Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázná a Harry...

Valaki elmagyarázná a Harry Potter végét?

Figyelt kérdés
az utolsó résznek a fele arra a konfliktusra épült hogy Voldemort addig nem halhat meg amíg Harry él, majd a film a saját maga által felállított szabályokat felrúgja, és harry megöli a Nagyurat. de hogyan? ezt ne magyarázza el senki. a még oké hogy harry túléli a halálos varázslatot mert a pálca nem voldemorté volt, de ebből következőleg voldemort lelkének része még él harry-ben. valaki?

2014. jan. 4. 17:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és még egy. harry miért dobja el a halhatatlanság kövét a földre? és miért hozzák fel ezt a történetet ha a filmnek semmi köze hozzá? nem szedi össze a 3 ereklyét se ő se más, egyedül a pálcával foglalkoznak. ami még logikátlan hogyha dumbledor tudta hogy harry-nek meg kell halnia így is úgy is, miért nem hagyta meghalni? meg még az is zavaros hogy ha dumbledore-nál volt a kő, a pálca, miért nem kérte el harry-tol a köpenyt vagy adta neki? halhatatlan lett volna.
2014. jan. 4. 17:43
 2/12 sajtosmákosbabkonzer válasza:
ez egyszerű. nem rúgja fel a saját szabályait a film, és nem lényegtelen a FELTÁMADÁS köve sem :) Voldemort eltalálja az átokkal, és belehal, és mint horcruks megsemmisül, ezért is gyengült meg mikor megölte, csak a feltámadás kövének köszönhetően , mí meglepő, feltámadt :)
2014. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem, nem hal meg mert amikor voldemort egyik alatvaloja ellenőrzi hogy él-e, harry szája mozog, de ő azt mondja hogy meghalt, gondolom ezzel azt akarják szimbolizálni hogy még a saját emberei sem az ő győzelmét kívánják. szóval csak elájul. a követ pedig ledobja a földre, ott hagyja.
2014. jan. 4. 17:51
 4/12 sajtosmákosbabkonzer válasza:
Harry akkor épp csak egy pillanatra, de meghal. lehet a filmben ez nem jön át, de a könyvben ezt tisztázzák, és a kő miatt éled újra. az alattvaló pedig nem más mint Draco anyja, aki miutánn rájött hogy életben van, megkérdezte tőle, hogy él-e a fia, ő pedig megsúgja neki hogy igen (merthát ugye megmentették őt a szükség szobályában) és ezért "falaz" Harrynek :)
2014. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
értem. és amit elöszőr írtam kommentbe? a másik ami engem még nagyon zavart, nem tudom hogy a könyv is ilyen-e de rengeted politikai utalás van benne, mint liberális propaganda. több helyen is előfordul hogy szóba jön a multikulturalizmus, fajkeveredés, mint pozitívum és mint védeni való jelenség. ami szerintem furcsa, mert ezt a filmet/könyvet, de legyen inkább franchise-t több fiatal is olvassa, akiket szerintem nem kéne ilyennel mérgezni, a felnőttek meg el tudják dönteni ezt maguktól, hogy jó-e vagy nem. ez engem nagyon zavart.
2014. jan. 4. 18:04
 6/12 sajtosmákosbabkonzer válasza:
a 3 ereklye birtokosa nem szó szerinti hallhatatlanságot szerez magának, hanem nagy hatalmat. Dumbledor pedig szereti Harryt, így logikus mért nem akarja hogy meghaljon. A merengőben Piton emlékeiben kiderül hogy akkor még neki sem volt ötlete, hogyan menthetné meg őt, és csak ezek után, csakis Harrynek szerzi meg a feltámadás kövét erre az alkalomra. a könyven ezis benne volt, hogy a feltámadás kövét meg kellett forgatni, és akkor működött, és működött is. szerintem ugyanazért dobta el, amiért a pálcát :)
2014. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sajtosmákosbabkonzer válasza:
a politikai háttéren való gondolkodás viszont nem az én asztalom :) tény, hogy vannak benne rejtett utalások, és az író által helyesnek vélt eszmék, de úgy gondolom mindenki olyan könyvet ír, amilyen az ő gondolkodásmódja, illetve nem hiszem hogy csak azért fogok japán csajjal házasodni mindenképp, mert 13 évesen elkezdtem olvasni a könyveket :) (mellesleg a japán csajok aranyosak^^")
2014. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, úgyhogy bocsi ha ugyanazt leírom :)


Második kérdésed ez volt" még oké hogy harry túléli a halálos varázslatot mert a pálca nem voldemorté volt, de ebből következőleg voldemort lelkének része még él harry-ben."

Nem, már nem él Harryben, Voldemort az erdőben pusztította el, utána Harry Dumbledorral beszélgetett, majd Draco anyja azt mondja Voldemortnak hogy meghalt, tuti emlékszel rá, ott voldemort is rosszul lett

Így ölte meg:

Itt egy idézet a jóslatból

"És egyikük meghal a másik keze

által, mert nem élhet az egyik, míg él a másik... Az Egyetlent, aki

diadalmaskodhat a Sötét Nagyúr fölött, a hetedik hónap halála szüli..."

->Voldemort nem halhat meg még Harry él mivel, hogy Harry Voldemort horcruxa (erről Voldemort sem tud)

Hogy hogyan öli meg Voldemortot?

->elpusztítottak 5 horcruxot, csak Harry maradt és Nagini maradt

->Harryt Avada Kedavra-val "megöli" Voldemort,Harry ne halt meg, mivel hogy Voldemort saját lélekdarabját ölte meg.

->Neville ezután megöli Naginit, Griffendél kardjával, tehát Voldemort mind a 7 horcruxát elpusztították, így már nincs nehéz dolga senkinek hiszen már csak voldemortot kell megölni

->Harry a jogos tulajdonosa Voldemort pálcájának, amit egy Capitulátus-sal vissza is szerez


(ha jól tudom ennyi lenne, de már rég olvastam a könyveket, abban minden világosabb mint a filmben)

Kommentbe írtad:

A követ azért dobja el, mert akik "vissza jönnek" a halálból azok már nem ugyanolyanok mint az élő ember. És azt sem akarta hogy más használja.

Dumbledore bízott abban hogy Harry nem hal meg, és hát nem is halt meg.Viszont amire Dumbledore is számított, meg is halhatott volna, de végül is Voldemort átka csak a saját horcruxát pusztította el.

" miért nem hagyta meghalni? " azért mert nem élhet az egyik még él a másik. Ha Harry akkor az erdőben meghal akkor horcrux nélkül a varázsló világnak már könnyebb lett volna legyőzni őt. Dumledore nekem ezért nem szimpi, ahogy Piton mondja: "Most pedig közli, hogy úgy nevelte, mint egy leölésre szánt malacot…" (Dumbledornak mondja)

" miért nem kérte el harry-tol a köpenyt vagy adta neki? "mert Dumbledore sem tökéletes, a filmben is benne volt a múltja, ő is foglalkozott a sötét mágiával, a könyvből az is kiderül, hogy többször vissza utasította a minisztérium ajánlatát, hogy legyen ő a mágiaügyi miniszter, éppen azért mert félt attól hogy mi történne ha ezeket megtenné, akkor a húgával rendesen megjárta, és szerintem nem akarta hogy "elszálljon magával" hogy meg érezze az igazi hatalom ízét és olyan legyen mint Voldemort.

Egyébként a könyvből kiderül, hogy Dumbledore elkérte már Jamestől a köpenyt, tehát volt már "halhatatlan" persze csak akkor ha nála volt a kő és a pálca is. De mégis lemondott róla,hiszen az Harry tulajdona és azokért is amit említettem az előbb.Harry ugyan ezért dobta el a bodza pálcát és a feltámadást kövét, a köpeny az öve ennyi maradt az apjától, de ő sem akart a halál ura lenni. A könyvből kiderül hogy ő nem akart olyan lenni mint Voldemort.

Én nem szeretem a filmeket, sok mindent elvesznek és hozzá is tesznek, ráadásul ha nem olvastad a könyveket akkor sok mindenből kimaradsz, nagyon sok dolgot nem tudhatsz még, mert sajna nem jól csinálják a filmeket.

2014. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az nem igaz hogy Harry meghal, a könyvből egyértelműen kiderül hogy NEM

(idézet,miután Voldemort "megöli" Harryt az erdőben, és találkozik Dumbledor-ral..)

"– De hát ön meghalt – szólt Harry.

– Úgy van – hagyta helyben Dumbledore.

– Akkor hát… én is meghaltam? Dumbledore szája még szélesebb mosolyra húzódott. – Hát igen… Az itt a kérdés, nemde? Mindent egybevéve, kedves fiam, úgy hiszem, nem. Nézték egymást, az öregember kitartóan mosolygott.

– Nem? – kérdezte Harry.

– Nem – felelte Dumbledore."

(folytatás,lényegtelen dolgokat,nem másolom:)

"– Hagytam, hogy megöljön, nem?

– Hagytad – bólintott Dumbledore. – Folytasd!

– Így hát a lelkének az a része, ami bennem volt… Dumbledore még lelkesebben bólintott, biztatva Harryt, hogy folytassa.

– …eltűnt?

– Úgy van! Igen, elpusztította! A lelked immár ép, és csak a tiéd, Harry."

2014. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sajtosmákosbabkonzer válasza:
akkor elnézést rosszul emlékeztem :)
2014. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!