benne egy olyan jelenet, hogy az a manó mondja neki, hogy elmehetsz (nemtudom hova) de ne egyél ott semmit, és a kislány elmegy és ott van egy "ember" aki egyhelyben ül, szerintem nem is élt, és nem volt arca. Ilyen kicsit Aliz csodaországban témája volt, melyik lehet ez a film?

ja amit még tudok.: az anyukája vagy beteg/vagy terhes volt



2013. dec. 12. 22:42
1 2
 1/13 7.62x39mm ***** válasza:
100%
A faun labirintusa: [link]
2013. dec. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi igen, ez az!
2013. dec. 13. 08:36
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Szörnyű egy film volt...
2013. dec. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hát... elég retardált meg kell hagyni :D
2013. dec. 14. 09:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű? Retardált? Tényleg?


Baj, hogy nem sikerült megértenetek a filmet. Még nagyobb baj, hogy még hangoztatjátok is az ostobaságotokat.


Hálásak lehetnénk, ha az utóbbi húsz évben egy fele ilyen jó filmet tudott volna kitermelni a "csodálatos" országunk.

2013. dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

de most itt nem erről van szó! ízlések és pofonok, én csak a felét láttam, de abból azt itélem meg, hogy szörnyű volt, de am ezt ne mond, igaz a magyar filmek 98%-a értékelhetetlen, de én pl imádtam a Szabadság, szerelmet.


Azért ahhoz képest, hogy az ember mesefilmet vár tőle... nos hát :D de m1 azért tettem fel a kérdést, hogy megtudjam a címét, hogy végignézhessem, majd az után írok véleményt,


de az a rész mikor az arctalan embert láttam... hát én végignéztem a parajelenségeket egyedül mind a 4 részt, de ettől a jelenettől jobban féltem mint a paranormal activity-től (igaz az még nem is ijesztett meg) :D lehet én vagyok allergiás az ilyen jelenetekre (kivéve Slender man-t <3)

2013. dec. 14. 19:16
 7/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Szörnyű egy film. Mert:


MErt szörnyű!

2szer néztem végig, gondosan odafigyelve, hogy megértsem "a mondanivalóját". Egyszer sem sikerült. Addig elértem, hogy akar valamit, de csak eddig jutott. (Az megint más kérdés, hogy tudom miről akart szólni, de nem sikerült neki)

3.: A karakterek utálni valók. Főleg a kislány.

A feladatok nem félelmetesek vagy bátorságot igénylők. Az első próbánál majdnem elröhögtem maga, a másodiknál már fogtam a fejem, a harmadik próba az viszont jó volt (de 3-ból 1 az nem jó arány). De komolyan! Az első próba, hogy egy békával etessen meg egy marék követ! Pffff! 2. próba szerezzen meg egy tört azthiszem és ne egyen a kajából. Persze mindenki tudja, hogy mi lesz. Eszik a kajából és az egyik tündér meghal... Ezt úgy hívják kiszámíthatóság.

LEhet, hogy rosszul emlékszem, de az ott most akkor egy milyen világ?

Az a német katona egy véletlen folytán tudta meg, hogy miért van összetörve az apja órája... Mert ezt eddig neki sem mondta...

És a vége az valamo borzalmas! Az egész olyan mintha, a Narniát és az Alice csodaországban összegyúrták volna.

A könyv (HA VAN) bizos jó. De ez a filmről nem mondható el.


A magyar filmekről meg csak annyit, hogy van jó magyar film. Nem is egy. Csak azokat nem reklámozzák annyira. Példának okául: hallottál az "1" című Stanislaw Lem Az emberiség egy perce című alkotásának a filmes változatáról?

2013. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyon félreértelmezted a filmet.


A film arról szól, ahogy egy kislány próbálja maga számára elfogadhatóvá tenni az életet egy háború közepén, ha csak tudati szinten is. Teljesen nyilvánvaló, hogy a "horror" szerű jelenetek nem a valóság, hanem csak egy szerencsétlen kislány "álmodozása" az őt körülvevő borzalmak elnyomására.


Egy igazán kemény, naturalista, mély háború ellenes dráma, eszméletlen látvánnyal, ötletességgel és a horror elemek bravúros használatával.


A Narniához vagy a Alice-hoz hasonlítani vétek.


Erős 9/10


A filmet amit írtál nem ismerem, viszont Lem-et igen, meg fogom nézni. Az viszont tény, hogy míg az 1 5,9 IMDB-n, addig a Faun 8,3. Nem azt mondom, hogy az IMDB a legobjektívabb portál a neten, viszont a legnépszerűbb, így egy ekkora különbség azért önmagáért beszél.

2013. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Viszont azt is nézd meg, hogy hány szavazat alapján. :)

A másik meg, hogy az egy olyan film ami vagy tetszik valakinek vagy nem. Mármint az "1"

Ha jól tudom Petar Sparrow első filmje és én inkább ehhez mérem, mert ahhoz képest jó, nagyon jó. Az is igaz, hogy sok mindenbe belekezd, de egyik témát sem viszi végig teljesen. Ami engem nem zavar, mert én így tovább tudom magamban gondolni.


De az eredeti filmre visszatérve. Elismerem, hogy valóban erről akar szólni a film.

2013. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű egy film volt?

Semmi gond, többet nem kell megnéznetek; helyette a torrentoldalak tele vannak az Éjjel-Nappal Budapest, a Való Világ meg a Barátok közt legjobb részeivel. Azok valók nektek :D

2014. jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!